Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

BLISKO 300 UCZESTNIKÓW WE FRYSZTACKIM BIEGU 100-LECIA – dziękujemy biegaczom, kajakarzom i kibicom


Dumni z niepodległej Ojczyzny jesteśmy zobowiązani aby pamiętać o Tych, którym zawdzięczamy wolność.  W sobotę 10.11.2018 r. na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się „VII Frysztacki Bieg Niepodległości”. Była to już siódma edycja biegu wyrażającego szacunek dla Tych, którzy walczyli o Naszą wolność.  


Tegoroczna edycja była jak do tej pory największą  imprezą biegową zorganizowana na terenie gminy Frysztak oraz gminy Wiśniowa i Wojaszówka. Event udało się zorganizować dzięki współpracy Ośrodka Sportu z Towarzystwem Sportowym Karpaty, które pozyskało środki finansowe w wysokości 8000 zł. Dofinansowanie zostało przyznane uchwałą 428 / 8931/18 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 9 maja 2018 r. w ramach Programu – Podkarpacie przestrzeń otwarta.

Głównym celem imprezy było wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz propagowanie biegania, zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Bieg główny ze względu na duże przewyższenia miał charakter górski i rozegrany został na pięknym terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego  prowadząc z Doliny rzeki Wisłok w okolice Rezerwatu "Herby". 
Organizatorzy zadbali o akcent patriotyczny sobotniej imprezy. Przed biegiem delegacja Urzędu Gminy Frysztak wraz z przedstawicielem 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Rzeszowa złożyła kwiaty na pomniku  10-Lecia Odrodzenia Polski. Pomnik jest  ważnym symbolem Wolności naszej Małej Ojczyzny, zlokalizowanym na trasie biegu.  Tuż przed startem o godz. 11:11 wszyscy uczestnicy wraz z  Chórem szkolnym działającym przy SP Nr 1 we Frysztaku im. Józefa Wybickiego wspólnie zaśpiewali Hymn Polski. Chór prowadzony jest przez Panią Magdalenę Wiśniowską, która jest dyrygentem frysztackiego Chóru „Sokół”. 


Ostatnie sekundy przez startem odliczało mocne bicie serca biegaczy dla Niepodległej. Punktualnie 
o godz. 11:30  wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik wystrzałem z pistoletu dał sygnał do startu wspólnego biegów na 10, 5 i 3 km. Na trasę Frysztaka - Kobyle Zagórze – Łęki Strzyżowskie – Kobyle – Frysztak pobiegło 120 uczestników.  


Tuż po starcie biegu głównego rozpoczęły się konkurencje  przedszkolaków, dzieci i młodzieży 
oraz rodzin, które rozegrane zostały na boisku trawiastym przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku. W biegach Bieg Przedszkolaka, Młodego Patrioty, Małego Patrioty oraz w biegu rodzinnym udział wzięło ponad 150 uczestników. 
Po podsumowaniu list uczestników z ogromną przyjemnością informujemy, że w biegu oraz imprezach towarzyszących udział wzięło blisko 300 uczestników. Imprezą towarzyszącą był Spływ Kajakowy z Flagą, który odbył się na dystansie 11 km. Kajakarze przepłynęli odcinek szlaku rzeki Wisłok prowadzący z Wojkówki do Frysztaka. W spływie uczestniczyli mieszkańcy gminy Frysztak i okolicznych miejscowości oraz członkowie Fundacji kajakowej TOŁHAJ GDK. Gośćmi specjalnymi była delegacja Miejskiego Ośrodka Sportu z Sosnowca wraz z pasjonatami kajakarstwa regionu Dolnego Śląska. Organizatorem spływu było Przedsiębiorstwo "Dolina Wisłoka" oraz Fundacja "Tpołhaj" GDK. Niecodzienną atrakcję sobotniej imprezy zapewni żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony terytorialnej. Uczestnicy mogli obejrzeć umundurowanie, sprzęt oraz broń, a dopełnieniem biegu była wojskowa grochówka przygotowana przez WOT. 


Na zakończenie odbyła się dekoracja zawodników oraz losowanie upominków wśród wszystkich uczestników VII Frysztackiego Biegu Niepodległości. Dekoracji dokonali: 
Przedstawiciel 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Roland Waszkowiak - dowódca 33 batalionu lekkiej piechoty z Dębicy oraz Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. 


ORGANIZATORZY: 
- GOSiR Frysztak, dyrektor Marek Armata
- T.S. KARPATY, prezes Michał Jurasz
WSPÓŁORGANIZATORZY:
- Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku
- Szkoła Podstawowa Nr 1 we Frysztaku
- Spółka "Dolina Wisłoka"
- Fundacja Młodych Talentów "Morgan"
- Tołhaj GDK
- Radny Gminy Frysztak i Prezes OSP Frysztak, Pan Ryszard Chmura
ZABEZPIECZENIE BIEGU:
- OSP Frysztak
- OSP Twierdza
- OSP Kobyle
- OSP Cieszyna
- OSP Jazowa
- Komenda Powiatowa Policji ze Strzyżowa
PATRONAT HONOROWY:
- Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl
- Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Jerzy Cypryś
- 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, reprezentowana przez płk. Rolanda Waszkowiaka dowódcę 33 batalionu lekkiej piechoty z Dębicy
- Poseł na Sejm RP Pani Krystyna Wróblewska
- Senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Senator Zdzisław Pupa
- Wójt Gminy Frysztak, pan Jan Ziarnik
- Wójt Gminy Wiśniowa, pan Marcin Kut
- Wójt Gminy Wojaszówka, pan Sławomir Stefański
AMBASADORZY:
- Krzysztof Ignaczak, Mistrz Świata siatkarski z 2014
- Jacek Czech, aktualny mistrz Europy osób niepełnosprawnych w pływaniu
PARTNER:
- Województwo Podkarpackie
PATRONAT MEDIALNY:
- TVP o. Rzeszów
- Gazeta Codzienna NOWINY
- portal nowiny24.pl
- portal frysztak24.pl
SPONSORZY:
- ModernForms, pan Marcin Bosek
- Sieć Sklepów Zielony Koszyk, pan Jan Wnęk
- KIA Multitruck Rzeszów
- Centrum Nurkowe Blue Adventures, pan Andrzej Nowak
- Hotel Blue Diamond and Spa, pan Zbigniew Kloc
- NeoDesign, pani Agnieszka i pan Piotr Tuleja
- Olimp Laboratories, pani Beata Huk
- AMD Group Michał Drymajło, pan Michał Drymajło
- HOG Polska, pan Jakub Gibała
- Apteka Różana, pan Krystian Srebrny
- Sport4You, pan Tomasz Stadnicki
- Stara Wędzarnia, pan Marcin Januszczak
- Bank Spółdzielczy we Frysztaku, pan Maciej Kopytko
- Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, pan Kamil Mendocha
-  Naturalna woda mineralna JURAJSKA przedstawiciel Zuzanna Patla
- Stolarex, Pan Tomasz GóraMamy bardzo duża ilość zdjęć wykonanych przez Panią Joannę Pasek, Pana Adama Filipa, Pana Artura Winiarskiego, Dawida Świstaka oraz uczniów ZS w Gogołowie. Informujemy, że w najbliższych dniach  galerie ze zdjęciami będą dostępne na naszej stronie dla wszystkich uczestników biegu. Wkrótce udostępnimy także wyniki i filmy wszystkich konkurencji biegowych. 


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, sponsorom, partnerom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia i pomocy organizacyjnej "VII Frysztackiego Biegu Niepodległości". Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej edycji biegu


. Dziękujemy
Marek Armata
Michał Jurasz
Wojciech Jurasz

1 komentarze:

  1. Fajna impreza szkoda,ze nie moglem w niej uczestniczyć. Czekam na kontynuacje w przyszłym roku!

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM