Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ABSOLUTNY REKORD NA "I FRYSZTACKIM WALENTYNKOWYM MORSOWANIU ... dziękujemy


W Sobotę 15 Lutego 2020 roku odbyło się "I Walentynkowe Morsowanie we Frysztaku. W imprezie zorganizowanej przez GOSiR Frysztak i Morsy z Wisłoka, wzięło udział ponad 70 morsów i foczek z okolicznych klubów morsa, w tym min. Morsy ze Strzyżowa, Krosna, Tarnowca, Sanoka i z Frysztaka.


Ze względu na walentynkowy charakter wydarzenia, morsowanie rozpoczęliśmy wspólnym marszem z balonami w kształcie serc. Krótki ale intensywny marsz wiodący z budynku GOSiR Frysztak na plażę przy Wisłoku, pozwolił na rozgrzanie uczestników. Ciepła atmosfera pomiędzy uczestnikami morsowania, których łączy wspólna pasja oraz rozgrzewka przy ognisku pozwoliły na bezpieczne wejście do lodowatej wody. Morsowanie przy muzyce sprawiło wszystkim wiele frajdy i radości, zwłaszcza, że po wyjściu z wody na wszystkich czekały ciepłe napoje i syty posiłek. Soczyste kiełbaski upieczone na ognisku, bigos, smalczyk, ogórki, ciasteczka itp. smakowały wyjątkowo. Wszystko za sprawą Pana Marcina Januszczaka i wyrobom wędliniarskim ze „Starej Wędzarni” oraz „Piekarni Żaneta”, która za sponsorowała wspaniałe pieczywo i ciasteczka. 

Morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet oraz daje bardzo pozytywne efekty sportowe. Współcześni lekarze porównują morsowanie do krioterapii stosowanej, np. w stwardnieniu rozsianym. Podczas zanurzenia w lodowatej wodzie dochodzi do skurczu powierzchniowych naczyń krwionośnych. Krew dociera głębiej i poprawia krążenie w narządach wewnętrznych i tkankach znajdujących się w naszym ciele. To powoduje szereg nieocenionych w swej wartości korzyści zdrowotnych. Zapraszamy zatem do bezpiecznego i aktywnego morsowania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom morsowania i zapraszamy w przyszłości do wspólnej integracji. Imprezę ze strony Ośrodka Sportu koordynowała Pani Bernadeta Ziarnik. 
Frystzak24 patronował imprezie - zdjęcia i film - kliknij tu 
Fanpage'u - Morsy z Wisłoka - kliknij tu
Stara Wędzarnia Frysztak - kliknij tu  

Dyrektor GOSiR Frysztak
MArek Armata 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM