Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ŚWIETNY WYSTĘP UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY FRYSZTAK – GRATULUJEMY


... to była świetna gra pokazująca spontaniczną radość, szczerą chęć zwycięstwa i uczciwą rywalizację. W środę 12 czerwca 2019 r.na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu odbył się "Turniej Piłki Nożnej na Trawie o Puchar Wójta Gminy Frysztak". W rozgrywkach udział wzięli uczniowie klas IV-tych i młodsi, występując pod okiem swoich nauczycieli. Zawody odbyły się przy współpracy GOSiRu z placówkami oświatowymi oraz Fundacją Młodych Talentów "Morgan", a celem imprezy było promowanie piłki nożnej, rozwijanie  sportowych zainteresowań dzieci z terenu naszej gminy oraz propagowanie zdrowego stylu życia.


Równie ważnym przesłaniem turnieju była integracja, umiejętność poszanowania przeciwnika oraz nabywanie doświadczenia w rywalizacji sportowej. Bez wątpienia sport jest jednym z przejawów aktywności dziecka, w którym uwidacznia się cała różnorodność jego osobowości. Sport uczy i wychowuje oraz kształtuje charakter.  Z kolei rywalizacja jest elementem edukacji i wychowania dającą możliwość samorealizacji.Turniej otworzył wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, życząc uczestnikom satysfakcji z gry oraz aby jako utalentowani piłkarze stali się w przyszłości zawodnikami, którzy będą trzonem klubów piłkarskich nie tylko w gminie Frysztak. Z kolei w zakończeniu uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Jacek Król, który uczestniczył w dekoracji drużyn dołączając się tym samy do gratulacji.


Młodzi piłkarze jak zwykle nie zwiedli pokazując kolejny raz, że warto organizować tego typu turnieje. Zawody poparte były pięknymi bramkami wypracowanymi w akcjach drużynowych i indywidualnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Piotr Cymerman, Pan Leszek Jędrysik i Pan Mateusz Dyka. Koordynatorem zawodów był Pan Wojciech Arciszewski. Do pomocy organizacyjnej przyłączyły się także panie uczące wychowania fizycznego:  Pani Mariola Kruczek i Pani Beata Salomon - Homka. 
Oficjalne wyniki:
miejsce I: Szkoła Podstawowa Nr 1 we Frysztaku
miejsce II: Szkoła Podstawowa z Lubli
miejsce III: Szkoła Podstawowa z Glinika Górnego
miejsce IV: Szkoła Podstawowa z Gogołowa
miejsce V: Szkoła Podstawowa Cieszyny
Najlepszym zawodnikiem została Julia Olszańska z Gogołowa natomiast na najlepszego bramkarza wybrano Szymona Gierę z Frysztaka.Nie wszyscy mogli zająć pierwsze miejsce ale tak naprawdę w tym turnieju nie było przegranych. Zwycięzcami mogą czuć się wszyscy, którzy wzięli udział w rozgrywkach i zagrali na miarę swoich możliwości. 


Na zakończenie wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy lody, które wyjątkowo smakowały w ten upalny dzień. . Najlepsza drużyna otrzymała Puchar Wójta Gminy Frysztak.

Gratulujemy młodym piłkarzom umiejętności, woli walki i sportowej postawy. Podziękowania kierujemy do dyrektorów szkół i nauczycieli oraz ekipy FMT "Morgan" za współpracę w zakresie wychowania poprzez sport. Zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.


Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM