Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

BIEG GÓRSKI: STRZYŻÓW – WIŚNIOWA - FRYSZTAK – współpraca trzech gmin i powiatu strzyżowskiego


W czwartek 03.01.2019 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej odbyło się spotkanie dotyczące organizacji pierwszego biegu górskiego na trasie Strzyżów - Frysztak - Wiśniowa. Trasa biegu wynosiłaby około 24 km i prowadziła terenami leśnymi u podnóża Rezerwatu Przyrody „Herby”, Pogórza Dynowskiego w Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym. Bieg planowany jest na pierwszy weekend lipca i byłby między innymi jedną z atrakcji „Dni Ziemi Frysztackiej”.
-----
W pierwszym spotkaniu uczestniczyli: Pan Marek Armata – GOSiR Frysztak, Pan Krzysztof Szaro – CSTiR Strzyżów oraz Pan Kamil Mendocha – PCKiT Wiśniowa. 
Na dzień dzisiejszy, to dopiero plany ponieważ przygotowanie takiej imprezy biegowej wymaga wiele pracy i analiz związanych z dokładnym opracowaniem przebiegu trasy i zasad bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest także przygotowanie dokumentacji i regulaminu oraz spraw prawnych i formalnych.  Musimy także przeanalizować budżet i zaplanować pakiety startowe, nagrody i medale. Do organizacji biegu planuje się włączenie jednostek gminnych i powiatowych oraz organizacji pozarządowych.
------
DO WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ CHCEMY WŁĄCZYĆ: 
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku,
Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, 
Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej,
Modern Forms z Dobrzechowa, 
Towarzystwo Sportowe „Karpaty”, 
Spółkę "Dolina Wisłoka",
Fundację Młodych Talentów "Morgan".
Po dopięciu spraw logistycznych i prawnych będziemy prosić o Patronat Honorowy Wójtów gmin: Strzyżów, Wiśniowa i Frysztak oraz Starostę Powiatu Strzyżowskiego.
------
OFICJALNĄ NAZWĘ BIEGU ORAZ DATĘ PODAMY WKRÓTCE. 
Hasło łączy nas pasja będzie towarzyszyć podczas wielu imprez 2019 r.

Zapraszamy do współpracy
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM