Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

100 % FREKWENCJA W TURNIEJU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY FRYSZTAK


Szkoły podstawowe w odniesieniu do sportu  kojarzą się ze zdobywaniem elementarnych umiejętności i wiedzy z zakresu wychowania fizycznego. Organizując zawody piłkarskie tego szczebla spodziewać się można podstawowych zagrań, przyjęć i uderzeń. Jednak minione zawody pokazały, że uczniowie szkół z gminy Frysztak  potrafią w bardzo dojrzały sposób zaprezentować wysoki poziom gry. 100% frekwencja pokazuje, że dyrektorom i nauczycielom zależy na rozwijaniu ruchowych zdolności swoich uczniów za co bardzo dziękujemy. 


W czwartkowe przedpołudnie (07.02.2019 r.) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku  odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Frysztak – Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych 2019. Była to edycja, która kolejny raz przypomniała o tym, że młodzi piłkarze są przyszłością  nie tylko piłki nożnej ale sportu w ogóle … 


Turniej tradycyjnie otworzył i podsumował wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. Gospodarz gminy powitał uczestników, życząc udanej gry oraz satysfakcji z udziału w rozgrywkach. Pan wójt zwrócił także uwagę na wysokie umiejętności uczestników  i rolę sportu oraz zaprosił zawodników do korzystania z gminnej oferty sportowo-rekreacyjnej i turystycznej. Umiejętności piłkarzy obserwował Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Jacek Król, który wraz z wójtem i prezesem GMKS "Strzelec" Frysztak Panem Januszem Muszyńskim dokonał dekoracji zawodników.Organizatorami zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, FMT „Morgan”, Spółka „Dolina Wisłoka” oraz GMKS "Strzelec Frysztak.  Podobnie jak przy organizacji innych imprez promujących sport i zdrowie turniej pokazał siłę współpracy na linii jednostki gminne, samorząd i szkoły jako przykład łatwiejszego osiągania celu przy podniesieniu jakości działań.

Nad Prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Jakub Kozner licencjonowany sędzia PZPN.  Sędziami techniczni byli Pan Wojciech Arciszewski i Pan Tomasz Bysiewicz. Do przeprowadzenia turnieju włączyli się nie tylko organizatorzy ale także nauczyciele wszystkich szkół gminy Frysztak.ORGANIZATORZY: 
Pan Jan Ziarnik Wójt gminy Frysztak
Pan Jacek Król Przewodniczący Rady Gminy Frysztak
Pan Marek Armata Dyrektor GOSiR Frysztak
Pan Krzysztof Niemiec Dyrektor SP Nr 1 we Frysztaku
Pan Lesław Jędrysik Koordynator Gminnego Sportu Szkolnego
Pan Mateusz Dyka PO Dyrektor ZS Gogołów oraz przedstawiciel FMT "Morgan"
Pani Urszula Capika Prezes "FMT "Morgan"
Pan Tomasz Bysiewicz FMT "Morgan"
Pan Witold Garbacki FMT "Morgan"
Pan Wojciech Arciszewski GOSiR Frysztak
Pani Mariola Kruczek SP Cieszyna
Pani Beata Salamon - Homka  Glinik Górny
Pan Piotr Cymerman SP Lubla
Pan Grzegorz Furtek  SOSW Frysztak
Pan Piotr Świerad SP Stępina
Turniej  przeprowadzono w dwóch grupach systemem "każdy z każdym”. Mecze rozgrywano 2 x 5 min. Po 3 godzinach emocjonujących gier, popartych pięknymi bramkami wyłoniono miejsca. 
OFICJALNE WYNIKI:
miejsce I: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubi,
miejsce II: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego,
miejsce III: Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,
miejsce IV: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Gogołowa,
miejsce V: Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy SOSW we Frysztaku
miejsce VI: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Cieszyny,
miejsce VII: Reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Stępiny,
„Królem Strzelców” został Igor Kalisz z Lubli, który strzelił 7 bramek
3 bramki strzelił Tomasz Twardzicki z Frysztaka
3 bramki Strzelił Przemysław Roszkowicz z Lubli
Na Najlepszego Bramkarza wybrano Kacpra Jurasza z Cieszyny
Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i sportowe smycze. Każda drużyna otrzymała  dyplom, a zwycięscy zdobyli najważniejsze trofeum, którym był Puchar Wójta Gminy Frysztak. Nagrodzono także wyróżnionych zawodników. Sport wychowuje, kształtuje samodyscyplinę i uczy pokory. Nie każdy może wygrać, ale każdy może czuć satysfakcję z tego że biorąc udział w rozgrywkach dał z siebie wszystko. 


Gratulujemy uczniom szkół podstawowych umiejętności piłkarskich i dziękujemy za grę Fair Play oraz świetne widowisko. Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom szkół, za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie uczniów do rozgrywek. Podziękowania kierujemy do Pana Krzysztofa Niemca dyrektora SP Nr 1 we Frysztaku za udostępnienie sali gimnastycznej. Dziękujemy Panu Lesławowi Jędrysikowi koordynatorowi gminnego sportu szkolnego za współpracę. 


Dziękujemy:
Wójt Gminy Frysztak 
Jan Ziarnik
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata
Prezes FMT Morgan
Urszula Capiga
Prezes GMKS „Strzelec” Frysztak
Janusz Muszyński
Dyrektor ZS Gogołów
Mateusz Dyka0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM