38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ELIMINACJE MISTRZOSTW FRYSZTAKA W TENISIE ZIEMNYM 2018

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zaprasza do udziału w eliminacyjnym "Turnieju Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Gminy Frysztak" w ramach obchodów Dni Ziemi Frysztackiej 2018.
Eliminacje odbędą się 23.06.2018 r. o godz. 10:00 na korcie tenisowym przy basenach kąpielowych GOSiRu, ul. Sportowa 30, 38-130 Frysztak.
Finały planowane są w dniu 30.06.2018 r. (do finałów dostanie się 4 najlepszych zawodników wyłonionych podczas eliminacji).
Zapisy do udziału w eliminacjach prowadzimy w biurze GOSiR Frysztak lub tel. 17 2777 11.

Regulamin
 Eliminacji  Gminnego Amatorskiego Turnieju Tenisa Ziemnego
 o Mistrzostwo Gminy Frysztak - 2018.
Gry pojedyncze – kat. open

1. Organizator :
Wójt Gminy Frysztak,
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.
2. Cel imprezy :
 -  promocja aktywnego wypoczynku,
 - popularyzacja tenisa ziemnego wśród mieszkańców gminy Frysztak,
 - wyłonienie najlepszych zawodników
2. Termin i miejsce :
Kort tenisowy na obiekcie GOSiR Frysztak – 23.06.2018 r. godz. 10:00  (sobota)
Finały w dniu 30.06.2018 r. ( sobota ) podczas obchodów Dni Ziemi Frysztackiej.  W finałach bierze udział 4 najlepszych zawodników wyłonionych podczas eliminacji.
3. Uczestnicy:
Prawo startu w Turnieju mają kobiety  i mężczyźni nie posiadający licencji zawodniczej w kategorii  open.Warunkiem przyjęcia do turnieju jest  terminowe zgłoszenie i  dobry stan zdrowia. Organizator nie przewiduje podziału turnieju na kategorię kobiet i mężczyzn.
4. Zgłoszenia:
W godz. od 8:00 do 15:00 osobiście w biurze GOSiR lub telefonicznie 17 27-77-111 do dnia 22.06.2018 r. Decyduje kolejność zgłoszeń gdyż ilość uczestników ze względów organizacyjnych jest ograniczona (jeden kort do rozgrywek ).
Aby eliminacje zostały rozegrane musi zgłosić się minimum sześciu zawodników w innym wypadku zostaną rozegrane finały w wyżej wymienionym terminie lub turniej zostanie odwołany.
5. System gry:
Eliminacje zostaną rozegrane systemem pucharowym . Finały systemem „każdy z każdym”.
Dobór rywali odbywa się na zasadzie losowania przeprowadzonego w obecności wszystkich uczestników turnieju ( losowanie przeprowadza sędzia jego wyniki na bieżąco będą uzupełniane na „drzewku” pucharowym lub tabeli.
W związku z ograniczeniem czasowym turniej może być rozgrywany według uproszczonych zasad wygranie 1 seta daje awans do następnej rundy, przy stanie 6:6 w secie o wyniku decyduje „tie break” do pierwszej dwupunktowej przewagi .
6. Ustalenie wyników :
a. Za każdy wygrany mecz zawodnik otrzymuje 2 punkty. Zasada ta dotyczy również meczów wygranych „walkowerem”,
b.. Za mecz przegrany zawodnik otrzymuje 1 punkt.
c. Za mecz przegrany walkowerem oraz za tzw. „obustronny walkower” żaden z zawodników nie otrzymuje punktów.
d. Walkower oznacza mecz wygrany stosunkiem 1 : 0 ( 6 : 0 ).
e. W meczu przerwanym z powodu kontuzji jednego z zawodników jako końcowy uznaje się rezultat, w którym wszystkie brakujące do końca meczu gemy przyznaje się zawodnikowi zdolnemu do dalszej gry.
f. Mecz przerwany z powodu deszczu lub innych niesprzyjających warunków pogodowych należy dokończyć w innym terminie ( mecz taki może być rozegrany od początku za zgodą obu zawodników).
g. Czas oczekiwania na zawodnika wynosi 15 minut . Po tym te czasie zawodnik przegrywa swój mecz walkowerem .
h. O zajmowanym przez zawodnika miejscu decyduje kolejno:
- liczba punktów ( ilość zwycięstw)
- wynik bezpośredniego spotkania
- stosunek gemów
7. Nagrody:
Zawodnicy toczą rywalizację o Mistrzostwo Gminy Frysztak za zajęcie miejsc I - III  zawodnicy otrzymają  okolicznościowe medale i dyplomy oraz weekendowe wstępy na basen Ośrodka. Ponadto wszyscy zawodnicy  w dniach  turnieju otrzymają darmowe wejściówki na basen kąpielowy GOSiRu.
8. Przepisy końcowe:
a. Organizator nie zapewnia opieki medycznej zawodnikom oraz ubezpieczenia na wypadek odniesienia kontuzji .
b. Każdy ze startujących bierze za siebie odpowiedzialność za uczestnictwo w turnieju.
c. Wszystkie mecze odbywają się bez obecności sędziów, natomiast nadzór nad całością turnieju sprawował będzie menedżer sportu  w GOSiR Frysztak Pan Wojciech Arciszewski.
d. Rakiety tenisowe oraz strój sportowy leży w gestii zawodników.
e. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.