Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WAŻNA DEBATA O TURYSTYCE W WIŚNIOWEJ - Frysztak dziękuje za zaproszenie


W piątek 13 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbyło się Forum Turystyczne pt. „Na wiśniowym szlaku”.  Organizatorami spotkania był Wójt Gminy Wiśniowa oraz Fundacja „Cherry Home”. W debacie udział wzięli miłośnicy przyrody oraz osoby, które dostrzegają potencjał naszego regionu. Tematem dyskusji było prowadzenie gospodarstw agroturystycznych, wytwarzanie produktów lokalnych i rękodzielnictwa oraz organizacja  szlaków rowerowych i kajakowych.  Forum było także okazją do integracji ludzi, którzy chcą rozwijać nasz region poprzez wdrażanie usług turystycznych. Oczywiście wisienką na torcie była degustacja potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wiśniowej. 


Po przemówieniu wójta gminy Wiśniowa Pana Marcina Kuta rozpoczęły się wystąpienia prelegentów, którzy przedstawili następujące zagadnienia: 
Potencjał turystyczny i kulturowego Gminy Wiśniowa – poznajmy się: poprowadziła Pani Anna Szymańska- Czaja z Fundacji „Cherry Home”. Następnie Pan  Witold Grodzki, przewodnik i znakarz szlaków PTTK omówił przepisy i pomysły dotyczące tworzenia szlaków rowerowych na terenie gminy Wiśniowa.  


W kolejnym punkcie Ludmiła Chmielowska  z Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przedstawiła zasady sprzedaży produktów lokalnych i funkcjonowanie gospodarstw agroturystycznych. O tworzeniu produktu lokalnego w oparciu o rękodzieło i kulturę ludową, jako atrakcję turystyczną przedstawiła  Ewelina Matusiak - Wyderka z Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. 


Tajemnice sukcesu„Chutoru Gorajec” i Folkowiska jako przykład na skuteczne metody promocji zdradził Pan Marcin Piotrowski. 


Na Forum swoje wystąpienia mieli także przedstawiciele Gminy Frysztak: Pani Magdalena Śliwka - Prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju - „Ziemia Frysztacka” opowiedziała o największych atrakcjach turystycznych w gminie Frysztak.  Z kolei dyrektor GOSiR Frysztak Pan Marek Armata opowiedział o współpracy z Fundacją kajakową Tołhaj – GDK oraz o tworzeniu i funkcjonowaniu szlaku wodnego rzeki Wisłok. 


Rozwój enoturystyki w Gminie Wiśniowa: Bolesław Kazalski  - „Enoturystyka w Macieja w Kalembinie”.


Nie zabrakło także wystąpień zaproszonych gości: Pani Ewa Czernek z Willi Kozłówek przedstawiała ofertę oraz sposób działania w zakresie rozwoju własnej działalności, a Pani Beata Piech przedstawicielka Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprosiła osoby prowadzące działalność turystyczną do korzystania z funduszy w ramach „ROWES – szansą rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie II”. 


Na zakończenie wystąpił Pan Piotr Myćka, radny powiatu strzyżowskiego, który podziękował organizatorom i uczestnikom za wspólne działania na rzecz turystyki ze szczególnym uwzględnieniem współpracy. Ostatnim punktem były podziękowania dla uczestników i prelegentów od Fundacji „Cherry Home”. 


Forum pokazało, że tego typu spotkania są potrzebne, a dyskusja na temat turystyki jest bardzo ważna. Gratulujemy organizatorom pomysłu i doskonałego przeprowadzenia Forum. Bardzo dziękujemy Panu wójtowi gminy Wiśniowa i  Fundacji „Cherry Home” za zaproszenie, a dyrektorowi GOK Wiśniowa wraz z pracownikami za współpracę w zakresie rozwoju turystyki. 


Postaramy się odwdzięczyć i zorganizować podobne Forum we Frysztaku - jeśli się uda zapewniamy, że będziecie naszymi najważniejszymi gośćmi... 
Turystyka jest najbardziej zespołową grą na świecie, a pasja ludzi działających w naszym regionie z pewnością przyczyni się do rozwoju usług turystycznych i wypoczynkowych. 


Dziękujemy
Marek Armata 
Magdalena Śliwka 
Dawid Marek 

------------------------------------


Zapraszamy wszystkich na "VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok" - oficjalne otwarcie spływu odbędzie się w sobotę 21.04.2018 r. o godz. 10:00 w Krośnie, ul. Okrzei 1. Szczegóły - kliknij tu 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM