Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPŁYW KAJAKOWY DLA ZDROWIA, EKOLOGII I RATOWANIA ŻYCIA ... SPRZĄTANIE RZEKI WISŁOK


W ostatnim dniu września tj. 30.09.2017 r. odbył się jesienny spływ kajakowy podczas, którego została przeprowadzona akcja sprzątania szlaku wodnego rzeki Wisłok. Cel imprezy miał potrójną rolę związaną z promocją kajakarstwa i zdrowego stylu życia, przeprowadzeniem działań mających na celu utrzymanie czystości nowego szlaku kajakowego oraz przeprowadzenie akcji informacyjnej dotyczącej możliwości podarowania szansy na życie osobom chorym na nowotwór krwi.Główna część akcji ukierunkowała była na dbałość o wizerunek Doliny Wisłoka jako regionu wypoczynku wśród terenów położonych przy Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym, który ma kluczowy wpływ na rozwój turystyki.
Sobotni spływ  został wpisany do programu ogólnopolskiej "Akcji Sprzątania Świata" organizowanej przez Fundację "Nasza Ziemia" oraz do kalendarza imprez Polskiego Związku Kajakowego. Do akcji dołączyła także Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych.Super pogoda i jesienne słońce sprawiło, że spływ kajakowy był bardzo udany, a przeprowadzona akcja przyniosła oczekiwany efekt. Odcinek szlaku wodnego  prowadzący od Przystani Twierdza przez Frysztak do Markuszowej został posprzątany, śmieci posegregowano i odwieziono do Gminnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Podczas akcji dokonano także  przeglądu znaków kajakowych.


Udana była również część informacyjna podczas, której  Pan Dawid Szczepankiewicz koordynator projektu "Edukacja Pierwszej Pomocy dla Rodzin - od Najmłodszych do Najstarszych" realizowanego przez Stowarzyszenie Gogołów Bez Granic zaprezentował materiały promocyjne oraz przedstawił zasady w jaki sposób można zostać dawcą komórek macierzystych. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak wygląda zabieg związany oddaniem komórek oraz, że najprostszym sposobem dołączenia do bazy dawców jest  zalogowanie się na stronie internetowej www.dkms.pl - kliknij tu 
\


Mamy nadzieję, że akcja stanie się przykładem do naśladowania nie tylko w trakcie tego jednego dnia ale także w podczas wszystkich spływów Wisłokiem. Liczymy także, że dzięki imprezie zwiększy się ilość dawców komórek macierzystych, którzy swoją postawą dadzą szanse osobom chorym na raka krwi.


Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek podczas którego zaplanowano działania na kolejny rok.
-------------------------------------
Patronat Honorowy:
Wójt Gminy Frysztak – Pan Jan Ziarnik - kliknij tu 
Wójt Gminy Wiśniowa – Pan Marcin Kut - kliknij tu  
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej  w Krakowie  Zarząd Zlewni Wisłoki i Wisłoka w Rzeszowie Pan Zbigniew Sokół - kliknij tu 
Fundacja "Nasza Ziemia" - kliknij tu 
-------------------------------------
Organizatorzy: 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu ,
Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu 
Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej - kliknij tu  ,
 Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK - kliknij tu  , 
Ziemia Frysztacka - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju - kliknij tu  
Wypożyczalnia Kajaków Twierdza - kliknij tu  .
-------------------------------------
Współorganizatorzy: 
Fundacja DKMS - kliknij tu 
Stowarzyszenie Gogołów Bez Granic - kliknij tu  
Zakład Komunalny Gminy Frysztak
Zakład Komunalny Gminy Wiśniowa.
-------------------------------------
Akcję Wspierli:
Stara Wędzarnia Frysztak  Pan Marcin Januszczak- kliknij tu  
-------------------------------------
Szanowni Państwo !
miło nam poinformować, że dysponujemy nowymi informatorami kajakowymi, które zawierają mapę oraz informację o szlaku rzeki Wisłok. W informatorze zawarte są także dane dotyczące atrakcji turystycznych naszego regionu, gastronomii oraz noclegów. 


Ulotki powstały przy współpracy wójta gminy Frysztak, Ośrodka Sportu oraz   Ziemi Frysztackiej -Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju. Dużą pomoc otrzymaliśmy od Pana Andrzeja Skibickiego właściciela Pracowni Wydawniczo-Fotograficzna APLA - kliknij tu  
Podziękowania kierujemy do Pani Marty Filip za korektę tekstu. 

GALERIA ZDJĘĆ 
PANA MARCINA POLAKA
SPŁYW RZEKĄ WISŁOKPatron medialny sobotnich działań ekologicznych: www.frysztak24.pl - kliknij tu  
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w akcji sprzątania rzeki Wisłok! Zapraszamy wszystkich do tworzenia gminnej oferty turystycznej. Jeśli macie Państwo zdjęcia lub filmy związane ze szlakiem wodnym proszę o kontakt.
e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM