Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

7 MIEJSCOWOŚCI RYWALIZOWAŁO O PUCHAR WÓJTA GMINY FRYSZTAK


Sportowa rywalizacja i dobra zabawa  towarzyszyły podczas „VII edycji Turnieju Piłki Nożnej na Trawie” rozgrywanego o Puchar Wójta Gminy Frysztak.  W niedzielę 9 września 2018 r. siedem zespołów reprezentujących gminne miejscowości stanęło w szranki po to, aby dać dobry przykład i pokazać, że sport nie tylko dostarcza wielu emocji i pozwala naładować się pozytywną energią ale jest także doskonałym sposobem na integrację osób traktujących rywalizację jako atrakcyjny element spędzania wolnego czasu.Niedzielne rozgrywki, były także elementem siedmioletniej tradycji, która jest symbolem jedności środowiska sportowego i wzajemnego szacunku. Turniej w  zwyczajowo przyjęty sposób otworzył i zakończył Wójt gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, który życząc udanej rywalizacji podziękował mieszkańcom za udział i wspólnie spędzony czas. Do osób, którzy pokazali, że sport jest ważną częścią naszego życia dołączyli przedstawiciele rady gminy wraz z Panem sekretarzem. Drużynę z Frysztaka wspierał Pan Ryszard Chmura, a drużynie z Cieszyny kibicował Pan Jacek Król z kolei Pan Tomasz Garncarski dopingował Glinikowi Średniemu. Panowie radni wspólnie z wójtem dokonali dekoracji wszystkich zespołów.W tegorocznych zawodach zabrakło Glinika Górnego, który był dwukrotnym zwycięzcą i miał szansę przejąć przechodni puchar na własność. Drużynę z Glinika Górnego oczywiście usprawiedliwiamy i rozumiemy sytuację związaną z udziałem mieszkańców tej miejscowości w lidze  zrzeszonej PZPN oraz ograniczeniami związanymi z wyjazdami zagranicznymi. Pozdrawiamy  mieszkańców Glinika Górnego i dziękujemy za dobre chęci.


Jak na dobry turniej przystało sportowa walka trwała od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka. Zawodnicy starali się wykorzystać nie tylko swoje umiejętności ale także nadarzające się okazje i błędy rywali. Do osiągnięcia sukcesu ważny był każdy element począwszy od taktyki poprzez technikę na kondycji skończywszy. Zawodnicy reprezentujące swoje miejscowości stanęli na wysokości zadania. Niektórym zabrakło odrobinę szczęścia aby losy turnieju poukładały się zupełnie inaczej. 
 

Rozgrywki przeprowadzone zostały na dwóch boiskach piłkarskich o wymiarach 60 m x 30 m. Mecze rozgrywane były  w czasie 2 x 8 min. Biorąc pod uwagę ilość drużyn i sprawiedliwą formę gier, rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Po ponad czterogodzinnej rywalizacji zwycięzcą tegorocznej edycji została reprezentacja Frysztaka, która zanotowała już zwycięstwo w pierwszej edycji turnieju o Puchar Wójta w 2012 r.Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie:
Kacper Czernicki - GMKS "Strzelec" Frysztak
Kacper Sokołowski - GMKS "Strzelec" Frysztak
Sędziowie techniczni i obsługa turnieju:
Maria Kostur - instruktor GOSiR Frysztak,
Wojciech Arciszewski - menedżer sportu GOSiR Frysztak, 
W Y N I K I:
miejsce I: Reprezentacja Frysztaka,
miejsce II: Reprezentacja Cieszyny,
miejsce III: Reprezentacja Glinika Średniego,
miejsce IV: Reprezentacja Kobyla,
miejsce V: Reprezentacja Twierdzy,
miejsce VI: Reprezentacja Pułanek,
miejsce VII: Reprezentacja Glinika Dolnego,
------------------------------------------------------------
Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za przyjęcia zaproszenia, udział w turnieju, oraz wspólnie spędzone niedzielne popołudnie.
. 


Sponsor: "Bar Kropelka" - Kuba Pelczar - przygotowanie poczęstunku.
Patron medialny: Portal Mieszkańców dla Mieszkańców Gminy Frysztak   Frysztak24.pl

----------------------------------------------
Archiwum: 
Rok 2012 - I miejsce: FRYSZTAK: relacja z kart archiwum - kliknij tu  
Rok 2013 - I miejsce: PUŁANKI:  relacja z kart archiwum - kliknij tu  
Rok 2014 - I miejsce: CIESZYNA: relacja z kart archiwum - kliknij tu  
Rok 2015 - I miejsce: CIESZYNA: relacja z kart archiwum - kliknij tu 
Rok 2016 - I miejsce: GLINIK GÓRNY:  relacja z kart archiwum - kliknij tu 
Rok 2017 - I miejsce:  GLINIK GÓRNY: relacja z kart archiwum kliknij tu 
Rok 2018 - I miejsce: FRYSZTAK - kliknij tu  


Dziękujemy
 Dyrektor GOSiR Frysztak 
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM