Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

CHODNIK NA ULICY SPORTOWEJ ELEMENTEM BEZPIECZEŃSTWA TURYSTÓW, SPORTOWCÓW I MIESZKAŃCÓW .


Decyzją wójta gminy Frysztak, niepotrzebny materiał, który będzie wywożony podczas wykonywania modernizacji ulic Frysztaka, trafi na ulicę Sportową.  Firma prowadząca inwestycję na rynku musi wywieźć stary materiał w celu użycia nowego kruszywa. Z kolei wykonanie chodnika ulicy Sportowej wymaga podniesienia i poszerzenia terenu przy drodze ze względu na brak miejsca.Wykorzystując sytuację materiał na podbudowę chodnika zostanie przywieziony i wykorzystany w celu uniknięcia dodatkowych kosztów w przyszłości. Oczywiście na etapie utwardzania i przygotowania ostatniej warstwy podbudowy pod kostkę zostanie przywiezione nowe kruszywo. Ulica Sportowa ma częściowo wykonaną dokumentację oświetlenia, a podczas utwardzania placu przy GOSiRze pracownicy Ośrodka wraz z Zakładem Komunalnym przygotowali przyłącz pod to oświetlenie. Przewidując tę inwestycję zamontowaliśmy także reklamę świetlną oraz bramę w takim miejscu, aby nie blokować wykonania inwestycji.Do realizacji całego zadania z pewnością trzeba będzie poczekać, ale każdy krok jest ważny i zbliża nas do poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy.
Jako pracownicy gminnej jednostki  również chcemy przyłączyć się do tej inwestycji, która dla nas jest również ważna.  Usunęliśmy stare ogrodzenie, które było skorodowane oraz planujemy wyciąć drzewa (wniosek o wycięcie drzew został złożony do Pana wójta w dniu 31.10.2016 r.) Przeniesienia wymagają każe słupy telefoniczne.
W momencie, w którym uda się wyprofilować podbudowę pod inwestycję będziemy starali się dokonać wymiany ogrodzenia, które jest zniszczone i wyeksploatowane przez ostatnie 30 lat. Mamy także pomysł na zagospodarowanie terenów zielonych  oraz obsadzenie ich krzewami i drzewami w sposób poprawiający wygląd otoczenia.
Chodnik z pewnością poprawi bezpieczeństwo i jakość życia osób mieszkających przy ulicy Sportowej oraz bezpieczeństwo turystów, sportowców i dzieci korzystających z treningowej płyty piłkarskiej znajdującej się za  basenem.

-------------------------------------
Zapraszamy do korzystania z oferty gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku.
Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM