Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO GMINY FRYSZTAK 2023 ZNAMY TEGOROCZNYCH MISTRZÓW.W dniu 5 lutego 2023 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku tradycyjnie był organizatorem Indywidualnego Turnieju Szachowego o Mistrzostwo Gminy Frysztak 2023. Turnieje szachowe w naszej Gminie mają długoletnią tradycję i spore grono zwolenników. Szachy to dyscyplina łącząca elementy sportu , nauki i sztuki. Rozwijają wyobraźnię , pamięć , zdolność logicznego myślenia , koncentrację , przewidywanie , kształtują pozytywne cechy charakteru. Tegoroczny turniej jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem i przyciągnął 84 graczy , którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych ( do 11 lat i młodsi, 12 -17 lat i 18 lat i starsi ).Ponadto prowadzona była odrębna klasyfikacja – zawodnik z Gminy Frysztak we wszystkich wymienionych wyżej kategoriach. Wśród uczestników turnieju mieliśmy przedstawicieli z całego województwa podkarpackiego: Rzeszowa, Mielca, Brzozowa, Krosna , Jasła, Leska, Przeworska, Sędziszowa , Stalowej Woli, Pilzna, Dębicy, Gorlic, Jedlicza sąsiadów z Wiśniowej a nawet z Krakowa. A także 26 naszych zawodniczek i zawodników z Gminy Frysztak.

Patronat nad turniejem tradycyjnie objął Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał FIDE Arbiter Pan Marian Bysiewicz dodatkowo wzmocniony asystentami Panią Bernadetą Ziarnik – Instruktorką sportu i Panem Wojciechem Arciszewskim – Menedżerem sportu w GOSiR Frysztak, który był również koordynatorem całego turnieju.
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika i trwał około 5 godzin. Kojarzenie rund komputerowe.

WYNIKI:

Kat. do 11 lat :
I miejsce Olgierd Barszcz - Lotnik Mielec
II miejsce Mikołaj Kopacz Szarotka Wadowice Górne
III miejsce Helena taradajko Szachownica Rzeszów

Kat 12 – 17 lat :
I miejsce Dominik Puzio – Szachownica Rzeszów
II miejsce Jakub Zieliński - Szach Mat Wiśniowa
III miejsce Julian Semenowicz – Sanovia Lesko

Kat. 18 lat i starsi :
I miejsce Robert Stefański - Skoczek Sędziszów Małopolski
II miejsce Ignacy Rość Parnas - Stara Wieś
III miejsce Wojciech Drygaś – Szach Mat Wiśniowa


Wyniki w Kat. zawodnik z Gminy Frysztak:

11 lat i młodsi :
I miejsce Hubert Skwierz – Cieszyna
II miejsce Jan Arciszewski – Glinik Dolny
III miejsce Filip Grygiel – Stępina

12 – 17 lat :
I miejsce Dawid Wolak – Cieszyna
II miejsce Marcin Wolak – Cieszyna
III miejsce Mateusz Krasowski – Cieszyna

18 lat i starsi :
I miejsce Rafał Zagórski – Cieszyna
II miejsce – Bartosz Gruszecki – Frysztak
III miejsce – Wojciech Jamróg - Frysztak

Wszyscy zawodnicy za zajęcie miejsc od I do III otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Ponadto zawodnicy zajmujący miejsca I otrzymali zaszczytny tytuł Indywidualnego Mistrza Gminy Frysztak 2023 w Szachach w danej kategorii.


Także pamiątkowe puchary i dyplomy za miejsca I – III otrzymali uczestnicy w grupie turniejowej zawodnik z Gminy Frysztak . Pamiątkowe pucharki i dyplomy otrzymali również najmłodszy i najstarszy zawodnik turnieju . W tym roku najstarszym zawodnikiem turnieju był Pan Marian Malita , natomiast najmłodszym Emilia Kopacz.


Dziękujemy zawodnikom za udział , sędziom za profesjonalizm , organizatorom za dobra imprezę.

P.S.
Miejsce gry, atmosfera , dobra organizacja, współzawodnictwo to pozytywna doświadczenie jak mówią uczestnicy i już dzisiaj zapowiadają swój udział w roku przyszłym.
Natomiast my jak zawsze zapraszamy na wszystkie imprezy organizowane przez GOSiR Frysztak szczegóły na naszej stronie internetowej.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM