Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

PRZYGOTOWANIE SEZONU NA FRYSZTACKICH BASENACH – pozostaje jednak ale…


Trwają prace w zakresie przygotowania sezonu kąpielowego 2020 na basenach Gminnego Ośrodka Sportu i we Frysztaku, ale czy uda się je ostatecznie uruchomić to się okaże dopiero w czerwcu. Aby w ogóle można było myśleć o otwarciu kąpieliska prace konserwacyjne muszą rozpocząć się już - i tak też się stało, pracownicy GOSiRu Frysztak od tygodnia robią przegląd wszystkich elementów basenu, a jest tego sporo! Procedura uruchomienia kąpieliska trwa około 2 miesięcy. 
W zakres przygotowania basenów wchodzą między innymi: 
-przegląd niecek basenowych wraz z dokonaniem zamówienia i wymiany uszkodzonych płytek, 
-przygotowanie stacji uzdatniania wody wraz z filtrami i urządzeniami obsługi,
- przegląd zasuw i studzienek,
- przegląd instalacji kanalizacyjnych,
- przegląd instalacji wodnych,
- przegląd instalacji elektrycznych,
- przegląd pomp,
- przegląd silników,
- przegląd zjeżdżalni wodnej,
- przygotowanie harmonogramu badań wody,
- zabezpieczenie kadry obsługi i ratowników WOPR,
- przygotowanie pomieszczeń socjalnych,
- przygotowanie przebieralni, 
- przygotowanie sanitariatów i WC,
- przygotowanie i dezynfekcja niecek basenowych,
- przygotowanie i dezynfekcja korony basenów wraz z ogrodzeniem, prysznicami zewnętrznymi,
- przygotowanie i pielęgnacja terenów zielonych,
- przygotowanie baru i pomieszczeń kuchennych, 
- zamówienie środków chemicznych do utrzymywania wody w nieckach,
- uzdatnienie wody, 
- zamówienie poboru próbek w celu uzyskania pozytywnych wyników wody pod względem fizykochemicznym i bakteriologicznym zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem. 


Z uwagi na to, że basen jest obiektem wybudowanym 1989 r. nie możemy pominąć żadnych punktów, ponieważ popełnienie błędu mogłoby kosztować zamknięciem kąpieliska w trakcie sezonu.
Podsumowując, abyśmy mogli otworzyć kąpielisko 26 czerwca do tego dnia musimy mieć wyniki laboratoryjne badań wody, które muszą być pobrane najpóźniej 18 czerwca, z kolei, aby można było pobrać wodę w wymienionym czasie musimy ją to tego dnia uzdatnić. Więc aby uzdatnić wodę do dnia 18 czerwca musimy mieć uzupełnione niecki najpóźniej 15 czerwca. Z kolei czas napełniania wody trwa około 10 dni, więc GOSiR musi rozpocząć napełnianie niecek basenowy najpóźniej 
5 czerwca, – więc do 5 czerwca muszą być dokonane wszystkie przeglądy i naprawy. Oczywiście od momentu napełniania wody włączamy do pracy hydraulików i obsługę nocną. W tym czasie trwa także przygotowanie pozostałych terenów zielonych i urządzeń. 

Analizując powyższy zakres robót i całą sytuację ostateczna decyzja o otwarciu basenu zapadnie tuż przed rozpoczęciem nalewania wody i zakupem środków chemicznych. Mamy nadzieję, że do tego czasu zapadną także konkretne decyzje w zakresie sportu, rekreacji i wypoczynku na wakacjach 2020 wydane przez ministerstwo. 
Mamy świadomość, że bieżący przegląd musi być wykonany tak czy inaczej więc nawet przy czarnym scenariuszu uniemożliwiającym otwarcie sezony przegląd jest niezbędny aby basen mógł działać w kolejnych latach. 

Szanowni Państwo !!!
mamy ogromną nadzieję, że uda nam się spotkać na naszych basenach. Chyba tak jak jeszcze nigdy chcielibyśmy Was gościć, po to, aby nadrobić czas, który został zabrany przez okres pandemii koronawirusa. 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM