Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

LIPIEC - SIERPIEŃ W GOSIR FRYSZTAK: PODSUMOWANIE WAKACJI


Wakacje to szczególny okres w działalności Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  we Frysztaku.  Jest to czas poświęcony na zagospodarowanie wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej oraz na działalność sportowo-rekreacyjną i turystyczną.  W trakcie wakacji 2014 organizowaliśmy pięciodniowe obozy dla dzieci oraz eventy sportowe dla młodzieży i dorosłych.
Każdego roku pierwszy dzień wakacji jest także pierwszym dniem uruchomienia Otwartych Basenów Kąpielowych stanowiących letni priorytet funkcjonowania Ośrodka. W bieżącym sezonie przyjęliśmy ponad 20 000 osób.
Ważnym elementem wakacyjnej działalności jest również wynajem obiektów pod ważniejsze imprezy stanowiące tradycje i kulturę  Frysztaka.Z naszych obiektów korzystają mieszkańcy gminy, turyści z różnych regionów Polski oraz goście z zagranicy. Działania Ośrodka i wysokiej klasy obiekty powodują, że  Frysztak staje się rozpoznawalnym miejscem letniego wypoczynku i atrakcyjną alternatywą dla osób ceniących sobie aktywne formy spędzania czasu.


Istotną częścią wakacyjnej oferty jest wynajem obiektów dla zgrupowań i obozów sportowych. W bieżącym roku Ośrodek skutecznie wdrożył ofertę bazy noclegowej w Kobylu z której korzystały zgrupowania piłkarskie, pracownicy firm wykonujących inwestycje drogowe i budowlane oraz goście weselni. Wynajem obiektów noclegowych i sportowo-rekreacyjnych pozwala wypracowywać środki finansowe w ramach założonej działalności statutowej.
Hotelarstwo w Ośrodku Sportu jest dziedziną, która zaczyna prężnie się rozwijać. Dzięki modernizacji bazy noclegowej  najbliższe lata ukierunkowane będą na przyciągnięcie  grup sportowych i klientów indywidualnych.  Perspektywa tej działalności zapowiada się obiecująco gdyż Ośrodek ma już obłożenie na wakacje 2015 r. Rezerwacje dotyczą zarówno bazy głównej GOSiRu jak i bazy w Kobylu. 

(baza noclegowa w Kobylu)

Przez okres wakacyjny pracownicy Ośrodka uczestniczyli w pracach modernizacyjnych Ośrodka. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania procedur, regulaminów i zasad pozwalających przygotować nowoczesną i atrakcyjną ofertę noclegowo-wypoczynkową oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo gości hotelowych.


Do działań wymagających dużego zaangażowania należą prace związane z utrzymywaniem 4,5 hektarowego terenu w skład którego wchodzą tereny zielone i obiekty sportowo-rekreacyjne. Koszenie i nawożenie trawy, konserwacje obiektów, naprawy urządzeń oraz prace związane z funkcjonowaniem basenów  i przygotowywaniem noclegów dla grup wykonywane były wraz z organizacją imprez okolicznościowych, wypożyczaniem sceny estradowej i działaniami administracyjnymi.


Ośrodek w ciągu wakacji pracował codziennie od 8:00 do 22:00, a w weekendy od 8:00 do 20:00. Godziny pracy wydłużały się w przypadku organizacji imprez okolicznościowych  i wyjazdów turystycznych.


Ostatnie tygodnie wakacji to także współpraca z klubem GMKS "Strzelec" Frysztak. Pracownicy Ośrodka przygotowują obiekty i sprzęt do meczów ligowych , sparingów i treningów wszystkich sekcji piłkarskich. Wakacyjna współpraca z klubem to także organizacja części imprez sportowych oraz prowadzenie Akademii Piłkarskiej.

Sparing "Strzelec" Frysztak - "Orzeł" Lubla - sierpień 2014

Wszystkie działania prowadzone są w sposób zapewniający atrakcyjną formę spędzania czasu dla osób o różnych zainteresowaniach i predyspozycjach. Ośrodek umożliwia uprawianie sportu mieszkańcom w różnym wieku i o różnym statusie społecznym. Prowadzimy także działania wychowawcze i profilaktyczne.


GOSiR w ramach letnich działań wykorzystuje swoje obiekty i walory krajobrazowe Gminy Frysztak oraz organizuje imprezy wyjazdowe. W celu zapewnienia kompleksowej oferty współpracujemy z jednostkami organizacyjnymi gminy oraz z klubami i stowarzyszeniami. Działamy także w zakresie zwiększenia atrakcyjności imprez poprzez wykorzystywanie środków zewnętrznych.
W OKRESIE OD LIPCA DO KOŃCA SIERPNIA 2014 r.  GMINNY OŚRODEK SPORTU I REKREACJI WE FRYSZTAKU ORGANIZOWAŁ NASTĘPUJĄCE IMPREZY SPORTOWO-REKREACYJNE I TURYSTYCZNE:

01.07.2014. Pierwszy „Turnus  Aktywnych Wakacji z GOSIRem”.
5-7.07.2014 Obchody Dni Ziemi Frysztackiej:
- „Turniej Tenisa Ziemnego Par o Puchar Wójta Gminy Frysztak”’
- Sparing piłkarzy „GAP” Frysztak z zawodnikami „Orzełka” Brzozów,
- „Turnieju Streetball o Puchar Frysztaka”,
- „Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Frysztak”,
- „Nocne pływanie” na Otwartych Basenach Kąpielowych,
- „Turniej Tenisa Ziemnego Gier Pojedynczych o Puchar Wójta Gminy Frysztak”. 
07.11.2014 r. „Wakacyjna Przygoda z Piłką Nożną” pierwsza edycja (współpraca ze „Strzelcem” Frysztak).
07-11.07.2014. Drugi  „Turnus Aktywnych Wakacji z GOSiRem”,
14.07.2014. Strefa Kibica pod gwiazdami – (współpraca z GOK Frysztak),
14-18.07.2014 r. „Wakacyjna Przygoda z Piłką Nożną” druga edycja (współpraca ze „Strzelcem” Frysztak),
19.07.2014. Nocne Pływanie na Otwartych Basenach Kąpielowych,
23.07.2014 r. Sparing zawodników „GAP” Frysztak z piłkarzami „AP” Jasło,
21-25.07.2014 r. – Trzeci turnus  „Aktywnych Wakacji z GOSiRem”,
27.07.2014 r. Wynajęcie obiektów na koncert„My Słowianie”  (współpraca z GOK  i ZK Frysztak),
27.08.2014 r. „Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Lata we Frysztaku”,
02.08.2014 r. „Żeglarska Przygoda nad Soliną”,
10.08.2014 r. Rozkładanie sceny w ramach Podkarpackiego Festiwalu Kultury Ludowej w Gogołowie (współpraca ze Stowarzyszeniem „Gogołów bez Granic”),
13.08.2014 r. Turniej Tenisa Ziemnego „na Obcasach”
15.08.2014 r. Udostępnienie obiektów w ramach  Dożynek Powiatowo-Gminnych,
16.08.2014 r. Piesza wycieczka – „Bardo szlak na najwyższy szczyt Gminy Frysztak”
18.08.2014.r – Czwarty turnus  „Aktywnych Wakacji z GOSiRem”,
23.08.2014 r. Wycieczka do Zakopanego
31.08.2014 r. Udostępnienie obiektów: XXXIV Okręgowy Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych PZM (Mistrzostwa Podkarpacia).
31.08.2014 r. Wynajem  wraz z rozłożeniem sceny estradowej na Piknik Militarny przy Zespole Schronu Kolejowego Stępina-Cieszyna..
31.08.2014 r. Organizacja wyjazdu Gminnej Akademii Piłkarskiej do Wiśniowej - "Turniej na Zakończenie Lata".

WAKACYJNE ZAJĘCIA DLA DZIECI:
Dzięki współpracy z rodzicami i ich zaufaniu w ciągu wakacji 2014 objęliśmy cyklicznymi turnusami ponad 80 dzieciaków. Zarówno "Aktywne Wakacje z GOSiRem" jak i "Wakacyjna Przygoda z Piłką Nożną" były działaniami dzięki którym Ośrodek Sportu tętnił wakacyjnym życiem.

OBIEKTY SPORTOWE "NA WAKACJACH":

OTWARTE BASENY KĄPIELOWE:
Frysztackie baseny cieszą się ogromną popularnością. Mimo powstających nowych obiektów na terenie naszego województwa i nie do końca sprzyjającej pogody w bieżącym roku Otwarte Baseny Kąpielowe GOSiRu w sezonie 2014 przyjęły ponad 20 000 osób.

BOISKO PLAŻOWE:
Boisko plażowe jest nierozłącznym elementem aktywnego wypoczynku nad wodą, kąpieliskach i plażach. Tak też jest z boiskiem plażowym przy basenach. Jest to miejsce, chętnie odwiedzane przez młodzież i doskonale wypełnia czas klientom kąpieliska. 

SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA:
Wyjątkowo trafioną inwestycją, która cieszyła się ogromną popularnością w ciągu wakacji  była budowa siłowni zewnętrznej. Z urządzeń korzystają dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Siłownia szczególnie wykorzystywana jest w godzinach popołudniowych i wieczornych ale można spotkać także często sportowców na porannym treningu. Siłownia powstała dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. 

KORT TENISOWY:
Odkąd powstał we Frysztaku kort tenisowy zwiększa się ilość osób uprawiających tę dyscyplinę sportu. Kort jest obiektem bardzo popularnym i codziennie obleganym przez mieszkańców naszej gminy. Jest to obiekt, który przyciąga nawet podczas dni deszczowych. Kort powstał dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. 

PLAC ZABAW:
Plac zabaw jest miejscem, które jest odwiedzane przede wszystkim przez rodziców ze swoimi pociechami. Dziecięce podwórko cieszy  się dużym powodzeniem nie tylko w okresie wakacji. Jest to obiekt, który systematycznie będzie się zmieniał. Niedawno powstała drewniana altana, a wkrótce przy placu zabaw dostępny będzie  taras. Na przyszły sezon postaramy się odnowić zabawki oraz przygotować ławki i wyplantować teren pod urządzeniami.

BOISKO PIŁKARSKIE:
Jednym z bardziej prestiżowych obiektów GOSiRu jest profesjonalne boisko piłkarskie. Płyta podczas wakacji wykorzystywana była przede wszystkim przez zgrupowania sportowe stacjonujące w Ośrodku oraz instruktorów GOSiRu i trenerów sekcji piłki nożnej "Strzeleca" i z Akademii Piłkarskiej Frysztak do prowadzenia założonych treningów. W ostatnim tygodniu wakacji na płycie odbywały się także zajęcia klasy sportowej.


Od czasu modernizacji obiektu był to pierwszy test płyty pod tak dużym obciążeniem. Systematycznie wykorzystywane boisko zdało egzamin. Płyta doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych podczas treningów, spotkań rekreacyjnych, sparingów, meczy ligowych, rozgrywek towarzyskich oraz zajęć lekcyjnych.
Pozytywną ocenę wystawiły także kluby z Katowic, Tyczyna i Brzozowa, które w tym roku korzystały z obiektu rezerwując miejsca na zgrupowanie w sezonie 2015 r. Boisko powstało dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY KORZYSTALI W TRAKCIE WAKACJI Z NASZEJ OFERTY I OBIEKTÓW ORAZ WSPIERALI NASZE DZIAŁANIA.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wdrażamy nową ofertę sportowo-rekreacyjną. Jesteśmy w trakcie przygotowywania oferty dla szkół i osób indywidualnych. Bardzo nam zależy również na współpracy ze wszystkimi grupami zawodowymi z terenu gminy Frysztak oraz stowarzyszeniami i klubami. 

Najbliższe imprezy i zajęcia:
"Turniej Tenisa Ziemnego na Pożegnanie Lata" - kliknij tu
"Turniej Piłki Nożnej na Trawie o Puchar Wójta Gminy Frysztak" - kliknij tu 
Nowe zajęcia Fitness - kliknij tu
"Wrześniowy Wyjazd nad Solinę" - więcej informacji wkrótce
"Turniej Piłki Nożnej na Trawie w Kategorii Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Frysztak" - więcej informacji wkrótce
W zależności od pogody planujemy wycieczki do Słowackiego Raju w Bieszczady i Gorce.

ZAPRASZAMY
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM