Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

NOWOŚĆ: Bieg „poGórze” - Modern Forms czyli „Herbowa26” i „Dębowa11”: Strzyżów-Wiśniowa-Frysztak


Tereny Strzyżowa, Wiśniowej i Frysztaka łączy nie tylko piękny krajobraz i urokliwe miejsca ale także systematycznie rozwijająca się współpraca pomiędzy samorządami, jednostkami funkcjonującymi w każdej z gmin oraz organizacjami pozarządowymi. Nowa inicjatywa do udziału, której chcemy Państwa zaprosić zrzesza pasjonatów, biegaczy, prestiżowe firmy oraz osoby zajmujące się turystycznym rozwojem regionu, gmin i powiatu. Dzisiaj możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że współpraca przyniosła efekt w postaci organizacji biegu, jakiego do tej pory nie było … 

Bieg "poGÓRZE" Modern Forms
Herbowa26-tka: Strzyżów - Wiśniowa - Frysztak
Dębowa11-stka: Wiśniowa - Frysztak
29.06.2019 r.

O biegu i nazwie: 
Przed nami dwa dystanse wchodzące w skład biegu „poGórze-Modern Forms” czyli „Herbowa26-tka” i „Dębowa11-stka”, w których nazwa utożsamia się z najbardziej charakterystycznymi punktami trzech gmin. Pomysłodawcy poprzez nazwę chcą nie tylko promować bieganie ale także walory turystyczne Pogórza Strzyżowskiego i Dynowskiego, które tworzą Bramę Frysztacką jako najbardziej rozpoznawalny i budzący ciekawość przełom Wisłoka. Bieg „poGórze” ma także za zadanie pokazać, że bieg po górze (po najwyższych wzniesieniach)  jest imprezą o charakterze górskim podkreślając jednocześnie nasz krajobraz i ukształtowanie terenu. 


Bieg „Herbowy: przeprowadzony zostanie na dystansie 26 km ze startem w Strzyżowie i mecie we Frysztaku. Trasa biegu z założenia ma  się kojarzyć z rezerwatem przyrody „Herby” i szlakami turystycznymi przebiegającymi przez ten rezerwat i Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy. 
Z kolei bieg „Dębowy” rozegrany zostanie na dystansie 11 km , którego start zaplanowany jest w Wiśniowej. Bieg promował będzie  Europejskie Drzewo roku, którym Jest Dąb Józef z gminy Wiśniowa oraz Rezerwat Przyrody Herby, który jest częścią wspólną obu biegów. W skład imprezy przewiduje się także konkurencje dla dzieci, które przeprowadzone będą na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 


Organizatorzy zakładają także promocję Tunelu Schronowego w Strzyżowie i Zespołu Schronu Kolejowego Stępina – Cieszyna”, Basenów CSTR Strzyżów i zewnętrznego kąpieliska we Frysztaku,  Zespołu Parku Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej oraz chcą  zaprezentować bazy noclegowe  w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Frysztaku oraz nowej bazy „Pod Herbami” w Pułankach. 


Bieg „poGórze” jest biegiem, który z założenia będzie się rozwijał. W przyszłości planowane jest rozszerzenie inicjatywy o Rezerwat Przyrody „Góra Chełm”. Organizatorzy poprzez współpracę z patronem tytularnym jakim jest jedna z bardziej prestiżowych firm w branży  produkcji medali i statuetek sportowych Modern Forms chcą pokazać piękno naszego regionu jako miejsce do biegania, aktywnego spędzania czasu, przyjaznego krajobrazu, wypoczynku i współpracy.  


Organizatorzy:
Centrum Sportu i Turystki w Strzyżowie
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej
Towarzystwo Sportowe Karpaty z Frysztaka
Patroni:
Powiat Strzyżowski 
Gmina Strzyżów
Gmina Wiśniowa
Gmina Frysztak
Partner Tytularny: 
Modern Forms z Dobrzechowa -lider produkujący trofea sportowe. 
-----------------
Uwaga:
Dla uczestników przewidziane są nagrody finansowe, puchary oraz wyjątkowe medale zaprojektowane specjalnie pod bieg przez firmę Modern Forms z Dobrzechowa. 
Bieg odbędzie się 29 czerwca 2019 r. Szczegółowe  informacje, regulaminy i możliwość zapisów wkrótce na stronie internetowej oraz Fanpage’u biegu „poGórze.  

Zapraszamy:
Marek Armata
Krzysztof Szaro
Kamil Mendocha
Michał Jurasz 
Radosław Ślaski

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM