Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

„DZIEŃ PIŁKARZA w GMINIE FRYSZTAK” - WYNIKI „INTEGRACYJNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY FRYSZTAK”

 W dniu 10 września 2012r. GOSiR Frysztak na swoich obiektach przeprowadził „Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Frysztak”. Celem turnieju było rozwijanie talentów piłkarskich wśród uczniów szkół podstawowych  oraz integracja młodzieży z terenu naszej gminy . Organizatorem rozgrywek był Wójt Gminy Frysztak oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Patronat nad turniejem objął Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie.  Dzięki współpracy z Panem Tomaszem Zabielskim – szefem szkolenia dzieci i młodzieży z ramienia PZN, GOSiR Frysztak otrzymał piłki oraz materiały szkoleniowe dla trenerów, które w części zostały rozdane podczas turnieju.
 W potyczkach uczestniczyło około 50 zawodników . Rozgrywki przeprowadzone były w dwóch grupach  i rozgrywane  systemem każdy z każdym.
Turniej odbywał się atmosferze radości oraz sportowej rywalizacji. Dla uczniów i nauczycieli przygotowany został girl.
W trakcie turnieju wyłoniono „Króla Strzelców”,  którym został Dawid Król z Frysztaka oraz najlepszego bramkarza, którym okazał się Gabriel Jantoń z Gogołowa. Na wyróżnienie zasłużyły również dziewczynki reprezentujące szkołę z Cieszyny,  które dzielnie walczyły w turnieju.
Uroczystego otwarcia oraz wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik , który pogratulował młodym zawodnikom zwycięstwa , umiejętności oraz sportowej postawy .  Na zakończenie turnieju do gratulacji dołączył również Przewodniczący Komisji do Spraw Sportu Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Pan Lesław Mocek.
OFICJALNE WYNIKI:
MIEJSCE I
Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku im. Józefa Wybickiego,
MIEJSCE II
Szkoła Podstawowa  przy Zespole Szkół w Gogołowie,
MIEJSCE III
Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Lubli, 
W TURNIEJU UCZESTNICZYŁY RÓWNIEŻ SZKOŁY:
Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Stępinie,
Szkoła Podstawowa w Cieszynie,
Szkoła Podstawowa przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku.
Uczniowie wszystkich szkół zasłużyli na miano wielkich piłkarzy poprzez sportową postawę, grę Fair Play, wolę walki, indywidualne umiejętności oraz znakomitą współpracę w zespole.
Dziękujemy serdecznie dyrektorom szkół za przyjęcie zaproszenia, nauczycielom za przygotowanie młodzieży oraz sędziom za sprawne przeprowadzenie turnieju.  Zapraszamy również wszystkie szkoły do współpracy oraz korzystania zarówno z naszej oferty  jak i zmodernizowanych obiektów.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Zabielskiego za wsparcie naszego turnieju. 
2 komentarze:

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM