Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SIŁOWNIA POD CHMURKĄ


Obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku stały się prawdziwym centrum aktywnego wypoczynku. Dzięki rozbudowie i modernizacji budynku Ośrodka wraz z zapleczem sportowo-rekreacyjnym, możemy zaoferować mieszkańcom gminy i turystom przebywającym we Frysztaku, kompleksową obsługę sportową, rekreacyjną i turystyczną. Jedenaście obiektów oraz baza noclegowa w trzech standardach połączona z profesjonalną obsługą powoduje, że Gmina Frysztak staje się atrakcyjnym i konkurencyjnym miejscem turystyczno-wypoczynkowym. Kontynuacja nowoczesnego rozwoju gminy z pewnością przełoży się na podniesienie atrakcyjności życia przyciągając w przyszłości inwestorów.


W skład bazy ośrodka wchodzą:
Otwarte baseny kąpielowe z 65 m zjeżdżalnią,  sala gimnastyczna 12 m x 22 m, dwa zweryfikowane boiska boiska piłkarskie, boisko trawiaste - treningowe, boisko plażowe, kort tenisowy o nawierzchni poliuretanowej, uniwersalne boisko asfaltowe, plac zabaw dla dzieci, drewniana altana wraz z miejscem na ognisko i grilla, główna baza noclegowa, baza wśród "gór wolności", samodzielne, sezonowe mieszkanie.   Obiekty posiadają nowoczesne oświetlenie pozwalające na korzystanie z obiektów i  urządzeń po zmroku. Ponadto cały teren GOSiRu jest ogrodzony i monitorowany.


W dniu 21.05.2014 r. do gammy obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych dołączyła "Siłownia pod Chmurką”. „Eko – Siłownia” to urządzenia pozwalające na przeprowadzenie bezpiecznego treningu łączącego tradycyjne ćwiczenia siłowe z treningiem funkcjonalnym. Dzięki siłowni będzie można poćwiczyć zupełnie za darmo o dowolnej porze dnia w godzinach pracy GOSiRu.
 GOSiR PRACUJE:
- PN do PT w godz. od 8:00 - do 22:00
- Soboty od 9:00 do 20:00
- Niedziele od 9:00 do 20:00
 WAKACJE:
- PN do PT w godz. od 8:00 - do 22:00
- Soboty od 8:00 do 20:00
- Niedziele od 8:00 do 20:00  Zakupione zestawy przyrządów pozwolą wytrenować praktycznie każdą partię mięśniową w przyjemny sposób i w dodatku na świeżym powietrzu.  Tego typu trening to doskonały sposób na harmonijne wymodelowanie sylwetki, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia. Trening pozwala zwiększyć wytrzymałość i kondycję oraz  wzmacnia mięśnie, ścięgna i stawy. Jest to także doskonały sposób na odchudzanie i rehabilitację.
Siłownia jest bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci młodzieży, dorosłych i osób w podeszłym wieku. Urządzenia posiadają Certyfikaty Instytutu Nadzoru Technicznego, Certyfikaty Outddoor Fitness oraz Certyfikaty Tai Ch. Siłownia składa się z czternastu urządzeń.


OPIS SPRZĘTU:
---------------------
1. BIEGACZ + ORBITEREK + PYLON 
Biegacz - efekt treningu: trening mięśni nóg i bioder. Wpływa na poprawę zmysłu równowagi. Imituje ruch biegu przy minimalnym obciążeniu stawów.
Orbitrek - efekt treningu: trening ogólnorozwojowy dla dużych partii mięśniowych górnych i dolnych części ciała. Duża liczba powtórzeń wpływa na kształtowanie sylwetki . Dodatkowo wpływa na poprawę koordynacji ruchowej. 

2. DRABINKA Z DRĄŻKIEM + PODCIĄG NÓG + PYLON
 Drabinka z drążkiem - efekt  treningu: 
- wariant 1 - efektywne wzmocnienie górnych partii mięśniowych,
- wariant 2 – rozciąganie, 
Podciąg nóg - efekt treningu: wzmocnienie dużych partii mięśniowych: kończyny górne, uda, brzuch i grzbiet. 

3. ŁAWKA + PROSTOWNIK PLECÓW + PYLON:
Ławka - efekt treningu: ćwiczenia wykonane na urządzeniu pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, 
a poprzez skręt  tułowia pobudzić mięśnie skośne. 
Prostownik pleców - efekt treningu: ćwiczenia tym urządzeniu pomagają wzmocnić mięśnie grzbietu oraz kręgosłupa. 

4. TWISTER + WAHADŁO:  
Twister - efekt treningu:  wspomaga aktywność stawów biodrowych oraz kręgosłupa lędźwiowego. Ćwiczy zmysł równowagi oraz pozytywnie wpływa na mięśnie brzucha. Doskonale rozluźnia. 
Wahadło - efekt treningu: podobnie jak twister doskonale aktywizuje dolne części ciała. 

5. PRASA NOŻNA  + WIOŚLARZ  + PYLON: 
Prasa nożna - efekt treningu: buduje masę mięśniową kończyn dolnych. Nieznacznie obciąża stawy. Pomaga usprawnić prawidłowe funkcjonowanie nóg. 
Wioślarz - efekt treningu: jedno z bardziej wszechstronnych urządzeń.  Aktywizuje właściwe wszystkie części ciała. Doskonałe ćwiczenie na ogólną poprawę wydolności organizmu. 

6. WYCIĄG GÓRNY + WYCISKANIE SIEDZĄC + PYLON: 
Wyciąg górny - efekt treningu: wzmocnienie górnych partii mięśniowych w szczególności przedramię oraz mięsień najszerszy grzbietu.  
Wyciskanie siedząc - efekt treningu : ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe. Poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych. 

7. KOŁA TAI CHI: 
 Koła Tai Chi (małe i duże)- efekt treningu: ćwiczy górne partie mięśniowe. Wpływa na  poprawę sprawności kończyn górnych oraz mięśni obręczy barkowej. Doskonałe ćwiczenie ogólnorozwojowe. 

* Pylon - nogi i główna konstrukcja nośna wykonana z dwóch stalowych rur o przekroju Ø 90 mm, 
grubość 3,6 mm. Między nogami znajdują się dwie blachy grubości 7 mm do mocowania urządzeń po obu stronach. Między nogami znajdują się blachy grubości 2 mm na których znajduje się czytelna instrukcja obsługi urządzenia.

Opracowanie
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM