Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

GOSiR FRYSZTAK I "TOŁHAJ" GDK NA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI INSTRUKTORÓW I TRENERÓW KAJAKARSTWA - „PŁYŃ PO ZDROWIE”


W dniach 10-12 listopada 2017 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa  oraz Zlot Przodowników Turystyki Kajakowej PTTK zorganizowana w ramach programu „Płyń po Zdrowie”.  W konferencji uczestniczył między innymi Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, który wspólnie z Fundacją Kajakową Tołhaj GDK zajmuje się kajakarstwem, zrzeszająca fachowców w tej dziedzinie sportu i turystyki oraz jest jednym z administratorów i twórców szlaku kajakowego rzeki Wisłok.

Podczas trzydniowego spotkania odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2017 oraz  prezentacja działalności SITK, KTK PTTK i KKDW PZKaj  oraz poszczególnych klubów i organizacji promujących kajakarstwo w całej Polsce. W trakcie konferencji odbyło się między innymi posiedzenie Komisji Turystyki Kajakowej ZG PTTK, szkolenie sędziów turystyki i Rekreacji PZKaj, Posiedzenie Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich PZKaj, szkolenie weryfikatorów TOK, PTTK, i OT PZKaj oraz walne zebranie członków Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa.


Organizatorzy nie zapomnieli także o elemencie integracji poprzez organizację imprez terenowych z elementami rywalizacji. Konferencja to także  możliwość poznania kajakarzy, którzy rozwijają tę formę turystyki oraz możliwość nawiązania współpracy. 
Organizatorami Konferencji byli:
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, 
Klub Turystyki Kajakowej,
Polskie Towarzystwo Turystyczno  Krajoznawcze, 
Komisja Kajakarstwa  - Kajaki Dla Wszystkich, 
Polski Związek Kajakowy.
Bardzo efektywny, efektowny i napięty weekend doskonale pokazał szeroką ofertę dostępną dla miłośników kajakarstwa w Polsce oraz wyposażył uczestników w wiedzę pozwalającą doskonalić swój warsztat pracy.  Można było zaobserwować także coraz większe możliwości i zmieniające się perspektywy w zakresie rozwoju i promocji imprez kajakowych.
Organizatorom konferencji gratulujemy świetnego przygotowania, a uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 


----------------------------------------------------------------
NAJBLIŻSZE PLANY W NASZYM REGIONIE: 
Ogólnopolskie podsumowanie roku kajakowego mamy już za sobą ate to jednak nie jest koniec imprez kajakowych w 2017 r. -   już w grudniu zapraszamy na Mikołajki w Kajaku, które odbędą się na basenach CSTiR w Strzyżowie.  Organizatorami imprezy będą GOSiR Frysztak, Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK oraz CSTR Strzyżów. Impreza odbędzie się pod Patronatem Wójta Gminy Frysztak i Burmistrza Strzyżowa.
------------------------------------------
ROK 2018

Rok 2018 od samego początku zapowiada się pracowicie pod względem promocji i rozwoju kajakarstwa. Od stycznia rozpoczynamy przegląd szlaku z kolei w marcu odbędzie się "VII Ogólnopolski Spływ Szlakiem Rzeki Wisłok". W kalendarzu kajakowym znalazła się oczywiście impreza promująca działania ekologiczne takie jak sprzątanie szlaku,  a w ciągu sezonu planowanych jest wiele niespodzianek kajakowych. 
Godny zaznaczenia jest fakt, że szlak kajakowy rzeki Wisłok już trafił do kalendarza PZKaj i PTTK oraz na nowe mapy naszego regionu. 


Być może efektem końcowym udziału w konferencji będzie założenie Podkarpackiego Oddziału Polskiego Związku Kajakowego. Negocjacje trwają - więcej informacji wkrótce na naszej stronie internetowej. 
Zapraszamy do współpracy Wszystkich, którzy chcą włączyć się w rozwój turystyki kajakowej na Podkarpaciu. 

Opracowanie:
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM