Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
38-130 Frysztak, ul. Sportowa 30, woj. podkarpackie
tel./fax (17) 27 77 111, (17) 27 77 900
NIP: 819-12-59-924 REGON: 001350570
Nr konta: 20916810275505927120000001

MARATON FITNESS 2018

ZAPRASZAMY DO SŁOWACKIEGO RAJU … trwają zapisy


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku oraz Dolina Wisłoka serdecznie zapraszają do udziału w wycieczce do Słowackiego Raju. Tym razem proponujemy trasę nieco bardziej wymagającą, ale za to ze sporą dawką adrenaliny. 
TRASA: 
Wyruszamy z parkingu Podlesok w Hrabusicach,wybieramy kierunek na Suchą Belę i dalej Klastorisko, gdzie czekają na nas tajemnicze ruiny dawnego klasztoru z XIII wieku. Następnie szlakiem przez przepiękny Przełom Hornadu wracamy na parking.Trasa jest niesamowicie ciekawa, pełna niespodzianek w formie metalowych drabinek, schodów przytwierdzonych do skał i drewnianych mostków, które przebiegają nad rwącymi potokami. Bogata przyroda, wodospady, świeże powietrze i niesamowite wrażenia z ekstremalnych przejść sprawią, że z pewnością zapamiętamy ten wyjazd na długo. 
Dotychczasowe wyjazdy cieszyły się dużą popularnością dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej edycji. Proponowana trasa jest bardzo atrakcyjna zarówno pod względem krajobrazowym jak i sposobu pokonania. 
Archiwum
Relacje z dotychczasowych wyjazdów:
18.05.2013 r. Sucha Bela - kliknij tu  
10.08.2013 r. Klastorisko - kliknij tu  
31.05.2014 r. Pila-Piecky-Velky Vodospad-Terasovy Vodospad-Podlesok - kliknij tu 


WAŻNE INFORMACJE:
O czym należy zatem pamiętać przed wycieczką do „Raju” przedstawiamy poniżej:
1. Dowód osobisty lub paszport. 
W związku z tym, że  wycieczka jest organizowana na Słowacji należy koniecznie zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport, gdyż w każdym miejscu możemy zostać poproszeni o przedstawienie tego dokumentu.
2. Wygodne buty:
Bardzo ważnym aspektem  udanej wycieczki do „Raju” są wygodne buty o twardej podeszwie. Najlepiej jeżeli są to buty już sprawdzone, nie powinno  się wkładać nowe, nieużywane buty, ponieważ często może prowadzi to do bolesnymi obtarć stóp i może poważnie zniechęcić do górskich wędrówek..
3. Ubranie:
Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zabranie ciepłych ubrań. Bez względu na porę roku na wycieczkę w góry należy zabrać ciepła odzież i przeciwdeszczowy płaszcz. Uwaga: rękawiczki w „Raju” mogą spełniać ważną rolę podczas przytrzymywania się drabin i łańcuchów.
4. Wyposażenie plecaka:
Ważna kwestia przed wycieczką w góry to wyposażenie plecaka. W plecaku na pewno powinien znaleźć się prowiant.  Należy też pamiętać o piciu - woda czy  termos z ciepłą herbatą lub kawą to podstawa wypraw górskich. Dla dodania energii możemy zabrać coś słodkiego, czekoladę lub batonika. Oczywiście by uwiecznić piękne widoki niezbędny jest tutaj również aparat.
5. Waluta:
Przypominamy, że na Słowacji obowiązującą walutą jest Euro. Zatem planując drobne zakupy lub posiłek w barze, należy dokonać zakupu Euro.
Podsumowanie:
Wybierając się na wycieczkę do „Słowackiego Raju” pamiętajmy o zabraniu ważnego dowodu osobistego lub paszportu,  wygodnych, nieprzemakalnych  butów, odpowiedniego stroju, czapki, rękawiczek, picia, jedzenia oraz  obowiązującej waluty na terenie Słowacji (Euro). Proszę pamiętać, że Odpowiednie przygotowanie pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas wycieczki.
--------------------------
WYCIECZKA 
ODBĘDZIE SIĘ 25 MAJA 2019 R.

PROGRAM:
5:00-zbiórka pod budynkiem GOSiR,
5:15-wyjazd w kierunku Słowacji
9:00-16:00-dojazd na miejsce i pobyt w Słowackim  Raju,
16:00-17:00-czas wolny na zjedzenie posiłku
17:15-wyjazd w kierunku Frysztaka
21:30-zakończenie wycieczki

Cena wyjazdu: 
do 19.05 cena promocyjna wyjazd: 85 zł/os.!!
od dnia 20.05 obowiązuje cena: 90 zł/os.
Zapisy przyjmujemy w biurze Dolina Wisłoka, ul. Sportowa 30, 38-130 Frysztak do 22.05.2019 r.
W ramach wpisowego organizator zapewnia: 
- przejazd na trasie Frysztak - Słowacja - Frysztak
- ubezpieczenie,
- bilety do Narodowego Parku Słowacki Raj
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel: 791-222-433 
Ilość miejsc ograniczona o udziale w wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata wpisowego. Zapraszamy
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata
Prezes Spółki Dolina Wisłoka
Magdalena Śliwka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze mogą dodawać tylko osoby zalogowane. Zapraszamy do korzystania z kont: Google (poczta Gmail) lub loginów z OpenID, LiveJurnal, WordPress, TypePad i AIM