Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

DZIECIAKI W KAJAKACH Z KRAJOBRAZEM FRYSZTAKA, CZYLI SŁOŃCE WODA I PRZYGODA …..


W dniu 27.06.2017 r. odbył się „Kajakowy Dzień Dziecka”. Była to impreza plenerowa przygotowana specjalnie dla najmłodszych mieszkańców gminy Frysztak i gmin sąsiednich. Celem Eventu była promocja turystyki kajakowej oraz pokazanie dzieciakom, że wypoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody jest znacznie fajniejszy niż siedzenie przed komputerem, tabletem lub telefonem komórkowym. 


Kajakowy dzień dziecka przygotowano także z myślą o promowaniu potencjału gminy Frysztak związanego z aktywnym wypoczynkiem, pięknym krajobrazem i możliwościami rodzinnego spędzania wolnego czasu. Słońce woda i przygoda były mottem przewodnim sobotniej eskapady. Impreza odbyła się na szlaku Kajakowym na Przystani „Pod Herbami” gdzie można było podziwiać panoramę oddalonego Frysztaka, Rezerwatu Herby oraz Wisłoka przepływającego przez Bramę Frysztacką. Impreza została objęta patronatem Honorowym Przez Wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika oraz wsparta przez Polski Związek Kajakowy - Kajaki dla Wszystkich i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jako promocja zdrowego stylu życia. 


Dzięki współpracy osób ceniących sobie zdrowy i aktywny tryb życia dzieciaki mogły przeżyć niezapomniany dzień pełen wielu wrażeń i pozytywnych emocji oraz zobaczyć rzekę Wisłok płynąc jego nurtem.Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez Organizatorów, przedstawieniem sponsorów i wszystkich osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Następnie głos zabrał wójt gminy, który nawiązał  do wypoczynku nad Wisłokiem z czasów swojego dzieciństwa oraz życzył wszystkim dzieciakom  udanej przygody i dobrej, bezpiecznej zabawy.W następnym punkcie uczestnicy byli światkami niecodziennej akcji ratowniczej, której zadaniem było pokazanie jak prawidłowo udzielić pomocy osobom potrzebującym oraz uczulenie na to jak ważne jest odpowiednie zachowanie się nad wodą. Dużą atrakcją był pokaz umiejętności techniki pływania kajakiem ("eskimoska") w wykonaniu Pana Dawida Marka.  Dzień dziecka uświetniły także czirliderki oraz zawodnicy Akademii piłkarskiej – obie drużyny pokazały efekty systematycznych treningów.  Uczestnicy mieli okazję przeżyć swoją pierwszą przygodę w kajaku oraz uczestniczyć w grach i zabawach, rozgrywkach piłkarskich oraz plenerze „Frysztak Malowany. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodycze i napoje. Nie zabrakło także wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek. W trakcie imprezy odbyło się także losowanie atrakcyjnych upominków.Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzoną sobotę oraz promocję turystyki i zdrowego stylu życia. Wszystkim współorganizatorom, partnerom sponsorom dziękujemy za współpracę i wsparcie inicjatywy. Dodatkowe podziękowania kierujemy do wszystkich dzieciaków za szczery uśmiech, dzięki któremu chce nam się chcieć …. Z okazji waszego święta życzymy samych słonecznych dni i spełnienia marzeń.

ORGANIZATORZY / PARTNERZY / SPONSORZY:
1. Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik - kliknij tu  
2. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu ,  
3. Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK - kliknij tu,
4. Ochotnicza Straż Pożarna z Kobyla - kliknij tu  
5. Sołectwo Kobyle - kliknij tu  ,
6. Koło Gospodyń Wiejskich z Kobyla , 
7. Polski Związek Kajakowy – Kajaki dla Wszystkich - kliknij tu 
8. Ziemia Frysztacka - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju - kliknij tu 
9. Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu, 
10. Wypożyczalnia Kajaków Frysztak - kliknij tu, 
11. Firma PASSiO - kliknij tu
12. Rzeszowski Klub Sportów Wodnych - kliknij tu  
13. Stara Wędzarnia Frysztak - kliknij tu  
14. Producent medali i pucharów Anaya - kliknij tu 
15. Jurajska - Naturalna Woda Mineralna - kliknij tu 
16. Wypożyczalnia kajaków TURIZMUSAN - kliknij tu 
17. Gminny Zakład Komunalny Frysztak - kliknij tu 
18. Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
19. Patron medialny Frysztak24.pl - kliknij tu 

Dziękujemy za wspaniałą frekwencję i wyjątkowa atmosferę :-) 


Galeria 400 zdjęć - kliknij tu 


Opracowanie
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM