Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WYPRAWA PO RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ LUDZI I DLA LUDZI, KTÓRYCH WYJĄTKOWO DOŚWIADCZYŁ NIESPRAWIEDLIWY LOS. / FOTO

W dniu 18.07.2013r. o godz. 18:00 Ogólnopolska Wyprawa Równość i Godność zawitała do Frysztaka.
Organizatorami wyprawy są członkowie  Polskiego Towarzystwa  do Walki z Kalectwem - Oddział w Gorzowie Wielkopolskim:
Teresa Pruska-Kołodziej - wielokrotna Mistrzyni Polski w konkurencjach rzutowych,
Małgorzata Korzeniowska - wielokrotna Medalistka Polski, Europy i Świata w łucznictwie – zdobywczyni Brązowego Medalu Olimpijskiego na Paraolimpiadzie w Sydney, Australia.
Bogusław Nowak (Prezes Towarzystwa) – żużlowiec, zdobywca tytułu Drużynowego Wicemistrza Świata, złotego i brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski, zdobył także 12 medali Drużynowych Mistrzostw Polski oraz 5 medali Mistrzostw Polski Par Klubowych.
W wyprawie towarzyszy im dwójka przyjaciół, która nawiguje i pomaga w trudnych sytuacjach. W całą akcję włączony jest także cały sztab ludzi z TWK Gorzów oraz patroni medialni i sponsorzy.
Wczorajsze spotkanie było czymś wyjątkowym, było to spotkanie ze sportowcami, mistrzami, zwycięzcami, zdobywcami medali na arenie międzynarodowej i jednocześnie ludźmi, których los wyjątkowo doświadczył. Mimo niełatwego życia i tragicznych wydarzeń  nie tylko nie załamali się ale postanowili walczyć o prawa i los osób, którzy są w podobnej sytuacji.
Spotkanie z uczestnikami i ich historia zmieniła spojrzenie na życie wszystkich, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Niesamowita rozmowa z ludźmi na wózkach inwalidzkich, którzy mimo "kalectwa" są uśmiechnięci, pogodni, i szczęśliwi, mają swoje cele i realizują marzenia. Z osobami, którzy z uśmiechem na twarzy mówią o sobie, że są „kulawi”, ale pogodzili się ze swoim losem. Z osobami, którzy swoje życie poświęcają dla innych, walcząc o Równość i Godność wszystkich ludzi. 
W spotkaniu uczestniczył Za-ca Wójta Gminy Frysztak Pan Adam Filip, który poparł akcję, życząc jednocześnie uczestnikom wiele wytrwałości, zdobycia postawionych celów i szczęśliwego powrotu do domu. Na zakończenie spotkania Organizatorzy akcji wręczyli na pamiątkę Panu A. Filipowi poświęcony krzyż, z wyjątkowym napisem. Jest to krzyż, który towarzyszy uczestnikom od początku wyprawy.
Walka o równość i godność nie jest ani równą ani sprawiedliwą  walką, ale z całą pewnością walką potrzebną, a każdy z nas może przyczynić się do tego aby los ludzi niepełnosprawnych i kalekich był lepszy. Akcja pokonania 2500 km na wózkach inwalidzkich z pewnością zostanie zauważona ale bez Państwa wsparcia może okazać się niewystarczająca. 
Od dnia dzisiejszego w GOSiR Frysztak można podpisać listę, która może odmienić życie osób kalekich, zadbać o profilaktykę i odpowiednią diagnozę dla noworodków, dać szansę rodzicom dzieci chorych  i niepełnosprawnych oraz zapewnić odpowiednią rehabilitację. 
Uczestnicy wyprawy nocowali na sali gimnastycznej GOSiR Frysztak, mimo ciężkiej i wymagającej podróży nie wymagali luksusowych warunków. Na co dzień wystarcza im dach nad głową i dobre słowo życzliwych ludzi. W dalszą podróż wyruszyli w piątek 19.07.2013r. o godz. 8:10. Do mety pozostało im jeszcze ponad 900 km. Trzymamy kciuki !!!


Pełna lista Postulatów, o które walczą uczestnicy wyprawy znajduje się na plakacie.

1 komentarze:

 1. Wspaniali Ludzie, którzy pragną zmienić nierówne szanse osób niepełnosprawnych na pełnię życia.
  Nie walczą o nadzwyczajne przywileje ale o równe prawa i godność Osób Niepełnosprawnych.
  NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ SILNIEJSI OD NAS!!!
  Nie bądźmy obojętni na Ich problemy i pomóżmy Im osiągnąć zamierzone cele.
  Proszę o składanie podpisów na listach poparcia.
  Uczestnikom wyprawy serdecznie dziękuję i życzę zdrowia, sił i samych życzliwych ludzi na trasie.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM