Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ŚWIATOWY DZIEŃ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ - GOSiR Frysztak zachęca do uprawiania sportu w zaciszu własnego domu


W dniu dzisiejszym (06.04.2020 r.) obchodzony jest światowy dzień aktywności fizycznej, któremu patronuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Niestety wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej muszą uhonorować ten dzień w samotności albo za drzwiami swoich domów lub w otoczeniu własnych ogrodów, bowiem stan zagrożenia epidemiologicznego zabrania uprawiania sportu w towarzystwie w przypadku przebywania poza własnym mieszkaniem - prowadzona jest także akcja zostań w domu !
------------------------------
Pamiętajcie Państwo jednak, że ruch jest ważny dla Was i Waszych dzieci. Zachowajmy się odpowiedzialnie działając przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale jednocześnie pamiętajmy o aktywności fizycznej. 
Wykorzystajcie to, że przebywacie z własnymi dziećmi, wykorzystajcie to, że macie własne ogrody, wykorzystajcie zacisze własnego domu, aby codziennie poświęcić czas na dbałość o własne zdrowie poprzez ruch. Warto także pomyśleć o zbilansowanej diecie bogatej w warzywa i owoce, pijcie dużo wody i uśmiechajcie się do siebie....  To wszystko pomoże Wam nie tylko zadbać o formę zdrowie, samopoczucie i życie rodzinne ale także pomoże przetrwać ten trudny okres. 
 ------------------------------
Co mówią wytyczne o aktywności fizycznej ? 
Aktywność fizyczna w różnej formie jest jedną z podstawowych i zarazem wrodzonych potrzeb człowieka. Według WHO  powinna być nieodłącznym elementem codziennego życia. Sprzyja ona rozwojowi organizmu, zachowaniu zdrowia i podnoszeniu sprawności fizycznej w każdym wieku. 
Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 roku życia powinna mieć codziennie minimum 60 minut ruchu. Podstawową formą w tym wieku są ćwiczenia aerobowe, które  zwiększają wytrzymałość, ale trzeba pamiętać, że co najmniej 3 razy w tygodniu dzieci i młodzież powinny również wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Trochę inaczej zalecenia sformułowane są dla pozostałych grup wiekowych. W przypadku osób w wieku do 18tu do 64rech lat WHO rekomenduje, co najmniej 150 minut umiarkowanej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu. Powinny być to przede wszystkim ćwiczenia zwiększające wytrzymałość, nie można również zapomnieć o ćwiczeniach wzmacniających główne partie mięśni.

Szanowni Państwo !
W bieżącym czasie Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku nie może organizować imprez sportowo-rekreacyjnych ani wynajmować obiektów i urządzeń ale pracuje w zakresie prowadzenia inwestycji oraz prac konserwacyjnych i remontowych. Dbamy także  o urządzenia i pielęgnujemy tereny zielone – wszystko po to, że jak epidemia się zakończy będziemy mogli zaprosić Państwa do udziału w zajęciach i inicjatywach promujących zdrowie, aktywność fizyczną i nasz piękny region. 

Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM