Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

WYCIECZKA W PIENINY ODWOŁANA (sobota - 28.06.2014 r. )


Wycieczka w Pieniny odwołana - do udziału w wyjeździe zgłosiło się 32 osoby (minimalna ilość osób niezbędna do zaproponowanej kalkulacji kosztów to 45 osób).  Dziękujemy wszystkim, którzy się zapisali, a wszystkich Państwa zapraszamy na kolejne wycieczki, które wkrótce Państwu zaproponujemy. 

"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności"...
                                   Św. Jan Paweł II
* * * * *
Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zaprasza na wyjazd w Pieniny. Miłośnicy wędrówek po szlakach i zdobywania szczytów górskich z pewnością znajdą coś dla siebie wśród pasm górskich jakie znajdują się w Polsce. W naszym kraju znajduje się wiele górskich zakątków, które pozwalają turystom na najróżniejsze formy wypoczynku w tych niesamowitych krajobrazach.


Pieniny góry, które nasuwają nam na myśl od razu lśniące w słońcu Trzy Korony, położone nad przepięknym odcinkiem biegu Dunajca. Leżą w południowej Polsce i północnej Słowacji w Karpatach Zachodnich. Najwyższym szczytem Pienin Właściwych są Trzy Korony (982 m n. p . m) . Na najwyższym szczycie Trzech Koron ( Okrąglicy ) znajduje się punkt widokowy - otoczony barierkami , zwany glorietką. Ze szczytu możemy podziwiać Przełom Dunajca , Pieniny , Małe Pieniny , Tatry , Podhale , Spisz, Beskid Żywiecki , Gorce, Beskid Sądecki ( Grupa Radziejowej), Sromowce , Czerwony Klasztor na Słowacji. Z glorietki do lustra Dunajca jest 500 metrowa przepaść.

Zapraszamy na zwiedzanie Pienin szlakiem turystycznym Krościenko –Trzy Korony – Góra Zamkowa – Krościenko. 


Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Krościenku. Z centrum Krościenka na Trzy Korony wiedzie żółty szlak. Wkrótce szlak opuszcza główną drogę i odbija w lewo podrywając się od razu ku górze. Szlak dociera do kilkumetrowego krzyża i wprowadza dalej nas na leśną ścieżkę.
Po kilku minutach  ścieżka osiąga widokową polanę, z której roztacza się rozległy widok na Pasmo Radziejowej. Podążając  dalej razem szlaki żółty i niebieski osiągają po krótkiej chwili Pieniński Potok. Ok. po 20 minutach żółte znaki wprowadzą nas na siodło Przełęczy Szopka. Na przełęczy węzeł szlaków. Dalej podążymy szlakiem niebieskim który poprowadzi nas na Trzy Korony. Niebieski szlak na Trzy Korony tuż za przełęczą chowa się w lesie. Szlak dociera do kasy, przy której znajduje się sporo ławeczek umożliwiających odpoczynek. 


Na sam szczyt prowadzi kilkudziesięciometrowa, metalowa kładka umożliwiająca ruch wyłącznie ''gęsiego''. Trzech Koron zwana Okrąglicą zwieńczona jest niewielką platformą widokową zawieszoną wysoko ponad Dunajcem, która pozwala na jednoczesny pobyt na szczycie jedynie kilku osób. Znaki niebieskie opuszczają się stromo w dół i w kilkanaście minut doprowadzają do niewielkiej polany, na której znajduje się skrzyżowanie z zielonym szlakiem. 
Za rozstajem szlak dalej obniża się prowadząc po skałach oraz kamiennych schodach i osiąga wkrótce Górę Zamkową, gdzie w skalnej grocie po prawej stronie znajduje się figurka Świętej Kingi. Kilkanaście metrów powyżej szlaku znajdują się pozostałości zamku, w którym Święta Kinga schroniła się podczas najazdu Tatarów. Z Góry Zamkowej niebieski szlak sprowadza w niespełna pół godziny do rozstaju z żółtym szlakiem. Zejście od rozstaju za znakami żółtymi do Krościenka zajmuje około 45 minut.

28.06.2014 r. PROGRAM WYCIECZKI :
6:45 – Zbiórka Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
7:00 – Wyjazd na trasę Frysztak- Krościenko
10:30 -15:30 - Przejściem szlakiem turystycznym Krościenko-Trzy Korony-Góra Zamkowa- Krościenko
16:00 – Przerwa na posiłek
17:00 - Wyjazd do Frysztaka
21:00 – Przyjazd do Frysztaka i rozwiązanie wycieczki

Koszt wycieczki : 45 zł 

Cena wycieczki obejmuje:
- Przejazd autokarem na trasie: Frysztak – Krościenko – Frysztak
- Ubezpieczenie
- ceny wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego
- ceny Parkingu

ZAPISY PROWADZIMY DO DNIA 25.06.2014 r. (środa) DO GODZ. 12:00 
Podczas zapisu prosimy o podanie nr PESEL oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 20 zł 

ZAPRASZAMY 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM