Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

KOLEJNY SZLAK POŁĄCZY FRYSZTAK I WIŚNIOWĄ … nowa oferta turystyczna w powiecie strzyżowskim


Rezerwat przyrody Herby utworzony 1 maja 1999 r. znajduje się na terenie sąsiadujących ze sobą gmin Frysztak i Wiśniowa. Leży on w obrębie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego stanowiąc atrakcję turystyczną naszego regionu.  Rezerwat składa się z dwóch osobnych części przedzielonych rzeką Wisłok tworząc pomiędzy Pogórzem Strzyżowskim i Dynowskim  przełom zwany Bramą Frysztacką.

Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, że w bieżącym roku będziemy kontynuować rozwój turystyki po stronie Pogórza Dynowskiego gdzie od strony Wiśniowej  prowadzi niebieski szlak PTTK do zamku Kamieniec w Odrzykoniu łącząc się w okolicy Kobyla ze ścieżką tworzącą frysztacki szlak "Kamienne Herby". W najbliższych miesiącach planowane jest wykonanie nowych oznaczeń, które utworzą przejście z gminy Frysztak do gminy Wiśniowa i z Wiśniowej do Frysztaka. Szlak uwzględniał będzie osobliwości przyrody, obiekty sportowe, kulturalne, bazy noclegowe i usługi turystyczne takie jak:
- noclegi w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej
- noclegi i obiekty sportowe Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku
- noclegi i restaurację w nowym obiekcie na Pułankach „Pod Herbami”
- Europejskie Drzewo Roku w Wiśniowej 
- szlak kajakowy rzeki Wisłok oraz wypożyczalnie kajaków i rowerów „Doliny Wisłoka” z Frysztaka
- Zespół Parkowo-Dworski i Folwarczny w Wiśniowej,
- Ośrodki Kultury z Wiśniowej i Frysztaka. 
W kolejnych latach będziemy chcieli włączyć do szlaku drugą część rezerwatu Herby po Stronie Pogórza Strzyżowskiego gdzie funkcjonują szlaki prowadzące na Górę Chełm wiodąc w okolicach Zespołu Schronu Kolejowego Stępina Cieszyna oraz gospodarstw agroturystycznych.
Pełny efekt powinien utworzyć sieć szlaków, których najdłuższa pętla prowadzić będzie nie tylko przez największe atrakcje gmin Frysztak i Wiśniowa ale także najwyższe wzniesienia. 
Pomysł na wykonanie oznaczeń łączących dwie gminy Frysztak i Wiśniowa ma na celu utworzenie wspólnej oferty turystycznej, której rezerwat jest częścią wspólną zarówno Po stronie Pogórza Strzyżowskiego jak i Dynowskiego. Przykładem dotychczasowych działań jest szlak kajakowy oraz trasy rowerowe. Po dokończeniu działań związanych z wykonaniem oznaczeń planowane jest utworzenie wspólnej oferty turystycznej. 
Organizatorzy:
Gmina Frysztak
Gmina Wiśniowa
Powiat Strzyżowski
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku 
Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej 
Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku
Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki z Wiśniowej 
Noclegi i restauracja "Pod Herbami" w Pułankach
Dolina Wisłaka - turystyka i rekreacja z Frysztaka
Do nowej inicjatywy zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w rozwój turystyki. O postępach oraz nowych osobach i podmiotach będziemy informować na bieżąco. 

Koordynatorzy:
Marek Armata
Grzegorz Tomaszewski
Kamil Mendocha
Magdalena Śliwka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM