Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KONFERENCJA TURYSTYKI KAJAKOWEJ GOSIRu i TOŁHAJA / zimowy spływ kajakowy Wisłokiem /


W dniach 23-25.02.2018 r. odbyła się konferencja z zakresu turystyki kajakowej oraz rozwoju kajakarstwa w regionie Doliny Wisłoka, Przemszy i Sanu. W konferencji uczestniczyli kajakarze z województwa podkarpackiego, śląskiego, pomorskiego i mazowieckiego.Podczas trzydniowego pobytu we frysztackim Ośrodku Sportu omówiono strategię działania na najbliższe lata w zakresie organizacji spływów kajakowych oraz przygotowania, rozbudowy, konserwacji i serwisowania szlaków wodnych. 
Dokonano także analizy przygotowań „VII Ogólnopolskiego Spływu Szlakiem Rzeki Wisłok”, który odbędzie się w dniach 20-22.04.2018 r. oraz wybrano komitet organizacyjny spływu:
Komandor: Dawid Marek
V-ce Komandor: Mariusz Sikora
V-ce Komandor: Marek Armata
Kwatermistrz: Rafał Małek
Sędzia Główny: Jan Bielecki
Sędzia Pomocniczy: Władek Grabowski
Sędzia Pomocniczy : Andrzej Waloń
Sędzia Pomocniczy: Tomasz Kliś
Pilot początkowy : Zbyszek Kowalski
Pilot początkowy: Grzegorz Jopek
Pilot Końcowy: Bartłomiej Łoziński
Sekretariat: Wioletta Marek
Sekretariat: Alicja Wołczańska
Sprawy logistyczne oraz medialne: Marek Armata
Kierowca: Mirek Sworst
Obsługa Spływu: Marcin SzwecKonferencja składała się z części merytorycznej gdzie poruszono kwestię bezpieczeństwa spływów, szkolenia instruktorskiego, zakupu sprzętu oraz działań dotyczących promocji i rozwoju kajakarstwa. Ważnym elementem konferencji było poruszenie tematu dotyczącego utworzenia "Podkarpackiego Oddziału Polskiego Związku Kajakowego". Jeśli uda się utworzyć oddział do turystyki kajakowej dołączą także kajakowe zawody sportowe. 


Weekendowe spotkanie zakładało także część praktyczną w ramach, której odbył się zimowy spływ Wisłokiem na trasie Wojkówka - Frysztak. Przy okazji spływu dokonano analizy trasy pod względem oznaczeń i możliwości organizacji imprez kajakowych poza sezonem letnim.Serdeczne podziękowania dla wszystkich kajakarzy, którzy przyjechali na konferencję aby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami. Było to udane spotkanie, które zaprocentuje rozwojem kajakarstwa w Dolinie Wisłoka, Przemszy i Sanu. 
Dziękujemy:
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata
w imieniu Zarządu Tołhaj GDK
Prezes Fundacji  Dawid Marek

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM