Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

GOSiR Frysztak nie ma żadnych kredytów - informacja o kredytach, to fake news!

 

Szanowni Państwo !

Wyjaśniam, prostuję - GOSiR Frysztak nie ma żadnych kredytów, a środki finansowe wypracowuje w zakresie obniżenia kosztów utrzymania , a nie zarabiania na rodzicach z dziećmi, młodzieży, seniorach, klubach, strażakach OSP, szkołach,  Radach Rodziców czy przedszkolach. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji. 


Zapewniamy, że będziemy pilnować aby obiekty GOSiR-u były dostępne dla Wszystkich - od kilku dni dostajemy szereg pytań o zadłużenie GOSiRu. Przekazujecie nam Państwo informacje, że w naszej gminie pojawiły się osoby, które mówią o wielkim zadłużeniu frysztackiego GOSiRu oraz o tym, że trzeba obciążyć mieszkańców za wszystko czym dysponuje GOSiR. 


Więc wyjaśniam, że GOSiR Frysztak nie ma żadnych kredytów - jesteśmy jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej i działamy w imieniu gminy. Naszym zadaniem jest stwarzanie warunków do uprawiania sportu, rekreacji i turystyki oraz promocji zdrowia. Wypracowujemy środki finansowe w zakresie obniżenia kosztów utrzymania, a nie zarabianiu na mieszkańcach.Większość obiektów udostępniamy dla Was nieodpłatnie z wyjątkiem basenów , noclegów i sal eventowych - natomiast ceny tych obiektów staramy się utrzymać w przystępnej cenie, aby osoby o różnym statusie społecznym miały dostęp do sportu, gminnych obiektów, imprez sportowych oraz ważnych  wydarzeń z życia gminy.Działamy na podstawie Planu Dochodów i Wydatków, który zabezpiecza nam środki na każdy rok pracy oraz zakłada wypracowanie części środków w celu obniżenia kosztów utrzymania.

Abyśmy mogli zwiększyć dochody, musielibyśmy: podnieść ceny biletów na basenach, podnieść ceny sal, które wynajmujecie Państwo na komunie i inne imprezy rodzinne oraz ceny pokojów, które wynajmujecie dla swoich gości podczas wesel itp. Musielibyśmy wprowadzić opłaty za salę gimnastyczną, kort tenisowy, siłownie, boisko ze sztuczną trawą, boiska piłkarskie, parkingi, place zabaw. Musielibyśmy obciążyć kluby z naszej gminy, placówki oświatowe, Radę Rodziców, która organizują u nas ważne wydarzenia z życia szkoły. Musielibyśmy wprowadzić opłaty dla OSP, które organizują u nas zawody sportowo-pożarnicze. Nie możemy dopuścić  do takiej sytuacji. Natomiast uważamy, że obiekty GOSiRu są obiektami należącymi do mieszkańców i mają im służyć. Nasza misja jest spójna z założeniami Wójta gminy Frysztak oraz Rady Gminy Frysztak. Informacja o zadłużeniu przedstawiana jest przez osoby, które nie kierują obowiązującymi przepisami, ani koncepcją rozwoju Ośrodka. 

 

Dyrektor GOSiR Frysztak

Marek Armata

 

 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM