Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KAMIENNE HERBY - PRACE NAD URUCHOMIENIEM SZLAKU DOBIEGAJĄ KOŃCA


Prace nad oddaniem do użytku szlaku "Kamienne Herby" dobiegają końca. Celem pierwszego etapu uruchomienia szlaku jest wyznaczenie trasy wraz z wykonaniem zdjęć i opracowaniem regulaminów i map oraz przygotowanie informacji na temat przebiegu trasy.
Wkopano już słupy pod strzałki kierunkowe oraz pod tablice informacyjne, przygotowano także opracowanie merytoryczne na temat szlaku oraz regulamin Przystani nad Wisłokiem. W najbliższym czasie będziemy montować drogowskazy i malować oznaczenia ścieżki na drzewach. 

 Wzory tablic informacyjnych

 Wkopywanie słupów 15.05.2016 r. 

Zakończenie pierwszego etapu  planowane jest jeszcze przed wakacjami. Uruchomienie trasy przed letnim wypoczynkiem jest ważne dla grup, które będą stacjonować w w bazie GOSiRu podczas zgrupowań sportowych gdyż program pobytu każdej grupy zakłada pokonanie szlaku. 


Drugi etap będzie znacznie trudniejszy ponieważ wymagał będzie wiedzy historycznej, geograficznej i przyrodniczej . W drugim etapie planuje się wstawienie informacji na temat osób zasłużonych dla wsi Kobyle, szkoły, kapliczek,  pomników oraz miejsc charakterystycznych dla tej miejscowości. Istotnym elementem nowego szlaku będą także legendy i opowiadania. 
W celu zebrania informacji o historii Kobyla zostanie powołana grupa osób, która dysponuje rzetelną wiedzą i dawnymi fotografiami. 


Już dzisiaj zapraszamy do współpracy! Kontakt: marek.armata@gosir.frysztak.pl tel. 503-300-552 
Nad przygotowaniem szlaku pracują:
Wójt Gminy Frysztak
Gmina Frysztak
GOSiR Frysztak
Sołtys Wsi Kobyle
Ziemia Frysztacka - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju
OSP Kobyle
Mieszkańcy Kobyla 
Gminny Zakład Komunalny 
Partnerzy:
Nadleśnictwo Strzyżów
Nadleśnictwo Kołaczyce
Starostwo Powiatowe w Strzyżowie 
Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych
Gmina Wojaszówka 

Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM