Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPŁYWY KAJAKOWE – GMINA FRYSZTAK

Wypoczynek w kajaku to świetny i coraz bardziej popularny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest to także forma ruchu, która daje możliwość przeżycia niezapomnianych chwil i podziwiania piękna przyrody. Turystyka kajakowa,  to także odskocznia od trosk dnia codziennego , akumulator pozytywnej energii i wyzwalacz adrenaliny.

Bezpośrednie położenie Gminy Frysztak nad rzeką Wisłok sprawia, że Ośrodek Sportu  jest doskonałym miejscem wypadowym do realizacji imprez kajakowych o charakterze rekreacyjno-karajoznawczym i sportowym.
W okresie wakacyjnym GOSiR organizuje cztery spływy kajakowe na trasie Krosno - Frysztak i Frysztak – Strzyżów. Do stałego programu imprez wpisał się także dwudniowy „Ogólnopolski Spływ Kajakowy” realizowany przy współpracy Ośrodka ze Śląskim Stowarzyszeniem „Viking”. Spływ odbywa się  na odcinku Krosno - Frysztak - Strzyżów ( 51 km). W spływie biorą udział miłośnicy kajakarstwa z różnych regionów Polski.  (impreza odbywa  się co roku w kwietniu).GOSiR Frysztak oprócz corocznych organizacji spływów, ma do  zaoferowania bazę noclegową, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób uprawiających kajakarstwo.  Baza oddalona jest od brzegu rzeki o zaledwie 100 m.


Wkrótce przedstawimy także ofertę bazy, dla osób które cenią sobie wyższy standard. Obecnie trwają prace, które wkrótce pozwolą uruchomić bazę główną GOSiRu. Baza oddalona jest od brzegu Wisłoka o 300 m.

Szlak kajakowy na trasie Krosno – Frysztak – Strzyżów to bardzo piękny i malowniczy odcinek rzeki o zmiennym nurcie, kilku zakrętach i wyjątkowej roślinności. Jest to także specyficzna cisza przyrody oraz piękno  i krajobraz nie do końca odkrytego Wisłoka. .


Rzeka Wisłok, to pierwszy dopływ Sanu, płynie przez Beskidy Środkowe, Pogórze Środkowo-Beskidzkie do Kotliny Sandomierskiej, zakwalifikowany jest jako  rzeka górska, o wartkim biegu, skalistym podłożu z licznymi przełomami. Długość Wisłoka to odcinek około 205 km, powierzchnia dorzecza 3528 km 2. 
Rzeka odgrywa także kluczową rolę w modelowaniu podgórskiego krajobrazu.
Frysztak, to miejsce jednego z najpiękniejszych przełomów Wisłoka, w którym rzeka przemyka się pomiędzy wzgórzami tworząc "Bramę Frysztacką".  


zdjęcie pobrano: bakocik.flog.pl

Rzeka charakteryzuje się dużą zmiennością przepływów i stanów wody pokazując od czasu do czasu swój górski pazur. 
Latem Wisłok jest bardzo przyjazny i otwarty dla turystów, a jego nurt  zaprasza do odkrywania swojego piękna. 
tekst:
Marek Armata 


FILM Z JEDNEGO ZE SPŁYWÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ GOSIR FRYSZTAK 


FOTO 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM