Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WEEKEND PEŁEN WRAŻEŃ – „II OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ WISŁOK” – SUKCESY FRYSZTACKICH KAJAKARZY

W dniach 19 - 21 kwietnia na trasie Krosno – Frysztak – Strzyżów odbył się „II Ogólnopolski Spływ Kajakowy”.  Trzeba przyznać, że dzięki tej imprezie weekendowe dni obfitowały w wiele wyjątkowych wrażeń  i przepłynęły  wraz z nurtem Wisłoka. Spływ  został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kajakowego. To  właśnie tym spływem Śląskie Stowarzyszenie „Wiking” oraz GOSiR Frysztak otworzyli sezon kajakowy 2013r. 

W imprezie udział wzięło ponad 50 kajakarzy z różnych części Polski. Wśród nich znalazły się także dwie osady z Frysztaka.  Wisłok w trakcie spływu  pokazał swój „górski pazur”. Okazało się także, że spływ Wisłokiem o tej porze roku wcale nie jest taki łatwy.  Pokonanie 46 km tak naprawdę nikomu nie uszło na sucho :-). Na trasie kajakarze napotkali różnego rodzaju spiętrzenia wody, która wlewała się do kajaków, a szybki nurt spowodował, że byliśmy świadkami kilku niegroźnych wywrotek.

Spływ był trzydniową imprezą, która rozpoczęła się w piątek popołudniu przygotowaniem logistycznym i „dopięciem” wszystkich elementów niezbędnych do przeprowadzenia spływu . W sobotę  wszyscy uczestnicy  wyruszyli na parking przy Galerii „Zawodzie”  gdzie o  godz. 10:00 Vi-ce Prezydent Miasta Krosna Pan Bronisław Baran dokonał uroczystego otwarcia imprezy. 

Pierwszy etap   liczył około 26 km i został pokonany przez najlepszych   w niespełna 3 godziny.  Po zakończeniu pierwszego etapu kajakarze udali się na zasłużony odpoczynek i biesiadę kajakową, która odbyła się w „Domu Ludowym w Kobylu”. W niedziele o godz. 10:00 wystartował drugi etap - tym razem kajakarze pokonali  20-sto kilometrowy odcinek  z Frysztaka do Strzyżowa. 
Impreza była doskonale przygotowana i przewidziano w niej miejsce dla początkujących
i zaawansowanych kajakarzy. Osoby początkujące oraz turyści mieli możliwość podziwiania piękna Wisłoka, natomiast wszyscy którzy lubią adrenalinę i posiadają zacięcie sportowe mieli możliwość powalczyć o medale i puchary.
Ekipa GOSiR Frysztak w składzie: Marek Armata, Michał Jurasz, Piotr Wnęk, Ewa Armata i Jacek Pałys wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Frysztaccy kajakarze wywalczyli również medal w kategorii indywidualnej. Osada w składzie Ewa i Marek Armata   w kategorii K 2 MIXT zdobyła brązowy medal na dystansie 6 km .  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali puchary, medale i nagrody. Fundatorem pucharów w kategorii drużynowej był Wójt Gminy Frysztak. 
Puchary  wręczył Za-ca Wójta Gminy Frysztak Pan Adam Filip, który na zakończenie przybliżył uczestnikom walory turystyczne Gminy Frysztak i zachęcił do odwiedzania naszych terenów.

Oficjalnego zakończenia dokonał Komandor Spływu Pan Dawid Marek.
Prezes Stowarzyszenia „Wiking” Pan Krzysztof Krawczyk podziękował uczestnikom, i współorganizatorom oraz sponsorom za udział, wspieranie i popularyzację turystyki kajakowej.


GOSiR Frysztak dołącza się do podziękowań.  Gratulujemy również wszystkim uczestnikom pokonania Wisłoka i sportowej walki.  Dziękujemy wszystkim kajakarzom za udział i wspólną sportową zabawę. Dziękujemy także Stowarzyszeniu „Wiking” za współpracę.
Udział w spływie był wyjątkowym doświadczeniem i fajną przygodą. Z pewnością pokazał, że Wisłok posiada wspaniałe walory turystyczne i krajobrazowe. Mogliśmy się również przekonać, że aktywny wypoczynek w doborowym towarzystwie daje ogromną frajdę i satysfakcję oraz daje dużo radości. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM