Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

INWESTYCJE GOSIRU, BIEŻĄCA DZIAŁALNOŚĆ I NAJBLIŻSZE PLANY


PODDASZE I NOCLEGI 
W marcu 2016 r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku rozpoczął działania związane z kontynuacją rozbudowy Ośrodka. Tegorocznym celem prac budowlanych jest ukończenie trzech z dziesięciu pokoi na poddaszu oraz najdłuższej części korytarza. Postawiono już ściany i wykonano większość konstrukcji stropów i część ocieplenia. Obecnie pracujemy nad instalacją elektryczną, internetową i RTV. Kolejnym etapem będzie tynkowanie, podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz wykonanie wylewek w łazienkach. Przed nami także układanie płytek, malowanie i położenie wykładzin oraz wstawienie drzwi. Ważnym elementem będzie także zainstalowanie ceramiki sanitarnej w skład, której wchodzą wc, prysznice, umywalki i lustra. Początkiem maja planujemy zgłosić nowo powstałe pokoje do odbioru pod względem sanitarnym, PPOŻ i budowlanym. Procedura administracyjna pozwalająca na użytkowanie pokoi zgodne z prawem potrwa około półtorej miesiąca.  Jest to wystarczająca ilość czasu, aby 25 czerwca przyjąć pierwszy obóz wakacji 2016.  Wszystko wskazuje na to, że inwestycje powinniśmy ukończyć zgodnie z planem. 
STUDNIA GŁĘBINOWA
Studnia głębinowa jest kolejną inwestycją, która aby mogła zostać zalegalizowana wymaga nie tylko nakładu pracy, ale i czasu. Studnię wykopano dzięki środkom nadpracowanym na basenie kąpielowym w roku 2015. Otwór studzienny został zinwentaryzowany geodezyjnie, co pozwoliło rozpocząć procedury związane z zalegalizowaniem studni. 11 marca 2016 r. otrzymaliśmy decyzję zatwierdzającą dokumentację hydrogeologiczną ustalającą zasoby eksploatacyjne. Obecnie trwają prace nad wykonaniem operatu wodno-prawnego i na podłączenie urządzeń studziennych. Zatwierdzenie tej dokumentacji poprzez decyzję wodno-prawną pozwoli nam zamontować niezbędny sprzęt i rozpocząć korzystanie z wody. Obecnie studnia nie jest jeszcze eksploatowana. Planowany termin rozpoczęcia użytkowania studni przewidywany jest na połowę maja 2016 r. Studnia jest rozwiązaniem, która pozwoli częściowo obniżyć koszty utrzymania Ośrodka Sportu oraz  w pewnym stopniu poprawi sytuację wodną w naszej gminie. Szczególnie będzie to ważne i widoczne podczas funkcjonowania basenów. 
OGRODZENIE
W listopadzie 2015 r. pracownicy Ośrodka Sportu wymienili ogrodzenie od strony południowej GOSiRu. Wymieniono słupki ogrodzeniowe, łączniki i deski betonowe. Inwestycja była możliwa w dużej mierze dzięki sprzedaży starego ogrodzenia oraz dzięki środkom nadpracowanym w ubiegłym sezonie. Aby dokończyć rozpoczęte działania pracownicy muszą założyć zakupione wcześniej panele. 
BASEN KĄPIELOWY.
Kończąc wymienione powyżej inwestycje pracownicy Ośrodka Sportu będą musieli rozpocząć przygotowania sezonu kąpielowego. Najbliższe miesiące będą wymagały logistycznego podziału obowiązku gdyż będziemy musieli przygotować obiekty do przyjęcia obozów sportowych oraz przygotować basen do rozpoczęcia sezonu 2016. Otwarte Baseny Kąpielowe Frysztak to 18 letnie doświadczenie, ale oprócz cennej praktyki mamy świadomość, długoletniej eksploatacji wszystkich elementów kąpieliska . Dlatego każde rozpoczęcie sezonu wiąże się z dokładnym sprawdzaniem wszystkich punktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu. Ponadto weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach w zakresie składu mikrobiologicznego i fizykochemicznego oraz sposobu informowania klientów o stanie wody i częstotliwości wykonywania badań. Nowe wytyczne wymagają od nas przygotowania nowych procedur związanych z eksploatacją basenów.  W ubiegłym sezonie z kąpieliska skorzystało blisko 35 000 osób w ciągu dwóch miesięcy. Nadchodzące lato zapowiada się równie gorące, co z pewnością przełoży się i na tegoroczną frekwencję. Oprócz uruchomienia stacji uzdatniania wody, remontu niecek basenowych i  przygotowania terenów zielonych czeka nas procedura zatrudnienia obsługi w skład, której wchodzą ratownicy, kasjerzy, bileterzy, personel sprzątający oraz ochrona nocna. Bardzo dużą pomocą obniżającą koszty utrzymania basenu w każdym sezonie jest refundacja części kosztów zatrudnienia, którą otrzymujemy dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzyżowie. 
MASZYNY VENDINGOWE 
Ośrodek Sportu jest na etapie negocjacji zasad ustawienia maszyn sprzedających. Jeśli uda się wynegocjować odpowiednie warunki osoby korzystające z naszych obiektów będą mogły codziennie w godz. od 7:30 do 22:00 zakupić gorące napoje takie jak kawa, herbata czy  czekolada oraz napoje zimne i słodycze. Maszyny będą ustawione w korytarzu części noclegowej Ośrodka Sportu. Będzie to doskonałym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi, którzy korzystają placu zabaw, zawodników, sportowców, osób korzystających z sali gimnastycznej oraz gości hotelowych i zgrupowań. Mamy nadzieję, że zaplanowane zadanie uda nam się zrealizować. 
IMPREZY SPORTOWO-REKREACYJNE i TURYSTYCZNE
W bieżącym roku nie zapomnimy o naszej misji, która ma na celu przede wszystkim stwarzanie warunków do uprawiania sportu, rekreacji i turystyki oraz zagospodarowanie czasu w sposób zdrowy dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza kadra zadba o bezpieczny wypoczynek w godzinach popołudniowych, w weekendy i podczas wakacji. W programie mamy stałe formy działalności oraz nowe wyzwania. Jak każdego roku postaramy się Państwa zaskoczyć naszą ofertą. W bieżącym roku duży nacisk położymy na współpracę i rozwój turystyki. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania nowego szlaku turystycznego prowadzącego z Ośrodka Sportu do Rezerwatu Przyrody "Herby".
Zapraszamy do korzystania z naszych obiektów i naszej oferty -kliknij tu 
Opracowanie:
Marek Armata

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM