Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

STOLICA PODHALA, GÓRALSKI KLIMAT I ZAPIERAJĄCE DECH WIDOKI POLSKICH TATR


W dniu 23.08.2014 r. odbył się wyjazd do stolicy Tatr zorganizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Zakopane jest miejscowością, która jest najpopularniejszą bazą wypadową  w nie tylko najwyższe partie gór. Tatry od lat przyciągają turystów z całego świata, budzą podziw i respekt oraz wywołują refleksje.


Sobotnia  trasa łączyła spacer wśród panoramy wysokich szczytów z dreszczykiem emocji i adrenaliny w ciasnych korytarzach jaskiń. Celem marszu było pokonanie Doliny Kościeliskiej i Wąwozu Kraków wraz ze Smoczą Jamą oraz zwiedzanie Jaskini Mroźnej. Całość trasy pokonaliśmy w 6 godzin, a trudy marszu rekompensowały niesamowite widoki.


Dolina Kościeliska uznawana jest za najbardziej atrakcyjną  ze wszystkich tatrzańskich dolin. Z kolei Wąwóz Kraków ze smoczą jamą powszechnie jest uznawany za najpiękniejszy wąwóz skalny w Tatrach Zachodnich. Równie dużych wrażeń dostarczył nam pobyt w Jaskini Mroźnej.


Przez cały szlak towarzyszył nam widok najwyższych partii gór, mijaliśmy skalne bramy, pionowe ściany, ogromne drzewa, rozległe polany, metalowe drabiny i łańcuchy, a przez większość trasy towarzyszył  nam szum Potoku Kościeliskiego. Trasa to nie tylko walory przyrodnicze i krajobrazowe ale także symbole dziedzictwa kulturowego Podhala.Na zakończenie wycieczki uczestnicy udali się na Krupówki obok Giewontu czyli największego symbolu Zakopanego gdzie można było spróbować tradycyjnego oscypka i poczuć góralski klimat.
Zmęczeni marszem i owładnięci emocjami oraz podbudowani pozytywną energią gór wróciliśmy do Frysztaka.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przyjęcie zaproszenia, wspólnie spędzoną sobotę i wspaniałą atmosferę. Podziękowania kierujemy także do przewodnika - Pana Tadeusza za oprowadzenie po tatrzańskich szlakach, oraz przekazanie ciekawych opowieści i legend.  
Przewoźnikiem, który bezpiecznie przywiózł nas do celu była firma BODEK - również serdecznie dziękujemy.


GALERIA 23.08.2014 r. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM