Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WYNIKI, FILM I FOTO Z ZAKOŃCZENIA „MIĘDZYGMINNEJ LIGI HALOWEJ Z CYKLU „FRYSZTACKIEJ DZIECIĘCEJ ZIMY PIŁKARSKIEJ”

W dniu 07.04.2013r. na sali Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku  odbyła się ostatnia seria meczy połączona z oficjalnym zakończeniem „Międzygminnej Ligi Halowej z cyklu „Frysztackiej Dziecięcej Zimy Piłkarskiej”.  Rozgrywki ligowe składały się z trzech turniejów podczas których rozegrano blisko 30 meczy.  W rozgrywkach aktywnie uczestniczyło   ponad 60-ciu zawodników z rocznika 2001
i młodszych.
Liga została rozegrana dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku z Koordynatorem Gminnego Sportu Szkolnego Panem Leszkiem Jędrysikiem. Współorganizatorem rozgrywek był Prezes Klubu UKS „Wilki” Wiśniowa - Pan Paweł Szymański, który zorganizował drugą rundę w Wiśniowej. Do przeprowadzenia rozgrywek przyczynili się również trenerzy drużyn biorących udział w rozgrywkach.   Projekt wspierany był przez  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Frysztaka (wniosek napisany przez Pana Leszka Jędrysika).
Celem turnieju było rozwijanie pasji i talentu młodych piłkarzy, integracja uczniów szkół podstawowych , rozwijanie piłki nożnej halowej oraz zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku bez nałogów.
Liga rozegrana była na bardzo wysokim poziomie, a młodzi zawodnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami i dojrzałą postawą  ja na swój wiek.
W trakcie wszystkich rund można było zobaczyć ciekawe rozegrania zespołowe, atrakcyjne akcie indywidualne i efektowne parady bramkarzy.  Wszystkie mecze rozgrywane były zgodnie z zasadą Fair Play. Na zwrócenie uwagi zasługuje również ogromna praca i zaangażowanie wszystkich trenerów, którzy przygotowywali drużyny do rozgrywek w lidze oraz sędziowali poszczególne spotkania. 
Frysztacka Dziecięca Liga Piłkarska" została zakończona wielkim sukcesem, a utalentowani piłkarze z pewnością wynieśli z niej wiele cennego doświadczenia. 
 Ważnym do podkreślenia jest fakt, że dwie frysztackie drużyny (uczniowie klas sportowych)  kierowane przez Pana Leszka Jędrysika były jedynymi drużynami  w turnieju, które  składały się z zawodników dwóch klas jednej szkoły, a nie drużyn  składających się z zawodników z całej  gminy lub wspieranych przez gminy ościenne. 
Udział w lidze uczniów klas sportowych o profilu piłkarskim był jednym z elementów wyszkolenia technicznego i taktycznego rozszerzającym wachlarz wielu inicjatyw i działań. Uczniowie tych klas w celu poprawy wydolności, koordynacji i ogólnej sprawności oprócz podstawowego szkolenia i udziału w turniejach, systematycznie uczestniczą w zajęciach pływania. Wyjazdy na basen są możliwe dzięki wsparciu Prezesa P.W. Wenta Sp. z o.o. Pana Jana Wnęka.
Uczniowie klas sportowych zdobywają również wysokie lokaty podczas zawodów z innych dyscyplin sportowych.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek w ramach rozegranej ligi czuwał Menedżer Sportu GOSiR Frysztak Pan Wojciech Arciszewski .
OFICJALNE WYNIKI - klasyfikacja końcowa:
miejsce I:  Grodzisko
miejsce II: Klasa Sportowa szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku
miejsce III: Wojaszówka
miejsce IV: UKS „Wilki” Wiśniowa
miejsce V: Zaborów
miejsce VI: druga drużyna klasy sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku
Najlepszym zawodnikiem został:  Wasilewski Michał z Wiśniowej
Najlepszym bramkarzem wybrano: Huberta Mleczko z Grodziska
Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej pasji, umiejętności i radości z gry w piłkę nożną.
Dziękujemy Koordynatorowi Gminnego Sportu Szkolnego za współorganizację turnieju, przygotowanie systemu rozgrywek oraz pozyskanie środków niezbędnych do przeprowadzenia ligi.
Dziękujemy Prezesowi UKS Wiśniowa za przygotowanie i przeprowadzenie drugiej rundy ligi, która odbyła się w Wiśniowej 10.03.2013r.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych za wsparcie piłkarskiej inicjatywy.
Dziękujemy  wszystkim trenerom i nauczycielom za przygotowanie zawodników i udział w rozgrywkach.
Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku Panu Markowi Jedziniakowi
za udostępnienie hali sportowej.
Dziękujemy Prezesowi P.W. Wenta Sp. z o.o. Panu Janowi Wnękowi za wspieranie klas sportowych oraz  wielu innych sportowych inicjatyw odbywających się na terenie Gminy Frysztak.
Partner Medialny: Frysztak24.pl  
------------------------------------------------
                                                                               ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM:
                                                                                                    Dyrektor GOSiR Frysztak
                                                                                                            Marek Armata 



































0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM