Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

GOSiR FRYSZTAK 2018 – DOCHODY PONAD 300 TYSIĘCY (do końca roku przewidujemy przekroczenie 400 tysięcy zł)


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy korzystają z oferty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Dzięki Państwu możemy się rozwijać oraz zapewnić dzieciakom możliwość atrakcyjnego spędzania czasu poprzez  wdrożenie oferty zdrowego stylu życia.  
-------------------------- 
Działalność GOSiRu składa się z realizacji zadań wynikających z założeń statutowych opartych na ustawach o  o samorządzie gminnym, kulturze fizycznej, finansach publicznych, gospodarce nieruchomościami i pracownikach samorządowych.  Swoje zadania realizujemy poprzez organizację życia sportowego, wynajem i utrzymywanie obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz współpracę z jednostkami gminy i organizacjami pozarządowymi.  Dużą część naszej pracy  poświęcamy na wypracowywanie środków finansowych w celu obniżenia kosztów utrzymywania Ośrodka po, to abyśmy mogli ekonomicznie zarządzać naszą działalnością. 


Minione 8 miesięcy pokazało, że zaangażowanie pracowników GOSiR Frysztak, oraz prowadzenie działalności związanej z jakością pracy przynosi bardzo dobre efekty. Od stycznia do połowy września 2018 GOSiR Frysztak wypracował dochody przekraczające 300 tysięcy złotych (pieniążki są już zarobione, czekamy na wpłatę dwóch Faktur z 14 dniowym terminem). Wymienioną kwotę udało się wypracować mimo tego, że pogoda pod koniec czerwca i większość lipca zniechęcała do korzystania z otwartych basenów kąpielowych, a przez większość tego czasu deszcz uniemożliwiał korzystanie z obiektu.


Jednak wypracowane dochody pokazały, że baza noclegowa zdała egzamin i jest przykładem pokazującym trafność decyzji związanej z rozwojem gminy Frysztak w kierunku turystyki i modernizacji bazy noclegowej.  Z kolei baseny kąpielowe w sierpniu udowodniły, że mimo 20 lat funkcjonowania i dużej konkurencji ciągle cieszą się  sporą popularnością.


Najbardziej optymistyczną informacją jest to, że obłożenie bazy do końca roku 2018 wygląda bardzo dobrze, co powinno pozwolić na wypracowanie kolejnych 100 tysięcy. Jeśli założenia się sprawdzą bieżący rok będzie rekordowy pod względem wypracowanych środków przez GOSiR Frysztak. Przekroczenie bariery 400 tysięcy będzie nie tylko sporym zastrzykiem gotówki ale da wiele satysfakcji pracownikom Ośrodka. 


Sport, rekreacja, turystyka:
Przed nami kolejne działania: We wrześniu włączamy się w organizację profesjonalnie oznaczonych szlaków rowerowych oraz odnowienie szlaku prowadzącego z Frysztaka na Górę Chełm, kontynuacja wiosennych działań.
W listopadzie zapraszamy na największą imprezę biegową związaną ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy także w trakcje przygotowania kilku imprez dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz kontynuacji stałych form działania w zakresie aktywnego wypoczynku.

Bardzo prosimy wszystkich Państwa o współpracę w zakresie wspierania działań i promocji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Dzięki dobrej opinii i Państwa wsparciu nasza działalność z roku na rok rozwija się coraz bardziej, co przekłada na zwiększenie wypracowywanych środków oraz organizację życia sportowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz Ośrodek stał się znaną jednostką w całej Polsce jako atrakcyjne miejsce z solidną i rzetelną ofertą. 


Dziękujemy i zapraszamy
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM