Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ŚWIETNY WYSTĘP FRYSZTACKIEJ MŁODZIEŻY W TURNIEJU O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY


Sport w czystej postaci to taki, któremu przyświeca idea uczciwej rywalizacji, wychowanie, promocja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku oraz integracja i umiejętność uznania wyższości dla "przeciwnika"... Frysztacka młodzież jako  uczniowie wszystkich szkół naszej gminy jest wzorowym przykładem i dowodem na to, że organizacja zawodów sportowych daje satysfakcję nie tylko uczestnikom ale też organizatorom. 


We wtorek 05.02.2019 r. na sali Zespołu Szkół w Gogołowie odbył „ Gminny Turniej Piłki Nożnej Hakowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Frysztak” – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2019. Był to kolejny przykład rywalizacji międzyszkolnej gdzie młodzież pod okiem swoich nauczycieli miała możliwość zademonstrowania  umiejętności i talentu oraz  pokazania sportowego charakteru godnego prawdziwego sportowca. W szranki o zwycięstwo stanęło 7 drużyn reprezentowanych przez uczniów wszystkich szkół z terenu naszej gminy - bardzo dziękujemy!


Imprezę otworzy i zakończył Pan Jacek Król - Przewodniczący Rady Gminy Frysztak , który podziękował młodym piłkarzom, organizatorom i nauczycielom oraz życzył dalszych sukcesów na arenie sportowej i nie tylko. Pan Jacek Król zwrócił uwagę na dobre wyszkolenie młodych piłkarzy porównując umiejętności i poszczególne pojedynki do widowiska widzianego na ligach światowych.

Organizatorami zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, FMT „Morgan”, Spółka „Dolina Wisłoka” oraz MKS "Skarbek Gogołów" wraz z ZS Gogołów. Minione zawody były także dobrym przykładem współpracy dla rozwoju talentu i pasji młodzieży realizowanej pomiędzy Ośrodkiem Sportu, placówkami oświatowymi i organizacjami pozarządowymi z samorządem gminnym.   

Nad Prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Daniel Strzałka licencjonowany sędzia PZPN.  Sędziami techniczni byli Pan Wojciech Arciszewski i Pan Tomasz Bysiewicz. Do przeprowadzenia turnieju włączyli się wszyscy, którym na sercu leży rozwój piłki nożnej na terenie naszej gminy:
Pan Jacek Król Przewodniczący Rady Gminy Frysztak
Pan Marek Armata Dyrektor GOSiR Frysztak
Pan Mateusz Dyka PO Dyrektor ZS Gogołów oraz przedstawiciel FMT "Morgan"
Pani Urszula Capika Prezes "FMT "Morgan"
Pani Anna Wiśniowska FMT "Morgan i nauczyciel ZS Gogołów
Pan Artur Winiarski UKS "Skarbek" Gogołów
Pan Tomasz Bysiewicz FMT "Morgan"
Pan Witold Garbacki FMT "Morgan"
Pan Wojciech Arciszewski GOSiR Frysztak
Pani Mariola Kruczek SP Cieszyna 
Pani Beata Salamon - Homka SP Glinik Górny 
Pan Piotr Górka SP Frysztak
Pan Marcin Pilut SP Lubla
Pan Jerzy Zając SOSW Frysztak
Pan Piotr Świerad SP Stępina 
Igrzyska piłkarskie przeprowadzono w dwóch grupach systemem "Każdy z Każdym". Poszczególne mecze trwały 10 min. Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji wyłoniono miejsca oraz najlepszych zawodników. 


OFICJALNE WYNIKI:

miejsce I: Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,
miejsce II: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Gogołowa, 
miejsce III: Reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Stępiny,
miejsce IV: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubi, 
miejsce V: Reprezentacja Szkoły Podstawowej przy SOSW we Frysztaku 
miejsce VI: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Cieszyny,
miejsce VII: Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego,
„Królem Strzelców” został Szymon Arciszewski z Frysztaka (10 goli)
7 bramek strzelił Przemysław Błoniarz z Frysztaka
4 bramki strzelił Szymon Oszajca z Gogołowa 
Na Najlepszego Bramkarza wybrano Kacpra Cyrana z Gogołowa


Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i sportowe smycze. Każda drużyna otrzymała  dyplom, a zwycięscy zdobyli najcenniejsze trofeum, którym był Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Frysztak.  Nagrody otrzymali także wyróżnieni zawodnicy. 


Gratulujemy młodzieży umiejętności piłkarskich i dziękujemy za grę Fair Play oraz świetne widowisko. Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom szkół, za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie uczniów do rozgrywek. 
Oczywiście zapraszamy za rok !!!  

Dziękujemy:
Przewodniczący Rady Gminy Frysztak 
Jacek Król
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata
Prezes FMT Morgan
Urszula Capiga
Prezes UKS "Skarbek" Gogołów
Artur Winiarski
Dyrektor ZS Gogołów
Mateusz Dyka 



0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM