Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

NOWOCZESNA PLENEROWA SIŁOWNIA NA TERENIE GMINNEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI


Najprawdopodobniej już początkiem maja bieżącego roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępni otwartą plenerową siłownię. Stanie się tak dzięki staraniom Gminnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Strzelec” we Frysztaku, który przy wsparciu Wójta Gminy wystąpił jako wnioskodawca projektu. Został on złożony za pośrednictwem Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania jako mały projekt w ramach działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Pozyskane środki zewnętrzne pozwolą na zakupienie pełnej gammy urządzeń oferowanych na rynku fitness.
O budowie siłowni można przeczytać na portalu Nowiny24 - kliknij tu  

Informujemy,że otrzymaliśmy zgodę od Outdoor Fitness Center na publikowanie zdjęć.

Dzięki inwestycji będzie można  poćwiczyć zupełnie za darmo o dowolnej porze dnia.Zakupione zestawy przyrządów pozwolą wytrenować praktycznie każdą partię mięśniową w przyjemny sposób i w dodatku na świeżym powietrzu.  Tego typu trening to doskonały sposób na harmonijne wymodelowanie sylwetki, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają ćwiczenia. Trening pozwala zwiększyć wytrzymałość i kondycję oraz  wzmacnia mięśnie, ścięgna i stawy. Jest to także doskonały sposób na odchudzanie i rehabilitację.Siłownia jest bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci młodzieży, dorosłych i seniorów w podeszłym wieku. Urządzenia posiadają Certyfikaty Instytutu Nadzoru Technicznego, Certyfikaty Outddoor Fitness oraz Certyfikaty Tai Chi.Realizacja projektu rozpoczęła się w 2013 r. W ubiegłym tygodniu zakończyły się procedury prawne związane z udzielaniem zamówień publicznych co pozwoliło złożyć ostateczne zamówienie na realizację inwestycji. Urządzenia dostarczy firma Outddoor Fitness Center - kliknij tu Siłownia składać się będzie z czternastu urządzeń podzielonych na siedem zestawów. Teren wokół siłowni będzie utwardzony. 

ZESTAW 1: ORBITREK + PYLON + BIEGACZ,
ZESTAW 2: PRASA NOŻNA + PYLON +  WIOŚLARZ,
ZESTAW 3: WYCIĄG GÓRNY + PYLON +  WYCISKANIE SIEDZĄC,
ZESTAW 4: ŁAWKA + PYLON +  PROSTOWNIK PLECÓW,
ZESTAW 5: TWISTER + WAHADŁO,
ZESTAW 6:  DRABINKA + PYLON +  PODCIĄG NÓG,
ZESTAW 7: KOŁA TAI CHI MAŁE I DUŻE.


-----------------------
Otwarta siłownia w połączeniu z placem zabaw, drewnianą altaną i miejscem na grilla stworzy doskonałe i nowoczesne miejsce na popołudniowy oraz weekendowy wypoczynek z rodziną lup grupą przyjaciół. Kolejnym krokiem, który pozwoli uzupełnić wypoczynkową ofertę będzie utworzenie punktu gastronomicznego z lodami, napojami chłodzącymi, kawą i herbatą. 
------------------------
OPIS SPRZĘTU:

1. BIEGACZ + ORBITEREK + PYLON 
Biegacz - efekt treningu: trening mięśni nóg i bioder. Wpływa na poprawę zmysłu równowagi. Imituje ruch biegu przy minimalnym obciążeniu stawów.
Orbitrek - efekt treningu: trening ogólnorozwojowy dla dużych partii mięśniowych górnych i dolnych części ciała. Duża liczba powtórzeń wpływa na kształtowanie sylwetki . Dodatkowo wpływa na poprawę koordynacji ruchowej. 

2. DRABINKA Z DRĄŻKIEM + PODCIĄG NÓG + PYLON
 Drabinka z drążkiem - efekt  treningu: 
- wariant 1 - efektywne wzmocnienie górnych partii mięśniowych,
- wariant 2 – rozciąganie, 
Podciąg nóg - efekt treningu: wzmocnienie dużych partii mięśniowych: kończyny górne, uda, brzuch i grzbiet. 

3. ŁAWKA + PROSTOWNIK PLECÓW + PYLON:
Ławka - efekt treningu: ćwiczenia wykonane na urządzeniu pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, 
a poprzez skręt  tułowia pobudzić mięśnie skośne. 
Prostownik pleców - efekt treningu: ćwiczenia tym urządzeniu pomagają wzmocnić mięśnie grzbietu oraz kręgosłupa. 

4. TWISTER + WAHADŁO:  
Twister - efekt treningu:  wspomaga aktywność stawów biodrowych oraz kręgosłupa lędźwiowego. Ćwiczy zmysł równowagi oraz pozytywnie wpływa na mięśnie brzucha. Doskonale rozluźnia. 
Wahadło - efekt treningu: podobnie jak twister doskonale aktywizuje dolne części ciała. 

5. PRASA NOŻNA  + WIOŚLARZ  + PYLON: 
Prasa nożna - efekt treningu: buduje masę mięśniową kończyn dolnych. Nieznacznie obciąża stawy. Pomaga usprawnić prawidłowe funkcjonowanie nóg. 
Wioślarz - efekt treningu: jedno z bardziej wszechstronnych urządzeń.  Aktywizuje właściwe wszystkie części ciała. Doskonałe ćwiczenie na ogólną poprawę wydolności organizmu. 

6. WYCIĄG GÓRNY + WYCISKANIE SIEDZĄC + PYLON: 
Wyciąg górny - efekt treningu: wzmocnienie górnych partii mięśniowych w szczególności przedramię oraz mięsień najszerszy grzbietu.  
Wyciskanie siedząc - efekt treningu : ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe. Poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych. 

7. KOŁA TAI CHI: 
 Koła Tai Chi (małe i duże)- efekt treningu: ćwiczy górne partie mięśniowe. Wpływa na  poprawę sprawności kończyn górnych oraz mięśni obręczy barkowej. Doskonałe ćwiczenie ogólnorozwojowe. 

* Pylon - nogi i główna konstrukcja nośna wykonana z dwóch stalowych rur o przekroju Ø 90 mm, 
grubość 3,6 mm. Między nogami znajdują się dwie blachy grubości 7 mm do mocowania urządzeń po obu stronach. Między nogami znajdują się blachy grubości 2 mm na których znajduje się czytelna instrukcja obsługi urządzenia.

O otwarciu siłowni poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej zapraszając jednocześnie do aktywności fizycznej. 
Miło nam będzie gościć mieszkańców wszystkich sołectw Gminy Frysztak. art.
Dyrektor GOSiR Frysztak
mgr Marek Armata 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM