Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

TURYSTYKA NARCIARSKA - GMINA FRYSZTAK


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku  zapewnia całoroczną ofertę sportowo-rekreacyjną i turystyczną.  Szeroki wachlarz usług przewiduje między innymi wędrówki narciarskie po najpiękniejszych zakątkach gminy.  
Frysztak zimą zmienia się w krainę śniegu gdzie  biel  nabiera wyjątkowej wyrazistości. Ośnieżone majestatycznie pogórza, zwisające puszyste czapy śniegu na ciemnozielonych gałęziach świerków oraz zamarzający przy brzegach nurt Wisłoka...
Każdy kto miał okazję zobaczyć taki widok z pewnością zapamięta go na zawsze.


Oferta Ośrodka stwarza warunki pozwalające niemal dotknąć zimowego krajobrazu i daje się porwać zimowej przygodzie. Położenie GOSiRu w niedalekiej odległości od łąk, lasów i rzeki  stwarza doskonałe możliwości dla amatorów  preferujących turystykę. 
W okresie zimowym  spośród wielu rodzajów turystyki, najbardziej atrakcyjna z pewnością jest turystyka narciarska. 
Wędrówki na  nartach biegowych dają  możliwość obcowania z przyrodą dostarczając wielu pozytywnych doznań związanych z pięknem ośnieżonej panoramy Frysztaka.
Wędrówki narciarskie to także sposób na zdrowie i  poprawę kondycji fizycznej oraz możliwość spędzenia czasu w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.
Oferta gminy w zakresie narciarstwa biegowego staje się coraz  bogatsza. W kalendarz imprez wpisał się na stałe „Marsz na Nartach Biegowych Doliną  Wisłoka”, w którym może wziąć każdy niezależnie od wieku i stopnia posiadanych umiejętności technicznych z zakresu narciarstwa biegowego.


Marsz doliną Wisłoka, to malownicza trasa prowadząca od Ośrodka Sportu, brzegiem rzeki Wisłok w stronę Bramy Frysztackiej . Po niemal zetknięciu się wrotami bramy, trasa skręca w kierunku byłego kamieniołomu w Kobylu gdzie uczestnicy spotykają się przy wspólnym ognisku. 


Poradnik - jak dobrać sprzęt. 
Do uprawiania wędrówek narciarskich niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Wskazane jest używanie nart popularnie nazywanych śladówkami. Są one szersze i cięższe od typowych nart biegowych. Narta turystyczna na środkowej części ślizgu posiada wyżłobione rowki, w kształcie łusek. Narty turystyczne stosowane do wędrówek pozwalają  pokonywać wzniesienia bez specjalnego smarowania smarów na tkz. trzymanie. 
 Długość nart dobiera się dodając do wysokości ciała około 25 cm, długość kijków powinna sięgać na wysokość pachy. 
* * * * *
ZAREZERWUJ NOCLEG
tel. 17 2777 111
e-mail: rezerwacje@gosir.frysztak.pl 
  

 Dla gości i turystów zapewniamy pokoje z pełnym węzłem sanitarnym oraz dobrze wyposażoną kuchnię. Zainteresowani mogą zamówić noclegi z wyżywieniem.
Adres:
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
ul. Sportowa 30
38-130 Frysztak
tel. 17 2777 111

* * * * *
ZAPRASZAMY DO FRYSZTAKA

Opracowanie:
Marek Armata 

1 komentarze:

  1. Już czekam na śnieg by móc założyć biegówki. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda się zorganizować kolejny rajd doliną Wisłoka. Tym razem jednak w stronę Przybówki - tam nas jeszcze przecież nie było ;-)
    Adam

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM