Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ROWEREM Z DOLINY WISŁOKA NA SZCZYTY "HERBÓW"


W dniu 23.04.2016 r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku rozpoczął sezon rowerowy. Pierwsza  wycieczka odbyła się na trasie: Frysztak - Kobyle - Łęki Strzyżowskie - Rezerwat Herby - Kozłówek - Jazowa - Kobyle - Frysztak. Trasa liczyła ponad 20 km i zróżnicowana była pod względem wzniesień, przyrody, krajobrazu oraz rodzaju dróg. 
Celem wycieczki było propagowanie turystyki rowerowej jako formy aktywnego wypoczynku oraz zagospodarowanie wolnego czasu w sposób zdrowy i bezpieczny.

Eskapada była także  przykładem pokazującym, że gmina Frysztak jest doskonałą bazą wypadową dla turystów ceniących sobie turystykę w Dolinie Wisłoka. Osobliwości przyrody, piękne widoki oraz uczestnicy sprawili, że wycieczka była bardzo udana.


Trasa wycieczki przebiegała przy Rezerwacie Herby. Park po stronie wschodniej gminy Frysztak chroni i udostępnia dla turystyki, wypoczynku i nauki unikalną przyrodę, obejmuje tereny leżące na pograniczu Pogórza  Dynowskiego.
Jest to część Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, która w najbliższych miesiącach zostanie udostępniona nowo tworzonym szlakiem od strony Frysztaka. 

 Frysztak ul. Mostowa                                          Widok na Kozłówek 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzoną sobotę. Szczególne Podziękowania kierujemy do Pana Jacka Pałysa, który był przewodnikiem dzisiejszej wycieczki. Już dziś zapraszamy na kolejną wycieczkę o której poinformujemy na naszej stronie. Koordynatorzy wycieczki: Marek Armata i Radosław Guzy.
-----------------------------------------------------------------
Szanowni Państwo jesteśmy w trakcie tworzenia ścieżki spacerowej "Kamienne Herby". Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy w tym zakresie. Mile widziane osoby znające ciekawe historie, legendy oraz ludzie posiadający zdjęcia lub znający tereny "Herbów" po stronie wschodniej.

Nad tworzeniem nowego szlaku pracują:
Wójt Gminy Frysztak,
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji,
"Ziemia Frysztacka" Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju
Radny i sołtys wsi Kobyle,
Pan Aleksander Wiśniowski - mieszkaniec wsi Kobyle. Pomoc zdeklarowała także Pani Monika Lewko z Lubli oraz Pan Łukasz Śliwka z Frysztaka. Stroną medialną zajmuje się Portal Mieszkańców dla Mieszkańców www.frystzak24.pl
Wtorek 26.04.2016 r. spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych.

Będzie to pierwsza trasa gminy Frysztak prowadząca z Doliny Wisłoka na szczyty Herbów.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą rozwijać turystykę oraz cenią walory krajobrazowe naszych terenów.


Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM