Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ZDJĘCIA Z PODRÓŻY PANA MARKA ZIAJORA – GALERIA W BYŁEJ SZKOLE W KOBYLU


Budynek po byłej szkole w Kobylu to nie tylko historia ponad 100-u letniej frysztackiej edukacji... 
Jest to miejsce niezwykłe także ze względu na lokalizację. Obiekt mieści się w wyjątkowo pięknym miejscu, pomiędzy szlakiem „Kamienne Herby”, a szlakiem kajakowym rzeki Wisłok. Kilka metrów poniżej budynku  znajduje się pomnik wzniesiony z okazji  10-cio lecia odrodzenia Polski. Z  okien byłej szkoły rozciąga się panorama Frysztaka z górującym Kociłem Parafialnym Narodzenia NMP. 

 Panorama Frysztaka z Kościołem Narodzenia NMP       Pomnik 10-cio lecia odrodzenia Polski 

Obecnie obiekt wykorzystywany jest, jako baza noclegowa dla turystów i zgrupowań sportowych. Z obiektu każdego roku korzystają także wykładowcy i studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego z działu turystyki. Baza wynajmowana jest również pod organizację imprez rodzinnych. Obiekt mimo długich lat funkcjonowania i potrzeby modernizacji cieszy się popularnością. 

 Galeria zdjęć z podróży  Pana Marka Ziajora 

Miło nam poinformować, że  od bieżących wakacji charakteru bazie noclegowej dodają zdjęcia z podróży Pana Marka Ziajora. Pan Marek jest fotografem z zamiłowania, a  jego pasja pozwala na podziwianie pięknych miejsc utrwalonych spojrzeniem obiektywu. 
Wyjątkowy budynek, piękne miejsce i niepowtarzalna galeria zachęca do promocji zdrowia, regionu i aktywności fizycznej.


 Galeria zdjęć z podróży  Pana Marka Ziajora 

Była szkoła w Kobylu jest miejscem z dużym potencjałem turystycznym Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Po dokonaniu modernizacji obiekt miałby szanse stać się nie tylko nowoczesną bazą noclegową, ale również wypożyczalnią, rowerów, kajaków i nart biegowych. Koncepcja całorocznej pracy pozwoliłaby na przyjęcie gości z różnych regionów Polski. 

 Sale noclegowe dla turystów i zgrupowań 
 Kuchnia przeznaczona dla turystów,        Widok obiektu od strony południowej 

Serdeczne Podziękowania dla Pana doktora Marka Ziajora 
za udostępnienie zdjęć
Galerię można zobaczyć w budynku po byłej szkole w Kobylu

Opracowanie
Marek Armata


Z archiwum o szkole: 
"Szkoła Ludowa powstała w Kobylu w 1903 roku.(Dz.Urz. c.k. Rady Szkolnej w Galicji. Rocznik 1903 r. Początkowo izba lekcyjna mieściła się w wynajętym domu u gospodarzy wiejskich Stachowicza i Wiśniowskiego. W 1907 roku gmina Kobyle zakupiła pod szkołę pół morga gruntu, a drugą połowę podarował właściciel ziemski z Kobyla. Rozpoczęto budowę nowej szkoły. Jest to parterowa część budynku widoczna od strony mostu. Szkoła zwrócona jest wejściową fasadą na zachód. Ściany zdobi profilowany gzyms podokapowy, wsparty na kroksztynach. Front akcentuje wąski schodkowy szczyt wzniesiony na osi budynku".
Źródło: http://www.frysztak.pl/gazeta/spec/index.php?mgid=2

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM