Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

PAMIĘTAJĄC O HISTORII POPRZEZ TRADYCJE DO WSPÓŁCZESNOŚCI – PONAD 100 ZAWODNIKÓW W III BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu 9 listopada 2014 r. na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się „III Bieg Niepodległości”. W imprezie udział wzięło 102 zawodników, którzy rywalizowali w 9 kategoriach wiekowych. Celem zawodów było UPAMIĘTNIENIE 96 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.


Sportowa forma obchodów tak ważnego wydarzenia to nie tylko aspekt historyczny ale  także integracja lokalnego społeczeństwa i wdrażanie do aktywnego wypoczynku. Tegoroczna impreza odbyła się przy udziale osób, które chciały na sportowo upamiętnić bohaterów walczących o niepodległość oraz spędzić na sportowo piękną listopadową niedzielę.  Wśród uczestników  znalazły się dzieci z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe. Duża część zawodników to uczniowie szkół z terenu gminy Frysztak. Swoją obecność licznie zaznaczyli także uczniowie klas sportowych.

Tak liczny bieg odbył się dzięki zaangażowaniu  ludzi ceniących sobie patriotyczne wychowanie, tradycje i zdrowy styl życia.  Biegi w poszczególnych kategoriach były z jednej strony bardzo zacięte pokazując uczciwą sportową walkę, a z drugiej przedstawiały ważniejsze przesłanie biegu jakim jest Wolność i Niepodległość.


Gratulujemy zwycięzcom oraz  wszystkim, którzy udział wzięli w rywalizacji.  Bardzo się cieszymy, 
że ten bieg upamiętniający jedną z ważniejszych dat w dziejach Polski zrzeszył tylu biegaczy.
Bóg, Honor, Ojczyzna, Pamięć i Patriotyzm, są wartościami zawsze aktualnymi z których każdy z nas powinien być dumnym i przekazywać kolejnym pokoleniom, a poprzez historię Polski i tradycje docieramy do współczesności i wartości obecnego pokolenia, które przekaże je dalej.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i spędzili z nami niedzielne popołudnie. Podziękowania kierujemy także  do dyrektorów i  nauczycieli szkół z terenu gminy Frysztak za pomoc w rozpropagowaniu biegu.
Wyniki wkrótce na naszej stronie.

Opracowanie:
Marek Armata 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości kliknij tu 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM