Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

SPORTOWY BAL HALOWEENOWY W GOSiRrze CZYLI DOBRA ZABAWA Z NAWIĄZANIEM DO RÓŻNIC KULTUROWYCH I TRADYCJI NA ŚWIECIE

W dniu 29.10.2014 r. na sali gimnastycznej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyła się wyjątkowa impreza o charakterze balu maskowego. Halloween czyli zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta hucznie obchodzonego w USA, Kanadzie, Irlandii, Szkocji i Anglii w latach 90-tych trafił także do Polski i organizowany jest w formie różnego rodzaju zabaw dla dzieci przez jednostki pożytku publicznego, stowarzyszenia i placówki oświatowe. 
Celem frysztackiego balu była przede wszystkim integracja dzieci z nawiązaniem do tradycji i kultury innych krajów. 
W niecodziennym balu udział wzięły czarownice, wampirki, duchy i duszki oraz inne bajkowe straszydła z upiornymi rekwizytami. Atmosfera była straaasznaaa… oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Dzieci tańczyły, bawiły się, aktywnie brały udział w konkursach oraz miały możliwość zaprezentowania się w niecodziennych kreacjach. Oczywiście nie zbrakło głównego atrybutu, czyli malowania dyni i dobrych duszków.

Halloween to doskonała okazja do zabawy dla małych i całkiem dorosłych dzieci dająca dużo radości dystansu do życia oraz możliwość wyjaśnienia różnic kulturowych panujących na świecie.

Większość zabaw i gier w czasie halloween związana jest z magią, i wróżbiarstwem, podobnie jak halloweenowe symbole takie jak dynia, ludzki szkielet, czarny kot, nietoperz, pająk, czy miotła. Zabierając dzieci na taką zabawę ważne jest, aby im wyjaśnić różnicę pomiędzy zabawą i hellowinowymi wygłupami, a dniem Wszystkich Świętych, który szanujemy z powagą i należytym szacunkiem każdego roku w dniu 1 listopada. 
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciakom za przyjęcie zaproszenie, udział w imprezie i dobrą zabawę. 
Patron medialny Frysztak24 

Opracowanie: 
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM