Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

BIEG Z CHARAKTEREM CZYLI: ModernForms Bieg" poGÓRZE" - dziękujemy


Modern Forms Bieg "poGÓRZE" dostarczył wiele emocji, adrenaliny i satysfakcji zarówno dla uczestników jak i organizatorów. Dobra frekwencja i nastroje oraz słoneczna pogoda w połączeniu z atmosferą stworzoną przez uczestników pozwoliły zakwalifikować bieg do bardzo udanych.Modern Forms, to coś więcej niż tylko bieg, to tak naprawdę sportowa jakość producenta medali i statuetek znanych niemalże na całym świecie. Z kolei różnica wzniesień i podbiegi  wymagały od uczestników charakteru, pokazując tym samym charakter miejscowości położonych wzdłuż rzeki Wisłok.

Jak można było dostrzec w trakcie imprezy tereny Strzyżowa, Wiśniowej i Frysztaka łączy nie tylko piękny krajobraz i urokliwe miejsca ale także systematycznie rozwijająca się współpraca pomiędzy samorządami, jednostkami funkcjonującymi w każdej z gmin oraz organizacjami pozarządowymi.

W ramach biegu poGÓRZE przeprowadzono dwa dystanse, którymi była „Herbowa26-tka” i „Dębowa11-stka”. Impreza biegowa utożsamia się z najbardziej charakterystycznymi punktami trzech gmin. Pomysłodawcy poprzez nazwę chcą nie tylko promować bieganie ale także walory turystyczne Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego, które tworzą Bramę Frysztacką jako najbardziej rozpoznawalny i budzący ciekawość przełom Wisłoka. Bieg „poGórze” miał także za zadanie pokazać, że bieg po górze (po najwyższych wzniesieniach)  jest imprezą o charakterze górskim podkreślając jednocześnie nasz krajobraz i ukształtowanie terenu.

Bieg „Herbowy: przeprowadzony został na dystansie 26 km ze startem w Strzyżowie i mecie we Frysztaku. Trasa biegu z założenia ma  się kojarzyć z Rezerwatem Przyrody „Herby” i szlakami turystycznymi przebiegającymi przez ten rezerwat i Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy. 
Z kolei bieg „Dębowy” rozegrany został na dystansie 11 km , którego start zaplanowany jest w Wiśniowej. Bieg promował będzie  Europejskie Drzewo roku, którym Jest Dąb Józef z gminy Wiśniowa oraz Rezerwat Przyrody Herby, który jest częścią wspólną obu biegów.


Organizatorzy przewidzieli także promocję Tunelu Schronowego w Strzyżowie, basenów CSTR Strzyżów i zewnętrznego kąpieliska we Frysztaku, Zespołu Parku Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej oraz chcą  zaprezentować bazy noclegowe  w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku, oraz nowej bazy „Pod Herbami” w Pułankach. Organizatorzy:
Centrum Sportu i Turystki w Strzyżowie - Pan Krzysztof Szaro
Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Pan Kamil Mendocha 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku Pan Marek Armata


Patroni:
Powiat Strzyżowski  - Starosta Pan Bogdan Żybura 
Gmina Strzyżów - Burmistrz Pan Waldemar Góra 
Gmina Wiśniowa - Wójt Pan Marcin Kut 
Gmina Frysztak - Wójt Pan Jan Ziarnik 
Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych Dyrektor Pan Andrzej Krężałek
Nadleśnictwo Strzyżów Nadleśniczy Pan Andrzej Modliszewski
Sponsor Tytularny
Modern Forms z Dobrzechowa -lider produkujący trofea sportowe - Prezes Marcin Bosek, który sam uczestniczy w biegu i pokonał dystans Dębowej 11stki.

Sponsorzy: 
Restauracja Pod Herbami w Pułankach 
Sieć sklepów Zielony Koszyk
Partnerzy:
Dolina Wisłoka - Turystyka i Rekreacja
Fundacja Młodych Talentów Morgan
Patroni Medialni:
TVP 3 Rzeszów
iTVP Południe
Radio Rzeszów
Nowiny Gazeta Codzienna
Nowiny 24 
Frysztak24Serdeczne podziękowania kierujemy do uczestników, współorganizatorów, partnerów i sponsorów. Dziękujemy komendantowi i policjantom Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie oraz strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy zabezpieczali imprezę. Dziękujemy ekipie ratowników medycznych i wszystkim którzy pomagali przy przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy włodarzom gmin Frysztak, Strzyżów i Wiśniowa oraz Powiatu Strzyżowskiego.
Rozgrzewkę dla uczestników poprowadziła Katarzyna Babicz - dziękujemy. Trasę na rowerach zabezpieczali Pan Jacek Matłosz i Grzegorz Żybura. równie wielkie podziękowania.


Szczególne podziękowania składamy na ręce prezesa Pana Marcina Boska dla wszystkich pracowników Modern Forms za ufundowanie medali i statuetek z charakterem.
Więcej zdjęć wkrótce na naszej stronie oraz stronach partnerów.
Zapraszamy za rok .... 

Dziękujemy:
SZTAB ORGANIZACYJNY
Marek Armata
Kamil Mendocha
Krzysztof Szaro

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM