Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

POTWIERDZAMY WYJAZD DO SŁOWACKIEGO RAJU - MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA / UWAGA WAŻNE INFORMACJE !!!

UWAGA:
BARDZO PROSIMY O PODANIE NR PESEL ORAZ WPŁACENIE ZALICZKI WSZYSTKICH KTÓRZY ZAPISALI SIĘ NA WYCIECZKĘ !

* MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA - ZAPRASZAMY !

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zaprasza do udziału w wycieczce do Narodowego Parku Słowacki Raj. Tym razem proponujemy Państwu znaną i stosunkowo prostą trasę wiodącą na  Kláštorisko.
Wycieczka odbędzie się w sobotę 10.08.2013r. 
Zapisy prowadzimy w biurze GOSiR do dnia 07.08.2013r.
Szczegóły i charakterystykę wyjazdu przedstawiamy poniżej.

Kláštorisko: jest to jedyne centrum turystyczne znajdujące się na terenie Parku Narodowego Słowacki Raj. Pierwsze schronisko turystyczne było tu postawione w roku 1923. Na Klaštorisku znajdują się ruiny klasztoru kartuzjańskiego z przełomu XIII. i XIV. wieku, obecnie w rekonstrukcji. W przeszłości znajdowała się tam osada zakonna, istniał też mały gród określany w dokumentach jako castrum Lethon ("zamek letański"). Podczas najazdu tatarskiego w 1241 był schronieniem mieszkańców okolicznych wiosek, stąd nazwano później okolicę Lapis Refugii ("Skała schronienia").
Trasa z Podlesoku na Klasztorisko
Niezbyt wymagająca trasa wychodzi z Podlesok, prowadzi korytem Hornadu aż na Klasztorisko. Całkowita długość drogi nie jest duża, przejść ją można w przeciągu niespełna 2 godzin. Trasa rozpoczyna się przy słupie orientacyjnym w Podlesku przy ujściu Suchej Belej do Wielkiej Bielej wody. Dalej prowadzi na wschód do restauracji Spiszska Koliba następnie do okolic rzeki Wielkiej Bielej wody i do skał niedaleko obozu dziecięcego Radość. Potem prowadzi terenem trochę falistym aż do Prielomu Hornadu, do rozdroża pod Klasztoriskom. Ostani etap trasy prowadzi leśną ścieżką na Klasztorisko.

Film z części trasy prowadzącej przełomem Hornadu.RAMOWY PROGRAM:
10.08.2013r. (sobota)
6:30 zbiórka na parkingu GOSIR Frysztak
6.45 – 10.45  Przejazd z  Frysztaka do  "Autocamping Podlesok"
11.00  Rozpoczęcie wędrówki z Autocamping na Klasztorisko
13.00  - 14:30 Pobyt na Klasztorisku  - (obiad w barze lub własny prowiant)
15:30 powrót do Autokaping Podlesok
16.00 Wyjazd w stronę Frysztaka
20.00 Rozwiązanie wycieczki
-----------------------------------------
UWAGA:
Przeciwwskazaniem do udziału w wycieczce jest lęk wysokości.
-----------------------------------------
Cena wyjazdu 60 zł od osoby
Organizator w cenie wyjazdu zapewnia:
przejazd na trasie Polska – Słowacja – Polska,
ubezpieczenie
wstęp do Narodowego Parku Słowacki Raj
-----------------------------------------
Zgłoszenia prowadzimy w biurze GOSiR do dnia 7 sierpnia 2013r. podczas zapisu należy podać nr PESEL oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 30 zł.
-----------------------------------------

O czym należy zatem pamiętać przed wycieczką do „Raju” przedstawiamy poniżej:
1. Dowód osobisty lub paszport !!!!
W związku z tym, że  wycieczka jest organizowana na Słowacji należy koniecznie zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport, gdyż w każdym miejscu możemy zostać poproszeni o przedstawienie tego dokumentu.
2. Wygodne buty:
Bardzo ważnym aspektem  udanej wycieczki do „Raju” są wygodne buty o twardej podeszwie. Najlepiej jeżeli są to buty już sprawdzone, nie powinno  się wkładać nowe, nieużywane buty, ponieważ często może prowadzi to do bolesnymi obtarć stóp i może poważnie zniechęcić do górskich wędrówek..
3. Ubranie:
Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zabranie ciepłych ubrań. Bez względu na porę roku na wycieczkę w góry należy zabrać cieplą odzież i przeciwdeszczowy płaszcz. Uwaga: rękawiczki w „Raju” mogą spełniać ważną rolę podczas przytrzymywania się drabin i łańcuchów.
4. Wyposażenie plecaka:
Ważna kwestia przed wycieczką w góry to wyposażenie plecaka. W plecaku na pewno powinien znaleźć się prowiant.  Należy też pamiętać o piciu - woda czy  termos z ciepłą herbatą lub kawą to podstawa na jesiennych wypraw górskich. Dla dodania energii możemy zabrać coś słodkiego, czekoladę lub batonika. Oczywiście by uwiecznić piękne widoki niezbędny jest tutaj również aparat.
5. Waluta:
Przypominamy, że na Słowacji obowiązującą walutą jest Euro. Zatem planując drobne zakupy lub posiłek w barze, należy dokonać zakupu Euro.
Podsumowanie:
Wybierając się na wycieczkę do „Słowackiego Raju” pamiętajmy o zabraniu ważnego dowodu osobistego lub paszportu,  wygodnych, nieprzemakalnych  butów, odpowiedniego stroju, czapki, rękawiczek, picia, jedzenia oraz  obowiązującej waluty na terenie Słowacji (Euro). Proszę pamiętać, że   Odpowiednie przygotowanie pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas wycieczki.

ZAPRASZAMY 


-----------------------------------------

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM