Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

GOSiR tel. 17 2777 111

GMINNY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

GOSiR dysponuje nowoczesną i bardzo dobrze rozwiniętą bazą sportowo-rekreacyjną, noclegową oraz turystyczną. Oferta Ośrodka przygotowana jest na przyjmowanie obozów sportowych, kolonii i zielonych szkół oraz organizację imprez okolicznościowych, spotkań integracyjnych i spotkań biznesowych.

„Eko – Siłownia”

„Eko – Siłownia” to urządzenia pozwalające na przeprowadzenie bezpiecznego treningu łączącego tradycyjne ćwiczenia siłowe z treningiem funkcjonalnym. Zakupione zestawy przyrządów pozwalają wytrenować praktycznie każdą partię mięśniową.

BASEN KĄPIELOWY

„Otwarte Baseny Kąpielowe” GOSiR Frysztak czynne są sezonowo w okresie wakacyjnym. W skład basenów wchodzą: basen sportowy, basen rekreacyjny oraz brodzik z biczami wodnymi. Klienci basenu mają do dyspozycji zjeżdżalnię wodną - – ślimak o wysokości 6m i długości 62,3m z dostępem sterowanym za pomocą sygnalizacji świetlnej.

BAZA SPORTOWA

GOSiR dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną w skład której wchodzą boiska piłkarskie, sala gimnastyczna, kort tenisowy, boisko plażowe, plac zabaw, otwarta siłownia oraz asfaltowy plac rekreacyjny.

BAZA SZKOLENIOWO-WYPOCZYNKOWA

Nowoczesny obiekt, wysoka jakość, profesjonalna obsługa oraz przystępna cena - zapraszamy

IMPREZY SPORTOWE I TURYSTYKA

Główną działalnością GOSiR-u jest prowadzenie i propagowanie działań o charakterze sportowym, rekreacyjnym i turystycznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Ośrodek jest koordynatorem imprez sportowo- rekreacyjnych na terenie gminy.

REKREACJA I WYPOCZYNEK

Specyficzny mikroklimat oraz unikalne położenie Ośrodka w okolicy podgórskiej nad rzeką Wisłok, w bezpośredniej bliskości Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego sprzyja organizacji rajdów rowerowych, wycieczek na nartach biegowych, spływów kajakowych oraz pieszych wędrówek.

MARATON FITNESS 2018

TRYBUNY PIŁKARSKIE - CZEKAMY NA ZAWODNIKÓW I KIBICÓW - zdjęcia z etapów robót


Utwardzenie terenu wraz z ułożeniem krawężników i kostki brukowej pod trybuny to kolejna inwestycja, która jest realizowana wykorzystując okres ograniczenia korzystania z obiektów frysztackiego GOSiR-u. 
Gdyby nie epidemia SARS-Covid-19 obecnie na boisku GOSiR-u trwałyby rozgrywki ligowe klubu GMKS "Strzelec" Frysztak. Niestety stan zagrożenia epidemiologicznego spowodował zawieszenie ligi do odwołania. Niemniej jednak wykorzystujemy czas przerwy do tego aby w pełni przygotowany obiekt czekał na zawodników i kibiców ...  
Dlaczego takie rozwiązanie ?  
W roku 2019 pracownicy GOSiRu dokończyli ogrodzenie boiska piłkarskiego, które było niezbędne 
ze względu na przepisy dotyczące organizacji rozgrywek piłkarskich „Strzelca” Frysztak. Po dokończeniu ogrodzenia okazało się, że spadek terenu, na którym stała trybuna w stosunku do boiska piłkarskiego miał wpływ na ograniczenie widoczności - wzrok kibiców byłby na wysokości paneli ogrodzeniowych. Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji było podniesienie trybuny do góry tak, aby kibice komfortowo mogli śledzić rywalizację swoich faworytów.


Jak wyglądały prace ? 
W ubiegłym roku po dokończeniu ogrodzenia, wykonano nasyp ziemny - ziemia została odpowiednio zagęszczona i zostawiona na zimę. Z kolei marcu 2020 r. na tak przygotowanym nasypie rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem tego terenu - położono krawężniki i wykonano odpowiednią podbudowę. W najbliższym czasie zostanie położona kosatka brukowa, a na  niej trybuny. Inwestycja będzie maiła długości 30 m co pozwoli zmieścić dwa moduły trybun w sumie ponad 200 miejsc siedzących. Nad trybunami będzie można zamontować zadaszenie. 


W bieżącym roku planowane jest malowanie ogrodzenia na grafitowo wraz z montażem paneli o tym samym kolorze.

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

ZAKOŃCZYŁA SIĘ PEWNA HISTORIA - SCENA ESTRADOWA GOSIR FRYSZTAK została rozebrana


Wykorzystując okres ograniczenia korzystania z  obiektów sportowych i rekreacyjnych udało się rozebrać scenę estradową Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Był to obiekt wybudowany w 1999 r. a przez ostatnie 20 lat służył przede wszystkim do organizacji „Dni Ziemi Frysztackiej” oraz Gminnego Święta Plonów. Scenę wykorzystywano także podczas organizacji większych imprez sportowo – rekreacyjnych.
Na dzień 27 marca 2020 rozebrano poszycie dachu oraz konstrukcję nośną. W kolejnych dniach nastąpi rozbiórka schodów, podestu i fundamentów. 


Dlaczego zdecydowaliśmy o rozbiórce sceny: 
W ciągu dwóch dekad  stan techniczny obiektu uległ znacznemu pogorszeniu, wiele do życzenia miał także stan wizualny. Aby użytkować scenę należałoby dokonać remontu konstrukcji nośnej, podłogi, schodów i drewnianego podestu oraz wykonać płytę odbojową wokół sceny. Ale to nie wszystko, po modernizacji obiektów sportowych związanych z wydłużeniem sali gimnastycznej i boiska piłkarskiego lokalizacja sceny stała się niewygodna i przestała spełniać zakładany 20 lat temu cel.Czas ucieka bardzo szybko, a my staramy się dogonić dzisiejsze standardy. Najbliższe Dni Ziemi Frysztackiej i Święto Plonów odbędą się na naszej rozkładanej scenie - miejmy nadzieję, że do tego czasu epidemia koronawirusa zostanie opanowana, a nasze życie wróci do normalności. Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

IX OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY SZLAKIEM RZEKI WISŁOK przeniesiony na inny termin !


IX OSK Wisłok 2020 w innym terminie ... 

Epidemia COVID-19 dotknęła wszystkich dziedzin współczesnego świata, w tym sportu, rekreacji i turystyki. Wobec zaistniałej sytuacji sztab organizacyjny „IX Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Szlakiem Rzeki Wisłok 2020” podjął decyzję o przeniesieniu imprezy na inny termin. 
Wstępne założenia zakładają wrzesień 2020 r. Jak zawsze pływa z nami Stara Wędzarnia Frysztak, która jest cały czas gotowa na wyzwanie i kolejny raz będzie serwować dla kajakarzy najlepsze wędliny. Z informacji, które uzyskaliśmy Stara Wędzarnia pracuje na bieżąco więc nie ma problemów z zaopatrzeniem się w wyroby mięsne i wędliniarskie. 
-------------------
Lokalnym Patronem Medialnym spływu jest Portal Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak www.frysztak24.pl za co serdecznie dziękujemy. O wszystkich Patronach Honorowych, Patronach Medialnych i Sponsorach, którzy wyrazili zgodę na wsparcie imprezy będziemy informować w następnych postach. 
 ------------------
Mamy nadzieję tak jak Wszyscy, że sytuacja jak najszybciej wróci do normy, a My do normalnego życia, czego Państwu i sobie życzymy.  


Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

TRWA NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W GOGOŁOWIE - polecamy


Szanowni Państwo!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, jako Partner sportowy Zespołu Szkół w Gogołowie poleca nową bardzo atrakcyjną ofertę klas sportowych na rok 2020/2021. Nowa klasa powstanie na bazie dwóch profili, w skład, których wchodzą badminton i piłka nożna. Innowacyjnym rozwiązaniem pomysłu  jest fakt, że będzie to pierwsza klasa nauczania początkowego czyli etap rozwoju dziecka, które w potrójny sposób potrzebuje ruchu aby prawidłowo się rozwijać ...--------------------
Trenerami nowej klasy będą: Pan Mateusz Dyka i Pani Anna Wiśniowska – doświadczeni nauczyciele, pasjonaci oraz osoby, dla których sport to pasja i styl życia.  
Więcej informacji na plakacie oraz oficjalnej stronie szkoły – kliknij tu 
Polecam!
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

ULICA SPORTOWA W REMONCIE – efekty coraz bardziej widoczne


ZADANIE REALIZOWANE PRZEZ GMINĘ FRYSZTAK: „Przebudowa drogi gminnej Nr 112156 R Gliniczek – SKR – Frysztak (ul. Sportowa) w km 0+242 – 0+759 wraz z poprawą warunków bezpieczeństwa pieszych".


Jak wygląda sytuacja na dzień 20.03.2020 r.:
Trwa modernizacja ulicy sportowej: przy każdym remoncie do najbardziej pracochłonnych działań należą te z etapu robót, których "nie widać":  chodzi o wykonanie wszystkiego, co zostaje zakopane pod ziemią tak jak przykładowo kanalizacja ściekowa, do której należy wykonanie kanału z rur PCV wraz ze studniami rewizyjnym oraz studzienek i kratek ściekowych, wykonanie przepustów pod drogą itp.... Analizując sytuację na ulicy Sportowej we Frysztaku efekty zaczynają być coraz bardziej widoczne. Firma po wykonaniu prac ziemnych zaczyna pracować nad częścią, którą będziemy, na co dzień użytkować, a to sprawia, że z dnia na dzień postępy będą coraz bardziej zauważalne.


Ważną informacją dla mieszkańców jest to, że jezdnia będzie poszerzona. Wraz z nawierzchnią zostanie wykonany chodnik i przejście dla pieszych oraz oświetlenie wraz z montażem barier rurowych w miejscach, w których takie bariery wymagane są ze względu na bezpieczeństwo pieszych. 

Już w maju będziemy mogli korzystać z nowej jezdni, chodnika i oświetlenia z myślą o bezpieczeństwie i komforcie korzystania z wyremontowanej ulicy.
Inwestycja bardzo potrzebna dla miejsca gdzie nie tylko znajdują się domy mieszkalne, ale także miejsca takie jak basen, boiska piłkarskie czy obiekty rekreacyjne gdzie uczęszczają rodzice z dziećmi oraz organizowane są zgrupowania sportowe i odbywają się mecze ligowe ... 

-----------------------
Obecnie trwa stan zagrożenia epidemiologicznego, ale po ustabilizowaniu sytuacji serdecznie zapraszamy mieszkańców i kluby z różnych regionów Polski do korzystania z obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
Szczegółowe informacje dotyczące modernizacji ul. Sportowej znajdziecie Państwo na stronie BIP gminy Frysztak – kliknij tu

Przypominamy, że do czasu ukończenia robót na ul. Sportowej występują utrudnienia w ruchu.
 Art. 
Marek Armata 

PRACUJEMY Z ZACHOWANIEM OSTROŻNOŚCI– co we frysztackim GOSiRze ?


W związku z zaistniałą sytuacją związaną z epidemią  COVID-19, GOSiR Frysztak odwołał w najbliższym czasie wszystkie imprezy sportowo-rekreacyjne i turystyczne, wprowadzone zostały także ograniczenia dotyczące wynajęcia obiektów. 


Jednak pracownicy Ośrodka starają się wykorzystać ten czas jak najlepiej z pożytkiem dla funkcjonowania i rozwoju sportu.  Oczywiście pracujemy z zachowaniem ostrożności  w zakresie sprzątania i napraw urządzeń oraz prowadzenia  remontów i konserwacji. Porządkowane są magazyny sportowe oraz prowadzona jest bieżąca dezynfekcja pomieszczeń. 
Przygotowujemy także oferty wynajmu bazy noclegowej na wakacje 2020 - utrzymujemy kontakt z klubami i biurami podróży, które zgłosiły chęć organizacji obozów sportowych we Frysztaku. Przygotowujemy koncepcie rozruchu basenów oraz przeglądu szlaków turystycznych.


Obecnie prowadzimy kontynuację remontu szatni oraz przygotowaliśmy się pod wymianę drzwi na sali gimnastycznej – ośrodek sportu systematycznie rozszerza swoją działalność a wraz z  rozszerzoną ofertą wzrastają wymagania PPOŻ. 
Będziemy chcieli również wykorzystać ładną pogodę do prowadzenia prac związanych pielęgnacją terenów zielonych oraz przeglądu obiektów zewnętrznych. 
Miejmy nadzieje, że zaistniała sytuacja w miarę szybko się zmieni i będziemy mogli zaprosić Państwa do wspólnego promowania zdrowego stylu życia poprzez wdrożenie wiosenno-letniej oferty sportowo-rekreacyjnej i turystycznej. 
Jeżeli chcecie Państwo załatwić jakiekolwiek sprawy związane z wynajmem obiektów na przyszłość lub zainteresowani jesteście ofertą sportową na kolejne miesiące, proszę o kontakt e-mail lub telefoniczny: marek.armata@gosir.frysztak.pl, kom. 503-300-552. Kontakt do Ośrodka 17 2777 111. 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek ArmataREMONT SZATNI W GOSIR FRYSZTAK - prace trwają ...


Wykorzystując okres ograniczenia wynajmowania obiektów sportowo-rekreacyjnych GOSiRu rozszerzamy zakres prac związanych z remontem szatni "gospodarzy". Przypominamy, że do tegorocznych inwestycji oprócz cyklinowania parkietu i wymiany drzwi na salę gimnastyczną dołączył remont szatni. W planach mamy jeszcze wykonanie podestu w celu podniesienia trybun oraz wyburzenie sceny estradowej. 
Obecnie skupiliśmy się na szatni aby jak najszybciej oddać pomieszczenie do użytku ze względu na rozpoczynającą się ligę "Strzelca" Frysztak. 
W ramach remontu szatni wykonane zostaną następujące prace:
- wymiana instalacji kanalizacyjnej,
- wymiana instalacji wodnej,
- wymiana instalacji elektrycznej, 
- osuszenie terenu, 
-wykonanie izolacji posadzki, 
- wykonanie nowej wylewki, 
- równanie ścian,
- podwieszenie sufitów, 
- montaż oświetlenia,
- ułożenie płytek na posadzce i ścianach,
- wykonanie kabin prysznicowych wraz z odwodnieniem liniowym,
- wstawienie umywalek i WC. 
Wykonanie pomieszczenia jest nie tylko elementem modernizacji i poprawy warunków osób korzystających z bazy Ośrodka Sportu ale prace były przede wszystkim niezbędne ze względu na nienajlepszy stan techniczny pomieszczenia. 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata


KOMUNIKAT: Dyrektor GOSiR Frysztak prosi o ograniczenie korzystania z obiektów


W związku z działaniami prewencyjnymi ukierunkowanymi na zmniejszenie rozprzestrzeniania się COVID-19 zwracamy się z prośbą o ograniczenie korzystania z obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 
------------------------
UWAGA:
Ośrodek Sportu wstrzymał wszystkie stałe formy działalności oraz organizację imprez otwartych o charakterze sportowo-rekreacyjnym i turystycznym. Obiekty zewnętrzne oraz sala gimnastyczna są dostępne dla mieszkańców zgodnie z grafikiem rezerwacji, niemniej jednak jeśli nie są to rozgrywki czy treningi wynikające z kalendarza związkowego lub są to zajęcia, z których możecie Państwo zrezygnować prosimy w miarę możliwości o ograniczenie korzystania z obiektów. W szczególności dotyczy to placu zabaw gdzie dzieci wspinają się po zabawkach dotykając je rękoma  oraz sali gimnastycznej jako pomieszczenia zamkniętego. 
Sytuacja monitorowana jest na bieżąco, a o zmianach dotyczących zasad funkcjonowania GOSiRu będziemy informować na bieżąco. 

Dziękujemy za wyrozumiałość 
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

ODWOŁANE - "VII OTWARTE MISTRZOSTWA GMINY FRYSZTAK W TENISIE STOŁOWYM"


UWAGA: VII Mistrzostwa Gminy Frysztak w Tenisie Stołowym" zostają odwołane - nowy termin imprezy podamy w najbliższym czasie. Za utrudnienia przepraszamy. 


Zapraszamy
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek ArmataStarosta Strzyżowski, Wójt Gminy Frysztak, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Klub GMKS "Strzelec" Frysztak, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP we Frysztaku, Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w "VII Mistrzostwach Gminy Frysztak w Tenisie Stołowym".
Turniej odbędzie się w dniu 19 marca 2020 r. ( czwartek )  w  hali  sportowej SOSW Frysztak:
Kategoria do lat 13 oraz kategoria od 14 – 16 lat: godz.14:00
Pozostałe kategorie: godz. 17:00
Medale dla każdego zawodnika specjalnie z okazji turnieju przygotowała firma Modern Forms z Dobrzechowa. 
Zgłoszenia imienne przyjmujemy do dnia 18.03.2020 r. osobiście w GOSiR Frysztak lub tel. 17 27-77-111 , kom.502430060 .

REGULAMIN 
                            VII  OTWARTYCH MISTRZOSTW GMINY FRYSZTAK                                
W TENISIE STOŁOWYM - 2020.


I. Cel:
1. Upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz całych rodzin.
2. Aktywizacja wszystkich środowisk w uprawianiu sportu. 
3. Integracja osób niepełnosprawnych z całym środowiskiem sportowym.
4. Popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu, możliwej do uprawiania 
w każdych warunkach.
5. Likwidacja sportowych dysproporcji międzyśrodowiskowych.
6. Zabawa, rozrywka , aktywny wypoczynek.
II. Uczestnicy:
Uczestniczyć mogą wszyscy  chętni, również osoby niepełnosprawne. Wyjątek stanowią zawodnicy, którzy w bieżącym bądź poprzednim sezonie rozgrywkowym rozegrali przynajmniej jeden mecz w rozgrywkach III lub wyższej ligi tenisa stołowego (nie dotyczy kategorii do lat 13 – urodzeni w 2007 roku i młodsi, a także osób powyżej  40 lat – urodzeni w 1980 roku i starsi. 
III. Organizatorzy:
1. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku 
2. Sekcja tenisa stołowego GMKS „Strzelec” Frysztak
3. ZG OSP Frysztak
4. SOSW Frysztak
IV. Termin i zgłoszenia:
1. Zawody gminne  odbędą się w dniu  19 marca 2020 r.  ( czwartek)     w hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku,
a) kategoria „do 13 lat” i „14-16 lat” o godzinie 14:00
b) pozostałe kategorie 17:00
2. Zgłoszenia imienne do dnia 18.03.2020 r. osobiście w GOSiR Frysztak lub tel. 17 27-77-111 , kom.502430060 . W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko , numer telefonu , kategorię wiekową. Istnieje możliwość zgłoszenia się również w dniu zawodów  na 15 minut przed rozpoczęciem imprezy. Decyduje jednak kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona. 
V. System współzawodnictwa:
1. Zawody przeprowadzone będą w grach indywidualnych wg przepisów Polskiego Związku  Tenisa Stołowego -   systemem pucharowym do dwóch przegranych pojedynków, lub "każdy z każdym". Decyzję dotyczącą wyboru systemu podejmuje Organizator przed zawodami - w zależności od ilości uczestników.
2. Współzawodnictwo rozgrywane będzie w sześciu grupach wiekowych dla dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn oraz uczniowie SOSW.
a) do 13 lat (urodzeni w 2007 roku i młodsi),
b) 14 - 16 lat (urodzeni w latach 2006- 2004),
c) 17 - 19 lat (urodzeni w latach 2003 – 2001),
d) 20 - 39 lat (urodzeni w latach 2000- 1981),
e) 40  lat i starsi (urodzeni w roku 1980 i starsi
f) uczniowie SOSW bez podziału ze względu na płeć i wiek.
g) członkowie OSP z Gminy Frysztak z podziałem na dwie grupy:
      - kat. do 18 lat ( rocznik 2002 i młodsi )
      - kat. powyżej 18 lat ( rocznik 2001 i starsi )
3. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość połączenia poszczególnych kategorii wiekowych w jeden turniej , w przypadku niewielkiej ilości zgłoszeń i prowadzenie oddzielnej klasyfikacji.
VI. Nagrody:  
Przewiduje się medale dla wszystkich uczestników mistrzostw oraz dyplomy za miejsca I-III  w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dla zwycięzców w  poszczególnych kategoriach wiekowych niespodzianki..
Nagrody w kategorii członkowie OSP zabezpiecza Zarząd Gminny OSP Frysztak.
VII. Sprawy różne:
1. Koszty organizacji imprezy  pokrywają Organizatorzy zawodów, zaś koszty uczestnictwa pokrywają sami zawodnicy lub jednostki delegujące.
2. Organizatorzy zastrzegają sobie ostateczną interpretację postanowień niniejszego regulaminu. 
3. Uczestnicy wyrażają zgodę na umieszczanie swojego  wizerunku na zdjęciach i filmach umieszczonych na stronie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz patronów medialnych.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje , wypadki , problemy zdrowotne uczestników podczas trwania turnieju.
Koordynatorem Rozgrywek jest Pan Wojciech Arciszewski
--------------------
Parton Medialnywww.frysztak24.pl  

KOCHANI BIEGACZE zapamiętajcie datę 4 lipca 2020: Bieg PoGórze – w sercu rezerwatów Herby i Góry Chełm


Kochani Biegacze mamy dobre informacje - specjalnie dla Was przygotowaliśmy nowe trasy tegorocznej edycji Modern Forms  Bieg PoGórze. 

Zapamiętajcie datę 4 lipca 2020 r., to właśnie w tym dniu zaprosimy Was do udziału w niezwykłym biegu - będziecie mogli powalczyć na 3 trasach i 3 dystansach o długości  około  60 km,30 km i 10k m. 
Już dzisiaj zapraszamy Was do regionu Powiatu Strzyżowskiego gdzie przez gminy Frysztak, Wiśniowa, Niebylec i Strzyżów przeprowadzone będą trasy dla miłośników aktywnego spędzania czasu. 

Modern Forms z Dobrzechowa już pracuje nad wyjątkowymi medalami
które otrzyma każdy uczestnik, który ukończy wybraną przez siebie trasę. 
Modern Forms - kliknij tu  

Bieg przygotowany jest w nawiązaniu do historii związanej z II Wojną Światową prowadząc przez schrony kolejowe w Stępinie i tunel w Strzyżowie oraz w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturalne – Będziecie biegać przez tereny Rezerwatów Przyrody Herby i  Góra Chełm ocierając się o legendy związane między innymi z królem węży czy herbowym kamieniem. 
Zapewniamy, że bieg PoGórze to coś więcej niż tylko rywalizacja. Poprzez udział poczujecie klimat tradycji historii i przyrody. 
Wkrótce ruszamy z zapisami - oficjalny Fanpage'u Biegu - kliknij tu  

Koordynatorzy biegu:
Marek Armata
Krzysztof Szaro
Kamil Mendocha

WE FRYSZTACKIM GOSiRze TRWA KURS OPERATORA DRONA - dziękujemy za współpracę


Podczas minionego weekendu 6-8 marca 2020 r.na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku  rozpoczął się kurs operatora drona. Szkolenie prowadzi Centrum - Naukowo Technologiczne Systemów Bezzałogowych.
Kurs prowadzony jest w dwóch modułach: 
1) część teoretyczna niezbędna do uzyskania świadectwa kwalifikacji 
2) loty dornem nad frysztackim GOSiRem pod czujną opieką instruktora, 
Dziękujemy za współpracę: Centrum - Naukowo Technologiczne Systemów Bezzałogowych. Więcej informacji o ofercie szkoleniowej - kliknij tu  

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

TRWA NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W GOGOŁOWIE - polecamy


Szanowni Państwo!
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, jako Partner sportowy Zespołu Szkół w Gogołowie poleca nową bardzo atrakcyjną ofertę klas sportowych na rok 2020/2021. Nowa klasa powstanie na bazie dwóch profili, w skład, których wchodzą badminton i piłka nożna. 


--------------------
Trenerami nowej klasy będą: Pan Mateusz Dyka i Pani Anna Wiśniowska – doświadczeni nauczyciele, pasjonaci oraz osoby, dla których sport to pasja i styl życia.  
Więcej informacji na plakacie oraz oficjalnej stronie szkoły – kliknij tu 
Polecam!
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

TRWA PRZEBUDOWA ULICY SPORTOWEJ


Szanowni Państwo !
Przypominamy, że trwa przebudowa ul. Sportowej. Oczywiście jest to dobra wiadomość ponieważ jest to inwestycja bardzo potrzebna dla mieszkańców tej ulicy, osób korzystających z Ośrodka Sportu oraz turystów przebywających w naszym regionie. Jednak na czas prowadzenia prac na wymienionej drodze występują utrudnienia - wybierając się w kierunku Ośrodka Sportu proponujemy przejazd ul. Mostową. W trakcie prowadzenia prac ul. Sportowa jest zamknięta dla ruchu. 
-----------------
Zakres robót związanych z realizacją zadania obejmuje wykonanie: robót przygotowawczych i rozbiórkowych, robót ziemnych, podbudowy, odwodnienia drogi, nawierzchni bitumicznej, nawierzchni z kostki brukowej, oświetlenia zewnętrznego, prób, pomiarów, dokumentacji powykonawczej, obsługi geodezyjnej inwestycji.  
Więcej informacji znajdziecie państwo na stronie gminy Frysztak – kliknij tu  

Publikacja
Marek Armata

UCZNIOWIE RYWALIZOWALI O PUCHAR Jacka Króla - Przewodniczącego Rady Gminy Frysztak


Sportowy akcent marca 2020 rozpoczął się „Halowym Turniejem Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Frysztak. To właśnie w środę 04.03.2020 r. na sali Zespołu Szkół w Gogołowie spotkali  się uczniowie aby wziąć udział w rozgrywkach promujących piłkę halową, zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek. Celem Turnieju była także integracja uczniów i możliwość wymiany doświadczeń nauczycieli, a głównym trofeum był Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Frysztak. 
Rywalizacja była bardzo zacięta, a każda akcja godna uwagi. Piłkarze pokazali charakter i sportowe serce. Poszczególne mecze były bardzo dynamiczne, a walka o każdą bramkę toczyła się  do ostatniego gwizdka. Wisienką na torcie były przemyślane akcje, doskonałe podania i piękne gole.  

Rozgrywki przeprowadzone były systemem każdy z każdym 2 x 6 m. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwali sędziowie w składzie: Kacper Czernicki i Kacper Sokołowski zawodnicy Strzelca Frysztak oraz trenerzy FMT "Morgan" sędzią technicznym był Pan Wojciech Arciszewski, który był odpowiedzialny za przygotowanie całego turnieju.  
Uczniowie zaprezentowali się z dobrej strony nie tylko ze względu na umiejętności ale także kulturę osobistą, uczciwą rywalizację i znajomość przepisów gry. 

Turniej otworzył i zakończył Pan Jacek Król - przewodniczący Rady Gminy Frysztak życząc zawodnikom udanej rywalizacji oraz podziękował zawodnikom i nauczycielom za przyjęcie zaproszenia i sportową grę. Przewodniczący dokonał także dekoracji zespołów oraz najlepszych zawodników. Po dziesięciu piłkarskich pojedynkach w tabli punktowej wyłoniły się najlepsze drużyny, w śród których zwyciężyła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubli. 
-----------------------
WYNIKI:
miejsce I:  Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubi, 
miejsce II: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Gogołowa, 
miejsce III:  Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy SOSW we Frysztaku 
miejsce IV:  Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,
miejsce V:  Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego,
-----------------------
NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepszym zawodnikiem został Igor Kalisz z Lubli 
Najlepszym bramkarzem został Klaudiusz Kula 
-----------------------
ORGANIZATORZY:
Przewodniczący Rady Gminy Frysztak 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
Fundacja Młodych Talentów „Morgan”
Zespół Szkół w Gogołowie 
-----------------------
TRENERZY:
Piotr Cymerman - Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubi, 
Mateusz Dyka - Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Gogołowa, 
Grzegorz Furtek - Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy SOSW we Frysztaku 
Piotr Górka - Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,
Beata Salamon - Homka - Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego,
-----------------------
Gratulujemy młodzieży umiejętności piłkarskich i dziękujemy za grę Fair Play oraz świetne widowisko. Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom szkół, za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie uczniów do rozgrywek. Podziękowania kierujemy do dyrektora Zespołu Szkół w Gogołowie Pana Krzysztofa Niekowala za współpracę i udostępnienie sali gimnastycznej. 
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata