Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KAJAKOWYM SZLAKIEM - CZYLI "IV OGÓLNOPOLSKI SPŁYW RZEKĄ WISŁOK" - FILM


Na niezwykły wymiar turystyczno-sportowych wydarzeń zawsze składa się kilka czynników takich jak miła atmosfera, atrakcyjne miejsce, wyjątkowi uczestnicy i uczciwa rywalizacja. Tak też było podczas "IV  Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego". Była to impreza podczas, której  nurt Wisłoka kolejny raz porwał swoim urokiem wiodąc szlakiem z Krosna przez Frysztak do Strzyżowa, dając niepowtarzalny dowód atrakcyjności turystycznej naszego regionu.
W tegorocznym spływie udział wzięło 127 kajakarzy z różnych regionów Polski. Gościliśmy między innymi  kajakarzy z Częstochowy, Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Gliwic, Krakowa, Świecia, Rzeszowa, Krosna i Strzyżowa. W śród uczestników znaleźli się także mieszkańcy gminy Frysztak. 


Organizatorami spływu byli:
Komandor spływu - Pan Dawid Marek
Śląskie Stowarzyszenie "Wiking" 
Polski Związek Kajakowy - kliknij tu  
Gmina Frysztak - Wójt Jan Ziarnik
GOSiR Frysztak - Pan Marek Armata
Miasto Krosno -impreza została objęta Patronatem  Honorowym przez Prezydenta Miasta Krosna,


-------------------------------------------------------
RELACJA TVP - kliknij tu  
-------------------------------------------------------
Tegoroczny spływ odbył się w dniach  17-19 kwietnia 2015 r. Impreza rozpoczęła się  w piątek przyjazdem kajakarzy do bazy wśród "Gór Wolności - Kobyle" położonej w gminie Frysztak.  Był to dzień poświęcony na rejestrację uczestników i czas na podjęcie ostatecznych decyzji związanych
z przebiegiem spływu. Komandor, Zarząd Stowarzyszenia "Wiking" oraz  instruktorzy, ratownicy, sędziowie obsługa techniczna i współorganizatorzy omówili najważniejsze kwestie organizacyjno-techniczne.Spływ tradycyjnie rozpoczął się w Krośnie oficjalnym otwarciem przez V-ce Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisław Barana oraz powitaniem uczestników przez komandora spływu Pana Dawida Marka. Głos zabrał także Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, który zapraszając do Frysztaka, życzył uczestnikom niezapomnianej przygody, wielu wrażeń oraz miłego pobytu w bazie Ośrodka Sportu.

Oficjalne otwarcie "IV Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Rzeką Wisłok 2015" 

Ostatnie uwagi dotyczące bezpieczeństwa rozpoczęły kilkugodzinną przygodę szlaku prowadzącego z Krosna do Frysztaka.  
Meta pierwszego odcinka zorganizowana została przy moście w miejscowości Kobyle. Na kajakarzy czekała obsługa techniczna, kibice i  ciepły posiłek przygotowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku-kliknij tu.


Po naładowaniu akumulatorów uczestnicy udali się na wycieczkę do Zespołu Schronu Kolejowego Stępina-Cieszyna poznając ciekawą historię gminy Frysztak. 
Dzień zakończył się biesiadą kajakową podczas której uczestnicy spożywali wyroby lokalnych wytwórców.   Na wspólnym stole znalazł się prawdziwy wiejski smalec, prozaiki, kaszanka i kiełbaska prosto z przydomowej wędzarni.

Niedzielny poranek przywitał uczestników rześkim powietrzem mobilizując kajakarzy do startu w drugim etapie. O godzinie 9:00 nad brzegiem Wisłoka znów zaroiło się od miłośników turystyki kajakowej, którzy wyruszyli w kierunku "Bramy Frysztackiej". Mimo kapryśnej aury i nie najwyższych temperatur humory dopisywały, a atmosfera była bardzo gorąca.  
Uczestnicy przekonali się że Wisłok za każdym razem dostarcza nowych i niezapomnianych emocji, za sprawą zmiennego prądu i ukształtowania koryta rzeki. Potrafi ukołysać niosąc spokojem wolno płynącej wody i dostarczyć adrenaliny  porywając kajaki wartkim nurtem.
Podczas spływu można było zobaczyć piękno Wisłoka w całej jego ozdobie.  Piękne otoczenie zakręty, skarpy, kamienie  i pochylone drzewa, które witały przepływających uczestników.


Pierwsze kajaki dobiły do strzyżowskiej przystani około godz. 13:00 Na mecie wśród uczestników mieszały się uczucia radości i nostalgii jednocześnie. Z jednej strony satysfakcja z pokonanego dystansu z drugiej perspektywa pożegnania...
Tradycyjnie na zakończenie spływu uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy, medale i nagrody. 
Oficjalnego zamknięcia spływu dokonał Komandor Pan Dawid Marek. Podziękowania i gratulacje dla organizatorów i uczestników przekazał wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. Z kolei podziękowania za owocną współpracę przekazał Dyrektor GOSiR Frysztak Pan Marek Armata.
Spływ zakończyły wspólne brawa, gratulacje i wzajemne podziękowania.

Puchar Wójta Gminy Frysztak dla załogi z najdalszego regionu Polski 
(Świecie - miasto w woj. kujawsko-pomorskiim)

Puchar F24 dla najweselszej załogi 


WISŁOK !
Zawsze piękny i dostojny o każdej porze roku inny, potrafiący zaskoczyć oraz wzbudzający zachwyt  i respekt czeka na śmiałków, którzy chcą promować jego piękno...

Tegoroczny spływ był nie tylko wspaniałą przygodą i dobrą zabawą ale także nowym doświadczeniem pokazującym nieprzewidywalność zdarzeń. Była to dla nas wszystkich najdoskonalsza lekcja życia  zakończona happy endem...  


Dziękując wszystkim  za udział zapraszamy za rok!


Patron medialny imprezy TVP.pl  - kliknij tu  
Patronat medialny ekipy GOSiRu Portal Frysztak24 - kliknij tu 


Opracowanie
Marek Armata

Więcej zdjęć wkrótce. 


1 komentarze:

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM