38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

"FRYSZTACKA KOSZYKÓWKA ULICZNA DLA DOROSŁYCH"

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku nie zapomniał o osobach dorosłych, których pasją jest koszykówka. Zapraszamy koszykarki i koszykarzy z naszej gminy  na "Frysztacki Turniej Koszykówki Ulicznej". Turniej odbędzie się 21.06.2012r. o godzinie 17:00 na parkingu przy Bibliotece Publicznej we Frysztaku.
- Turniej rozgrywany będzie w kategorii Open dla osób od 17 roku życia.
- Organizatorem Streetball 2012 dla dorosłych jest GOSiR Frysztak.
- Najlepsza drużyna otrzyma Puchar.
- Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca (środa) do godziny 15:00 w GOSiR Frysztak tel. (017)2777111
Nie czekaj, przyjdź, zagraj i wygraj

WAŻNE
TURNIEJ ODBĘDZIE SIĘ JEŻELI ZGŁOSI SIĘ MINIMUM 4 DRUŻYNY. W PRZECIWNYM WYPADKU STREETBALL DLA DOROSŁYCH ZOSTANIE ODWOŁANY.

Turniej zostanie rozegrany według poniższego regulaminu :
1.Mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 9x9m. Na boisku zaznaczona jest linia przerywana w odległości 6m od kosza oraz linia rzutów wolnych w odległości 4m.
2.Drużyna liczy 3 zawodników + ew. 1 rezerwowy. Mecz musi rozpocząć 3 zawodników, ale kończyć może 2
3. Mecze będą rozgrywane w kategorii OPEN od 17 lat
4.Za zdobyty kosz drużyna otrzymuje 1pkt, za rzut zza linii 6m – 2pkt.
5.Gra toczy się do zdobycia przez jedną z drużyn 16 pkt., lub przez 15 minut – w takim przypadku zapisywany jest aktualny wynik spotkania. W przypadku remisu po 15 minutach zarządzana jest dogrywka do zdobycia przez którąkolwiek z drużyn jednego kosza.
6.Błąd karany jest stratą piłki i wyrzutem piłki z boku przez drużynę przeciwną – poza linią 6m. Za faul niesportowy sportowca  lub faul techniczny karą jest jeden rzut wolny
i posiadanie piłki.
7.Po każdym zdobytym koszu piłka przechodzi w posiadanie drużyny tracącej kosz. Musi ona w   komplecie wyjść poza linie 6 m. Drużyna broniąca musi się w komplecie znajdować
w polu 6 m.
8.Podobne zasady dotyczą wszelkich innych strat piłki – faul, zebranie piłki po niecelnym rzucie przeciwnika oraz wyjście piłki poza boisko.
9.Nie wolno dobijać piłki po niecelnym rzucie przeciwników, dobitka po niecelnym rzucie zawodnika własnej drużyny jest dopuszczalna.
10.Zmiany zawodników są lotne, mogą one być dokonywane wyłącznie, gdy drużyna atakująca   rozpoczyna akcję spoza 6 m.
11.Każda drużyna ma do wykorzystania dwie pół minutowe przerwy. W przypadku wzięcia ich w ostatnich 2 minutach gry, to czas gry jest zatrzymywany.
12.W meczach turnieju STREETBALL 2012 nie ma sędziego. Obserwatorzy wyznaczeni przez organizatorów rozstrzygać będą kwestie sporne w momencie, gdy kapitanowie drużyn nie dojdą do porozumienia. W związku ze wzrastającą brutalnością w meczach koszykówki ulicznej obserwatorzy mają prawo do usuwania zawodników, którzy w szczególny sposób łamią przepisy gry.
13.Obowiązuje całkowity zakaz „wsadów”.
14. Turniej odbędzie się jeżeli zgłosi się przynajmniej 4 drużyny.
15.Zawodnicy odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone w wyniku użytkowania koszy do gry niezgodnie z regulaminem.
16.Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników powstałe w trakcie turnieju.
17.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu. W przypadku istotnych zmian zobowiązują się do powiadomienia zawodników o zmianach w regulaminie.
18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za złe warunki atmosferyczne, które uniemożliwiłyby rozegranie imprezy.