Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

PUCHAR WÓJTA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE FRYSZTAKU

 

W dniu 14 marca 2024 r.  w gościnnej  hali sportowej Zespołu Szkół w Gogołowie rozegrany został  "Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej  - Igrzyska Dzieci  Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Frysztak". W  turnieju udział wzięło 6 drużyn  reprezentujących wszystkie szkoły z gminy Frysztak  ogółem 60 osób. Wszystkie reprezentacje zgodnie z regulaminem  składały się  z uczniów klas VI i młodsi szkół podstawowych. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród dzieci , integracja uczniów z terenu Gminy Frysztak,  krzewienie sportowej rywalizacji w duchu zasad „fair play”, a także zabawa , humor, odpoczynek.


Turniej  oficjalnie otworzy Pan Jan Ziarnik Wójt Gminy Frysztak wspólnie z Tomaszem Laskowskim  Dyrektorem Zespołu Szkół w Gogołowie, Markiem Armatą Dyrektorem GOSiR Frysztak   i Leszkiem Jędrysikiem – Powiatowym koordynatorem sportu szkolnego. W otwarciu uczestniczył także Pan Jacek Król Przewodniczący Rady Gminy Frysztak.  W/w osoby dokonały również podsumowania turnieju i wręczenia nagród dla uczestników.


Drużyny zostały podzielone w wyniku losowania na 2 grupy A i B , każda po trzy drużyny w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup zagrali o miejsce I , drudzy o miejsce III , a trzeci w grupie o miejsce V.

Turnieje piłkarskie dla dzieci to coś więcej niż zwykłe mecze . To platforma na której młodzi piłkarze mogą rozwijać swoje umiejętności, uczyć się pracy zespołowej , pokazać swój talent i rywalizować z rówieśnikami . Każdy turniej to nie tylko sportowa rywalizacja , ale okazja do nowych przyjaźni . Każdy turniej to duże pozytywne emocje , wyzwania i niezapomniane wrażenia. Podobnie jak wcześniejszy turniej przebiegał w duchu zdrowej i  sportowej rywalizacji . Poszczególnym meczom towarzyszyła jednak zacięta walka, wybuchy radości po każdym strzale na bramkę i dużo pozytywnych emocji. Choć nie dla każdej drużyny zawody zakończyły się miejscem na podium to jednak wszyscy zawodnicy do samego końca zostawili całe serce na boisku. Ambicja , wiara w końcowy sukces i walka o każdą piłkę to atuty tego turnieju.Po zaciętych i pełnych zaangażowania rozgrywkach   ukształtowały się ostateczne wyniki:

I MIEJSCE : SZKOŁA PODSTAWOWA WE FRYSZTAKU

II MIEJSCE: ZESPÓŁ SZKÓŁ W LUBLI

III MIEJSCE : ZESPÓŁ SZKÓŁ GOGOŁOWIE

IV MIEJSCE : SZKOŁA PODSTAWOWA W GLINIKU GÓRNYM

V MIEJSCE :  ZESPÓŁ SZKÓŁ W STĘPINE

VI MIEJSCE:  SZKOŁA PODSTAWOWA CIESZYNA

 Przyszedł, także  czas  na wręczenie nagród Drużyna zajmująca I miejsce otrzymała Puchar Wójta Gminy Frysztak i dyplom , pozostałe drużyny pamiątkowe Puchary i dyplomy. Nagrody indywidualne otrzymali również zawodnicy:  najlepszy zawodnik turnieju , którym został Wiktor Pilut – Szkoła Podstawowa  Frysztak i najlepszy bramkarz turnieju którym został Jakub Semeniuk z Zespołu Szkół w Gogołowie. Organizatorzy postanowili wyróżnić dyplomami i pamiątkowymi medalami następujących zawodników: Hubert Szerląg – Lubla, Hubert Piękoś- Stępina, Michał Orzechowski – Gogołów, Mikołaj Filip – Cieszyna, Piotr Kowalczyk – Glinik Górny, Marcel Płoucha – Frysztak. Pamiątkowe medale otrzymały również 2 dziewczynki biorące udział w turnieju.I ten i poprzedni turniej odbył się dzięki dobrej współpracy GOSiR Frysztak  z Samorządem z Powiatowym koordynatorem sportu szkolnego , Dyrektorami szkół i nauczycielami wychowania fizycznego. Szczególne podziękowania dla Pana Dyrektora  Tomasza Laskowskiego  z Zespołu Szkół w Gogołowie  za udostepnienie obiektów oraz Pana Leszka Jędrysika Powiatowego koordynatora sportu szkolnego za wprowadzenie tej imprezy do kalendarza imprez.Z ramienia GOSiR Frysztak koordynatorem imprezy był Wojciech Arciszewski – Menedżer sportu, oraz Mateusz Dominik – Instruktor sportu pełniący równocześnie funkcję opiekuna medycznego.

Na zdjęciu drużyna gospodarzy - ZS Gogołów
wraz z wójtem Panem Janem Ziarnikiem, dyrektorem szkoły Panem Tomaszem Laskowskim
oraz trenerami: Anną Wiśniowską, Mateuszem Dyką


Gratulacje i podziękowania należą się dla wszystkich uczestników za sportową postawę i wielkiego ducha walki.

Patron Medialny: Frysztak24.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM