Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

NA SZLAKU GÓRA CHEŁM - PROMUJEMY TURYSTYKĘ GMINY FRYSZTAK


O tym, że gmina Frysztak położona jest wśród pięknego krajobrazu kryjącego w sobie walory przyrodnicze i krajobrazowe oraz obiekty historyczne i sakralne, które nadają gminie niepowtarzalnego charakteru nie trzeba nikogo przekonywać...
Na terenie naszych miejscowości znajdują się szlaki turystyczne, które prowadzą do miejsc pozwalających wypocząć,  nacieszyć się ciszą i spokojem oraz spędzić aktywnie czas w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół.W sobotę 21.10.2017 r. GOSiR Frysztak, Urząd Gminy Frysztak, Ziemia Frysztacka – Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju oraz Nadleśnictwo Strzyżów przeprowadziło akcję pod hasłem „Odnawiamy gminne szlaki turystyczne – zadbajmy o promocję gminy Frysztak".


W ramach akcji odnowiono znaki szlaku czerwonego na odcinku prowadzącym od Zespołu Schronu Kolejowego Cieszyna - Stępina do kapliczki znajdującej się w Rezerwacie Przyrody Góra Chełm. Zgodnie z obowiązującą instrukcją tego typu znaki powinny być odnawiane nie rzadziej niż co 2 lata. Wszystko po to aby turysta nie znający szlaku mógł swobodnie i bezpiecznie po nim się poruszać.


W ramach tegorocznych planów z zakresu rozwoju turystyki przewiduje się dodatkowo działania związane z odnowieniem kładki w lesie przy wodospadzie w Stępinie. Prace te wykonane zostaną dzięki Nadleśnictwu Strzyżów. Po remoncie kładki planujemy odnowić odcinek prowadzący z Frysztaka przez kładkę do schronu kolejowego. 


W kolejnym etapie przewidujemy wykonanie strzałek kierunkowych wraz z kilometrówką i opisem, Finalnym działaniem będzie opracowanie mapy i ulotek promocyjnych dotyczących szlaku prowadzącego od GOSiR-u przez  Frysztak – Pułanki – Stępinę – Chytrówkę do Rezerwatu Góra Chełm. 
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w sobotniej akcji i pomoc z zakresu rozwoju turystyki. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy znają historię i legendy dotyczące Rezerwatu Góra Chełm i  kapliczki oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych. 
Partner medialny akcji: www.frysztak24.pl 

Opracowanie
Marek Armata


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM