Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPORTOWE POSTANOWIENIE NOWOROCZNE NA 2014 Z GMINNYM OŚRODKIEM SPORTU I REKREACJI WE FRYSZTAKU

Koniec roku już za dwa tygodnie !.  Jest to okazja do analizy tego co przez cały rok udało nam się zrobić lub czego nie udało, a można było zrealizować bez większego trudu. Z kolei zbliżający się Nowy Rok jest zachętą do postawienia sobie wyzwania. Takie wyzwanie najczęściej nazywamy „NASZYM ŻELAZNYM POSTANOWIENIEM NOWOROCZNYM”. 
Praktycznie każdy z nas ma jakieś postanowienie. Postanowienia najczęściej dotyczą  zmiany, wyglądu lub stylu życia. Wiele osób obiecuje sobie wcześniejsze wstawanie, odstawienie używek, ograniczenie słodyczy, czytanie więcej książek czy porostu utrzymanie porządku w szafie.  W wielu przypadkach ze swoim postanowieniem jesteśmy w wstanie wytrwać do końca pierwszego dnia Nowego Roku. Rekordziści  na postawieniu postanowienia, postanowienie kończą... !. Należy także zdać sobie sprawę, że postanowienie w stylu: „nie zabiję się”  lub kupie sobie nowego laptopa to nie jest postanowienie, a z kolei postanowienie, że jeszcze w tym roku wygram w Lotto może pokazać, że dobre postanowienie to za mało. 

Bardziej ambitni postanowienie rozkładają na kilka lat- dla przykładu:
postanowienie - rok 2014: postaram się schudnąć do 80 kg. 
postanowienie - rok 2015: postaram się schudnąć do 90 kg.
postanowienie - rok 2016: postaram się zejść z wagą do setki.
postanowienie - rok 2017: stworzę realistyczne podejście do kwestii mojej wagi.
:-) :-) :-)
Krótko mówiąc są tacy, którzy chętnie by sobie coś postanowili ale nie chcą się zbyt obciążać albo do końca nie wiedzą co postanowić aby postanowienie było bardziej przyjemne niż wymagające. Można dostrzec też osoby, których postanowienie z góry jest nie do zrealizowania. 
Jakie wybrać postanowienie i co zrobić aby w nim wytrwać ?
Dla wszystkich, którzy chcieli by sobie coś postanowić podajemy podpowiedź postanowienia, któremu można nadać miano „postanowienia doskonałego”.   
Postanowieniem, które jest przyjemne, daje wiele satysfakcji,  wpływa na zdrowie, rozwój fizyczny, integruje, rozładowuje napięcia i odpręża  jest „Sportowe Postanowienie Noworoczne”. 
Oczywiście aby zacząć uprawiać sport każda pora roku jest dobra, ale Nowy Rok jest szczególny bo oparty na wyjątkowej motywacji. Tak więc początek roku jest doskonalą okazją aby zmienić swoje życie na lepsze. Wszyscy wiemy, że ruch w każdej postaci wpływa pozytywnie na zdrowie, sprawność fizyczną i samopoczucie co z kolei przekłada się na dłuższe życie pełne radości.
Sportowe postanowienie nie koniecznie musi oznaczać sport wyczynowy, zwłaszcza jeśli na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia. Trzeba pamiętać, że przy uprawianiu skoków narciarskich, piłki nożnej i siatkówki przed telewizorem nasza sprawność fizyczna jest raczej niska. Warto więc  przed wzmożoną aktywnością ruchową  nasz organizm stopniowo do wysiłku przygotować. 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku pomoże Państwu w realizacji „Sportowego Postanowienia na Rok 2014” . Nasza noworoczna oferta przygotowana zostanie z myślą o wdrażaniu aktywnych form wypoczynku, w każdym przedziale wiekowym i w różnym zaawansowaniu psychofizycznym. Frysztacki Ośrodek dysponuje nie tylko doskonalą bazą ale i wyszkoloną kadrą. 
Ponadto szeroki wachlarz usług przygotowany jest w ten sposób aby każdy znalazł coś dla siebie. Oferta, którą realizujemy nie wymaga od uczestników wyjątkowych predyspozycji. Aby zmienić Państwa styl życia wystarczą nam dobre chęci – resztą zajmą się nasi fachowcy. 

Ośrodek Sportu w roku 2013 zorganizował ponad 100 imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych, prowadził także imprezy okolicznościowe dla dzieci młodzieży i dorosłych.
Ponadto na obiektach odbywają się cykliczne zajęcia do których należą: Aerobik, Zumba i Pilates, zajęcia siatkarskie, koszykarskie, gimnastyka dla seniorów, nauka pływania dla dzieci, treningi czirliderek, oraz Gminnej Akademii Piłkarskiej. 
Zapraszamy do korzystania  z oferty i obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Każdego mieszkańca Gminy Frysztak potraktujemy z szacunkiem i przyjmiemy do sportowej rodziny. 

Wszelkiego rodzaju uwagi, wnioski i propozycję proszę kierować do Dyrektora GOSiR Frysztak – kontakt: e-mail. marek.armata@gosir.frysztak.pl tel. 17 2777 111

W najbliższy czwartek zapaszmy rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia pływania do udziału w podsumowaniu pierwszego etapu połączonego z egzaminem i  wręczeniem dyplomów.


----------------

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM