Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

VIDEO I GALERIA - DRUGI DZIEŃ SPORTOWEGO WEEKENDU I DWA PUCHARY WÓJTA GMINY FRYSZTAK

Niedziela 22.09.2013r. była dniem turniejowym podczas, którego można było wygrać dwa "Puchary Wójta Gminy Frysztak". O główne trofeum w szranki stanęli tenisiści ziemni oraz piłkarze 9 sołectw Gminy Frysztak.
W obu turniejach udział wzięło blisko 150-u zawodników oraz kibice i sympatycy piłki nożnej – dziękujemy za tak dużą frekwencję :-)
Rozgrywki były także okazją do zaprezentowania nowoczesnych obiektów Ośrodka Sportu, które zostały zmodernizowane dzięki środkom pozyskanym w ramach Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 20013.
Tytuł projektu: MODERNIZACJA I ROZBUDOWA OBIEKTÓW REKREACYJNO-SPORTOWYCH GMINNEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI WE FRYSZTAKU.

Realizacja Projektu to przede wszystkim  nowoczesna baza Ośrodka na którą składają się obiekty takie jak: budynek GOSiRu wraz z podjazdami dla niepełnosprawnych z nowoczesną kotłownią, kort tenisowy, boisko piłkarskie, sala gimnastyczna i zjeżdżalnia wodna z systemem sterowania i sygnalizacją świetlną.  W ramach realizacji projektu zostało zwiększone zatrudnienie, które przełożyło się na efektywność pracy i pozwoliło rozszerzyć działalność Ośrodka.


I. Turniej tenisa ziemnego:
Turniej tenisa ziemnego rozpoczął się o godz. 10:00 i jak zazwyczaj był bardzo zacięty, a poszczególne pojedynki odbywały się w atmosferze sportowej rywalizacji.  Podczas turnieju można było zaobserwować wiele efektownych wymian odbiorów i serwisów. Walka w poszczególnych pojedynkach była bardzo wyrównana. Po ponad sześciu godzinach gier udało się rozegrać miejsca w grupach.  Ze względu na wyjątkowo długie eliminacje, część finałowa została przeniesiona na inny termin (szczegółowe informacje na temat rozgrywek finałowych wkrótce na naszej stronie).
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Pani Joanna Mikuszewska-Szombara:
Oficjalne wyniki:
GRUPA A:
miejsce I: Słowik Jerzy (finalista)
miejsce II: Błoniarz Grzegorz (finalista)
miejsce III: Dyka Mateusz
miejsce IV: Stadnicki Tomasz
GRUPA B:
miejsce I: Mikuszewski Rafał (finalista)
miejsce II: Lenart Jarosław (finalista)
miejsce III: Górka Jerzy
miejsce IV: Miazga Robert
--------------------------------------

II. Turniej Piłki Nożnej Wsi.
Turniej Piłki Nożnej Wsi  na Trawie rozpoczął się występem grupy „Małych Czirliderek” prowadzonych przez Panią Iwonę Garncarską. Był to występ dziewczynek, które zrzeszone były w grupie jeszcze przed wakacjami . Obecnie grupa liczy 35 tancerek. Wkrótce będziecie mogli Państwo zobaczyć występy w pełnym składzie. 

Po pokazie „sportowych tancerek” Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik podziękował zespołowi Czirliderek za doping oraz dokonał oficjalnego otwarcia Turnieju.  
No i zaczęło się ...
Poszczególne reprezentacje stanęły do sportowej bitwy o „Puchar Przechodni'. Nikt nie odpuszczał ani jednego podania, a zawodnicy starali się wykorzystać każdą możliwą sytuację. 
Techniki walki były różne, ale jak to zwykle bywa w turniejach o zwycięstwie zadecydowała najlepsza skuteczność.

Zdobywcami Pucharu Przechodniego Wójta Gminy Frysztak w 2013 roku została Reprezentacja Pułanek - gratulujemy. 
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie zrzeszeni w Okręgowym Związku Sędziowskim. 
Sędziowie techniczni:
Pan Wojciech Arciszewski i Pani Iwona Garncarska 
Oficjalne wyniki:
miejsce I: Reprezentacja Pułanek
miejsce II: Reprezentacja Twierdzy
miejsce III: Reprezentacja Glinika Dolnego
miejsce IV: Reprezentacja Frysztaka 
miejsce V: Reprezentacja Cieszyny
miejsce VI: Reprezentacja Kobyla
miejsce VII: Reprezentacja Glinika Średniego 
miejsce VIII: Reprezentacja Stępiny 
miejsce IX: Reprezentacja Glinika Górnego 
„Królem Strzelców” został  Paweł Dereś z  Pułanek 
-----------------------------------------------------------
Podsumowanie sportowego dnia. 
W obu turniejach było cenne trofeum do wygrania. Aby je zdobyć trzeba było się wykazać umiejętnościami technicznymi i niezawodną  taktyką.  Dlatego zdobywcom pucharu gratulujemy zwycięstwa i sportowej walki. Gratulujemy także wszystkim uczestnikom turniejów sportowego zacięcia i radości z uprawiania sportu.
Puchar Wójta” to nie tylko trofeum… , to przede wszystkim symbol, któremu przyświeca większa idea.  Idea wzajemnej mobilizacji, możliwość wspólnego spotkania i  integracji mieszkańców Gminy Frysztak. Do gratulacji dołączamy serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie i przyszli na turnieje.  Dziękujemy także kibicom, którzy przyszli dopingować swoich faworytów. 
Już dziś zapraszamy na turniej w roku  2014 - przy okazji turnieju będą nowe atrakcje. 
Zapraszamy także mieszkańców wszystkich sołectw do korzystania z obiektów i oferty GOSiR Frysztak. 
Przypominamy:
w piątek 27 września 2013r. o „Puchar Wójta Gminy Frysztak” walczyć będą uczniowie szkół podstawowych – więcej informacji – kliknij tu.  

Wszystkim imprezom patronował Portal internetowy Frysztak 24 

GALERIA 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM