Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

LATO W REGIONACH W TVP - materiał coraz bardziej aktualny !


Promocja gminy Frysztak na antenie ogólnopolskiej i telewizji regionalnej oraz w internecie. Gmina Frysztak stawia na turystykę, historię i tradycje. Zwiedzanie pieszo, kajakiem, na nartach, konno lub rowerem!
Gmina Frysztak położona jest nad jednym z najbardziej malowniczych przełomów rzeki Wisłok, zwanym „Bramą Frysztacką” w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego, w Powiecie Strzyżowskim, w paśmie Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego. Gmina zlokalizowana jest u zbiegu dróg łączących Jasło, Krosno i Strzyżów.
Od czasu nagrania materiału w gminie Frysztak powstały dwie nowe wypożyczalnie kajaków: Dolina Wisłoka i Przystań Twierdza. Do spraw organizacji turystyki i sportu utworzyła się spółka oraz powstaje Fundacja, a GOSiR w pełni ukończył bazę noclegową.W najbliższym miesiącu zostaną profesjonalnie oznaczone dwa szlaki rowerowe. Nie wszystko zmieściło się w materiale ale oprócz "Strzelca" czy GAPu nadal prężnie działa "Orzeł" Lubla, "Skarbek" Gogołów oraz wielu pasjonatów aktywności fizycznej. Materiał mimo, że nie tegoroczny, to staje się coraz bardziej aktualny. 


Rozmowa z Wójtem Gminy Frysztak Panem Janem Ziarnikiem oraz dyrektorem GOSiR Frysztak Panem Markiem ArmatąWalory turystyczne Frysztaka, to przede wszystkim, dziedzictwo kulturowe, osobliwości przyrody, zabytki historyczne i budowle sakralne oraz ciekawa  tradycja i burzliwa historia. Niepowtarzalny klimat tworzą lokalni rękodzielnicy, piękny krajobraz, niezbadane podziemia i ciekawe legendy. 
Goście odwiedzający gminę mogą skorzystać z usług nowoczesnych obiektów noclegowych i rekreacyjnych stanowiących mienie samorządowe oraz agroturystycznych i wypoczynkowych należących do prywatnych przedsiębiorców. 
Do największych atrakcji należy najdłuższy na świecie schron kolejowy,  otwarte baseny kąpielowe, stok narciarski, winnice, hodowle koni, szlaki turystyczne oraz zabytkowe kościoły.  
Gmina zapewnia  całoroczną ofertę dla aktywnych oraz tych, którzy cenią sobie cisze i spokój.  W gminie Frysztak można przeżyć przygodę biorąc udział w  spływie kajakiem lub podczas  przejażdżki konnej. W ofercie także  wyprawy rowerem, piesze wędrówki, narciarstwo zjazdowe, pływanie  i wiele innych propozycji na przyjemne spędzanie wolnego czasu. 
Frysztak, to miejsce gdzie warto przysiąść na chwilę i zatrzymać szybko biegnący czas. 
Zapraszamy. 

Opracowanie
Marek Armata0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM