Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

„KAMIENNE HERBY” – NOWY SZLAK TURYSTYCZNY W GMINIE FRYSZTAK


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku wraz z „Ziemią Frysztacką” Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju rozpoczęli działania nad opracowaniem i wyznaczeniem nowego szlaku turystycznego prowadzącego od GOSiRu do Rezerwatu Przyrody „Herby” po stronie Pogórza Dynowskiego. 


W nowo przygotowywanym szlaku szczególną rolę odgrywać będzie miejscowość Kobyle ponieważ większość trasy prowadzić będzie właśnie przez to sołectwo. 
Strategicznym  elementem wdrożenia  szlaku do oferty turystycznej gminy jest możliwość zaparkowania samochodów wraz z  wynajęciem noclegów w Ośrodku Sportu i byłej szkole w Kobylu.  


Szlak uwzględniał będzie wszystkie istotne rzeczy niezbędne do uprawiania turystyki pieszej. Nie zapomnimy o pomniku postawionym z okazji 10-lecia Odrodzenia Polski, miejscach widokowych, lokalnych rękodzielnikach i gospodarstwach agroturystycznych.  Ważnym elementem j trasy jest możliwość zrobienia zakupów w sklepie spożywczym przy Domu Ludowym. Całość  trasy upiększy rzeka Wisłok wraz z możliwością przygotowania ogniska na placu strażackim w Kobylu.


Pierwsze prace rozpoczęto 27.02.2016 r. Podczas tego dnia organizatorzy pokonali trasę i wyznaczyli potencjalny przebieg szlaku. Choć do ukończenia działań zostało jeszcze dużo pracy to już zaplanowano pierwsze oficjalne pokonanie szlaku, które nastąpi jeszcze przed wakacjami 2016 r. 


„Kamienne Herby”  będą pierwszym szlakiem który prowadził będzie z gminy Frysztak i zostanie włączony do niebieskiej trasy prowadzącej od Jazowej do Odrzykonia. Mało kto wie, że szlak Jazowa - Odrzykoń jest jednym z najstarszych szlaków w Polsce. Nowy szlak, który poprowadzi z Frysztaka został  przemyślany w taki sposób aby mieszkańcy naszej gminy oraz turyści przebywający na wypoczynku mogli pokonać trasę w różnych konfiguracjach i o różnym stopniu trudności. Przykładowa tras wiodła będzie: Frysztak – Kobyle – „Herby: – Kobyle – Frysztak  lub Frysztak – Kobyle – Herby – Odrzykoń
Trasy będą systematycznie rozbudowywane w które będą włączane kolejne atrakcyjne turystycznie tereny gminy Frysztak. 
Zapraszamy do współpracy! Marek Armata kontakt: tel. 503-300-552, e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl
Patron medialny: Frysztak24

Opracowanie
Marek Armata
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM